Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup nowych nart


sxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zamierzam wymienić narty małżonce oraz sobie.Teraz żona ma narty długości 160cm i marudzi że są za długie.

JA

1. Płeć - M

2. Wiek - 45

3. Waga - 90

4. Wzrost - 186

5. Na nartach jeżdżę od 20 lat z przerwami, ( 7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6-7

7. Moje buty to LANGE flex 70 - buty też będę zmieniał wraz z nartami i tutaj też proszę o pomoc

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - ATOMIC SUPERCROSS SX9 o długości 170cm

9. Preferuję styl jazdy - na przygotowanych stokach niekiedy lubię sobie więcej pokręcić a innym razem robię kilka skrętów.

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic D2 Race GS lub SL lub coś z HEAD Worldcup i.SL lubi.Speed lub i.Supershape Magnum, Speed

11. Mój budżet na narty to około - 2400zł

12. Zanierzam kupić narty o dł. 170cm

Narta powinna być uniwersalna i zastanawiam się czy lepiej SL czy GS a może coś innego. Zakup na 5-6 lat

Małżonka

1. Płeć - K

2. Wiek - 42

3. Waga - 60

4. Wzrost - 168

5. Na nartach jeżdżę od 8 lat, ( 7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 3

7. Moje buty to ATOMIC Women flex 50

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - ATOMIC SUPERCROSS SX9 o długości 160cm

9. Preferuję styl jazdy - na przygotowanych stokach, próbuję nauczyć się skręcać bez wykorzystania pługa.

10. Upatrzyłam sobie narty - Atomic Cloud 9

11. Mój budżet na narty to około - 1500zł

12. Zanierzam kupić narty o dł. 151cm

Narta powinna być uniwersalna.

Proszę o podpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna:

Jeśli chcesz narty uniwersalne w długosci 170cm i zastanawiasz sie czy SL czy GS to znaczy, że żadne z nich, GS to byś musiał brać 185cm a od Sl mniej uniwersalne na stoku są tylko biegówki. Z wymienionych Head Supershape Magnum najbardziej powinny pasować. Inne to np. Fischer Progressor 8+ (lub 800), Rossignol Zenith 76, Salomon 24 Hours itp- sugerowałbym Ci jednak długość 175cm bo to minimum dla Ciebie jeśli te narty mają być uniwersalne i stabilne. Buty - coś z flexem 90-100.

Kobieta:

Do nauki lepsze będą Cloud 8 - 155cm - no i tańsze. Może być też np Rossignol Attraction 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uniwersalne - miałem na myśli jazdę po przygotowanych stokach, a ich uniwersalność miała polegać, że styl jazdy to raz więcej slalomów a raz mniej (i szybciej). Żadne tyczki i zawody nie wchodzą w grę.

Myślałem, że te Atomic D2 Race SL 170cm to będzie dobry wybór. W ski teście wygrały więc tak się do nich przymierzalem.

Jeśli ktoś polecałby coś dla mnie to co : 1.......

2........

3..........

2. Różnica pomiędzy Atomic Cloud 9 a Cloud 8 jestaż taka duża, że powinienem wybrać Cloud 8 ?

Narty mają być na 5-6 lat. Żona stęka, że obecne Atomic SX 9 są za długie - 160cm i nie może skręcać.Stąd chciałem kupić narty długości 151cm.

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jej skręcać bo:

- brak umiejętności

- narty ma teraz nie tyle za długie co za twarde, takie, które do skrętu wymagają nieco prędkości, za ambitne dla początkującego

- narty 151cm będą za krótkie- tym bardziej jeśli mają wystarczyć na dłużej

- 9 to narty twardsze od 8 - taka różnica,

Dla Ciebie:

- wygranie w jakimś Ski teście nie ma większego znaczenia, w jednym wygrywa narta A, w drugim B a w trzecim obie są oceniane średnio, to bez większego znaczenia

- po co Ci slalomka, dobra jest w krótkim skręcie jeśli się umie to wykorzystać, w długim kiepska, to samo na gorszym stoku, jest wtedy słaba. Do uniwersalnej jazdy na przygotowany stok to np Kneissl Black Star XC, Salomon 24 hours, Head Magnum, Dynastar Groove

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie

1. Małżonka - Narty Atomic Cloud 8 ale długości są tylko 151cm lub 158cm. (Może lepszym rozwiązaniem - przyszłościowym

Cloud 9 długość 151)

2. Ja: HEAD iSupershape Magnum(wyczytałem -na przygotowane trasy) lub HEAD iSupershape Titan (narta wszechstronna) lub

HEAD iSupershape Speed (narty race-carve) lub Salomon24 Hours, długość 170 lub 177 (troszkę długa do slalomu)

ciekawe czy pomiędzy tymi HEAD-mi są różnice jakby tak pojeździć wszystkimi.

Może kolega Weteran mi jeszcze podpowie. Już bez wyboru - po jdnym typie nart na głowę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonie 158cm zdecydowanie, zwłaszcza jak ma być na dłużej, jak się poduczy to przy szybszej jeździe na nartach 151cm będzie brakować stabilności i szybkości, w gorszych warunkach te krótsze narty będą bardzo kiepsko się spisywać - dlatego lepiej jej wziąść mniej sztywne ale dłuższe niż na odwrót. Tobie radziłbym wybrać pomiędzy Head Magnum a Salomonem 24hours, Tytan będzie raczej na pierwsze próby pozartrasowe i do jazdy w gorszych warunkach, Speed narty uniwersalne i ponoć ciekawe ale je moim zdaniem trzeba dobierać jak narty RC czyli dla ciebie ok 180 cm, na nich nie jeździłem niestety. A dlaczego niby na dłuższych nartach nie pojedziesz krótkim skrętem, spokojnie pojedziesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze mihumor za bardzo cenne wskazówki dotyczące wyboru nowych nart.

Wybrałem

1.Małżonka - Atomic Cloud 8 158cm.

2. Ja - HEAD iSupershape Magnum 170cm lub HEAD iSupershape Speed 177cm ale które to jeszcze niewiem

Kto pyta nie błądzi

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...