Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czym się różnią buty?


bxxtxxn

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie buty Race są butami dla b.dobrze jeżdzących narciarzy z opanowaną techniką,twarda skorupa zwiększa kątrolę nad nartami flex(twardość) zaczyna się od 90,natomiast Allmountain to but bardziej komfortowy dla co najmiej średnio zaawansowanych narciarzy,twardość od 70,w swoim poście podałeś średnią twardość buta Race i b.wysoką buta Allmountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ponieważ nie posiadam zbyt dużej znajomości w sprzęcie zapytam. Czym się różnią buty opisane przez producenta jako RACE i ALLMOUNTAIN? Dla przykładu Dalbello SCORPION SF 110 i Dalbello SCORPION SR 110...

Na pewno różnią się:

- podeszwą (także wys.) - freeride ma gumy

- wkładką - Race ma twardszą (na oko)

- kolorami i ...ceną ;)

Prawdopodobnie wnętrzem:

- we free jest jakaś "podkładka tłumiąca drgania" (pod botkiem?)

mogą różnić się nieco:

- pochyleniem cholewki - Race mógłby być pochylony mocniej (?)

- sztywnością - zwłaszcza wzdłużną - free mógłby być bardziej elastyczny w tę stronę (?)

...ale to raczej moje domniemania, nie wiedza.

Trzeba by wziąć buta do ręki i pooglądać dokładnie bo faktycznie opisy i fotki na stronie coś sugerują ale nie do końca:

http://www.dalbello.com.pl/scorpion-sf-110-265-41-0-duplikat-1.html

http://www.dalbello.com.pl/scorpion-sr-110.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ponieważ nie posiadam zbyt dużej znajomości w sprzęcie zapytam. Czym się różnią buty opisane przez producenta jako RACE i ALLMOUNTAIN?

I uważaj jeszcze na szerokość wkładki. Buty z serii Race nie tylko są twardsze, ale najczęściej przy okazji są bardzo wąskie, przez co na dłuższą metę średnio wygodne. Choć ostatnio widzę wśród producentów trend do ułatwiania życia zaawansowanym narciarzom - choćby model wide Lange w serii RS.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szerokosci wkladki nie mam sie co martwic bo generalnie nie mam za szerokiej stopy i nawet przy mierzeniu tecnica diablo 110 mimo ze na dlugosc bylo za malo to szerokosc odpowiadala mi, to trzymanie z kazdej strony nogi bylo swietnym uczuciem, pytanie tylko ile czasu bedzie to wygoda a ile stanie sie mordega?? Mierzylem tez w tym tygodniu soma progressor 110 i niby uniwersalny but ale jakos miekki wydawal sie przy nacisku wzdluznym troche pomocny jest system podnoszenia wsparcia lydki co dodaje troszke oporu i ciut pochyla noge do przodu. Niestety nie powalil mnie ten but na kolana. Kolejna przymiarka to fischer rc4 120 fajne wymuszenie postawy( nogi bardziej ugiete w kolanach) ale tez jakos dziwnie miekko przy nacisku wzdluznym i generalnie ciasno... RC4 to model RACE i jesli wszystkie tego typu buty maja taka specyfike to nie wiem czy sie na takowe pisze poniewaz 5-6 godzin jazdy w takim pochyleniu jest niemozliwe... Natomiast ALLMOUNTAIN jesli jest jeszcze bardziej miekki to tym bardziej bedzie tudno cos znalesc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Race jak sama nazwa wskazuje są dedykowane(nie przeznaczone) to jazdy nazwijmy to bardziej ambitnej(nie koniecznie sportowej).Akurat butów racowych fischera używam od 5 sezonów(oczywiście nie tej samej pary,ale tego samego modelu).Jak dla mnie to but idealny.Często spędzam w nich wiecej niz 5 godzin i nie odczuwam żadnego dyskomfortu.Ale jak mówię mnie spasowały te buty idealnie.A dobór to niestety sprawa indywidualna i nie ma na to reguły.Oczywiście dzisiaj juz bez problemu można dopasować każdą skorupę do każdej stopy( no chyba,że ktos ma stope ala Shaq O'neal to może być problem :smile: )

