Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl Sensor2 czy Progressor 8+? Zakup pierwszych nart


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Przymierzam się właśnie do zakupu pierwszych desek i mam mały problemik. Wyselekcjonowałem sobie dwa modele i ni cholery nie mogę się zdecydować które brać.

Mam nadzieje ze pomożecie:happy:

1. Płeć -M

2. Wiek -30

3. Waga -65

4. Wzrost -169

5. Na nartach jeżdżę pierwszy sezon jakies 25 dni

6. Moje umiejętności określam na .4..

7. Moje buty to - tecnica phoenix 10 flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - nie posiadam nart

9. Preferuję styl jazdy- nie bardzo potrafie sie okreslic ale raczej rekreacyjnie na przygotowanych trasach alpejskich

10. Upatrzyłem sobie narty -Volkl Sensor2 154cm Progressor 8+ 155cm

11. Mój budżet na narty to około - 1500

Z gory dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem na zbliżonym poziomie jesli chodzi o umiejętności, to mój drugi sezon i przejeżdżone mam niecałe 20 dni.

Na początku sezonu kupiłem Volkl Sensor 3 168cm, i daje radę bez problemu na tej narcie :)

Wzrostu mam 176cm waga 76kg wiec posłuchaj kolegę Mihumor i bierz minimum 160cm długość.

Myśle że Fisher byłby bardziej rozwojowy na dłuższą metę jesli chcesz intensywnie jeździć na nartach.

Jeśli mam być szczery to osobiście z budżetem 1500zł, dla siebie wybrałbym zupełnie inne modele. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to sensory tez posiadaja profil tip rocker. Szukam nart raczej na dobrze przygotowane trasy wiec nie potrzebuje narty poszerzanej ale dzieki za propozycje:) Pozdrawiam

Sensory z tego sezonu, owszem mają rockera.

Nikt Ci nie zapewni stoku gładkiego jak blat, w szczególności w dni kiedy non stop pada snieg, albo po kilku godzinach jeżdżenia setek narciarzy po stoku :P

Jeśli chcesz jeździć tylko z samego rana po świeżym sztruksiku to nie bede Cie namawiał na allmountainy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy narty szerokie powiedzmy na 80mm pod butem będą dobre do nauki, na pewno nie każde gdyż w wielu takich nartach przejście z krawędzi na krawędź wymaga umiejętności i trzeba bardzo aktywnie inicjować skręt by wychodził w miarę ciasno. Wiele nart tego typu przy braku umiejętności będzie trudnych o opanowania i męczących. Trochę inaczej trzeba się uczyć, zaczynać od jazdy ześlizgiem i podstaw klasyka - moim zdaniem to jest akurat ok i na pewno zaprocentuje niemniej trzeba mieć taką świadomość i na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy narty szerokie powiedzmy na 80mm pod butem będą dobre do nauki, na pewno nie każde gdyż w wielu takich nartach przejście z krawędzi na krawędź wymaga umiejętności i trzeba bardzo aktywnie inicjować skręt by wychodził w miarę ciasno. Wiele nart tego typu przy braku umiejętności będzie trudnych o opanowania i męczących. Trochę inaczej trzeba się uczyć, zaczynać od jazdy ześlizgiem i podstaw klasyka - moim zdaniem to jest akurat ok i na pewno zaprocentuje niemniej trzeba mieć taką świadomość i na początku.

Zgadza się :)

Wymaga to troszke innej nauki jazdy, moim zdaniem lepszej, bo umiejętność poruszania się klasykiem powinna być wbijana każdemu :)

Osobiscie doradziłem takie narty, z perspektywy moich tego sezonowych doświadczeń, gdzie większość dni które spędziłem na nartach to dni kiedy intensywnie padał śnieg i głównie jeździło się kopnym śniegu bądź świeżym puchu gdzie często się zakopywałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...