W początkowym etapie narciarstwa but musi byc przede wszystkim wygodny.I dla większości narciarzy tak pozostaje do konća. Ci,którzy z czasem zaczną się bardziej angażować w ta zabawę,dochodzą do wniosku,że but oprócz wygody musi mieć jeszcze coś więcej do zaoferowania.Nie mówie to a typowym wyczynie,gdzie z reguły w pogoni za wynikiem na wygodę nie ma miejsca,ale w ściganiu amatorskim(ale nie na poziomie AMP,chociaż teraz to już byle jakie zawody przyciągają rzesze ścigantów) wygoda nadal jest sprawą ważną. A wracając do meritum,to pozycję pochylenia do przodu(osobiście nic złego w tym nie widzę) możesz zmniejszyć regulując canting.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info:) nie znam sie na tyle na sprzęcie i nie wiem co można regulować a co nie, natomiast moje podejście jest zdecydowanie ambitniejsze. W tym sezonie raczej zagranicznych stoków nie odwiedze ze względów zawodowych, za to chciałbym zainwestowac w nowe narty buty i jakies lekcje ewentualnie, stąd też moje pytania. Z roku na rok coraz wiecej czasu spędzam na stokach i coraz bardziej mnie to wciaga, a że mam we krwi rywalizację, chciałbym podnieść swój poziom na tyle, żeby móc na jakieś wyjazdy na tyczki pojechać i sie nie ośmieszyć... Generalnie wydaje mi się, że mój poziom jest nienajgorszy.W zawodach studentów AWF w gigancie miałem jeden z najlepszych wyników ale z drugiej strony widząc wiedze z zakresu narciarswta forumowiczów wydaje się, że jeszcze sporo nauki przede mną... W zwiazku z powyższym nie wiem jaki but kupić odpowiedni do moich zamiarów a o nartach juz nawet nie mowie( po głowie chodzi mi fischer rc4 wc sc, fischer superior, dynastar omeglass ti)... Dlatego też za wszelkie rady bardziej doświadczonych ode mnie z góry dziekuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz sie szkolić to odpowiedz jak dla mnie jest prosta.Oczywiście zależy jak intensywnie będziesz to robił.Zakładając,że Cię wkręci i bedziesz chciał coraz więcej to nie ma sensu kupować buta o flexie 90.120 wcale nie jest taki straszny.Zawsze wjeżdżając do góry możesz odpiąć klamry:sorrow:.

Po za tym chcesz jeździć na tyczkach.A propos tyczek,to żadne z nart które wymieniłeś nie specjalnie nadają się na gigant.Chyba,że chcesz tłuc tylko slalomy.

Do zabawy na tyczkach potrzeba osobnych par nart-jedne do giganta i drugie do slalomu.Inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info:) nie znam sie na tyle na sprzęcie i nie wiem co można regulować a co nie, natomiast moje podejście jest zdecydowanie ambitniejsze. W tym sezonie raczej zagranicznych stoków nie odwiedze ze względów zawodowych, za to chciałbym zainwestowac w nowe narty buty i jakies lekcje ewentualnie, stąd też moje pytania. Z roku na rok coraz wiecej czasu spędzam na stokach i coraz bardziej mnie to wciaga, a że mam we krwi rywalizację, chciałbym podnieść swój poziom na tyle, żeby móc na jakieś wyjazdy na tyczki pojechać i sie nie ośmieszyć... Generalnie wydaje mi się, że mój poziom jest nienajgorszy.W zawodach studentów AWF w gigancie miałem jeden z najlepszych wyników ale z drugiej strony widząc wiedze z zakresu narciarswta forumowiczów wydaje się, że jeszcze sporo nauki przede mną... W zwiazku z powyższym nie wiem jaki but kupić odpowiedni do moich zamiarów a o nartach juz nawet nie mowie( po głowie chodzi mi fischer rc4 wc sc, fischer superior, dynastar omeglass ti)... Dlatego też za wszelkie rady bardziej doświadczonych ode mnie z góry dziekuję...

Cze

Uczucie miękkości buta w sklepie jest złudne i nie ma nic wspólnego z żeczywistością, jeśli masz ochotę ambitnie pośmigać to 130 wystarczy aż nadto dobry jest lange oraz nordica doberman kupuj but jak najbardziej dopasowany lepiej go "odbarczyć" niż ma być luźny pamiętaj że po jakimś czasie wkładka się ubija.Hucu ma rację

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie przeglądając buty Lange model rs 110 lub comp w dobrej cenie widziałem, ale nie wiem czy to nie za wysoka półka i czy nie spowolnią postępu w technice jazdy jeśli się okażą za dobre jak na moje umiejętności... dołanczam linki z butami w poprzednich sezonów i prosze o rade czy są warte uwagi:

http://www.top-*********/lange/lange/world-cup-super-comp-wc-fit-9268.html

http://www.top-*********/lange/lange/world-cup-comp-pro-hp-fit-black-9275.html

Edytowane przez bxxtxxn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...