Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Racetiger RC czy SC - dylemat i ostateczny wybór


Maximus_89

Rekomendowane odpowiedzi

Cena narty są coraz niższe, wyjazd w Alpy dopiero pod koniec marca wiec zdecydowałem się na zakup nowych desek :)

1. Płeć - M

2. Wiek - 23

3. Waga - 73kg

4. Wzrost - 183cm

5. Na nartach jeżdżę od 7 roku życia, ( 10-15 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7

7. Moje buty to - Salomon FLEX 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic Beta Carv 9.18

9. Preferuję styl jazdy:

Zależy mi przede wszystkim na tym, że jak jadę w Alpy i jeżdżę od 9 do 15 z przerwą na jakieś piwko czy grzańca to:

- nieodpadną mi nogi po tym czasie i następnego dnia znów będę mógł spędzić tyle samo czasu na stoku,

- rano na zmarzniętym stoku będę mógł wycinać skręty carvingowe. Od krótkich na małych odcinkach, przez średnie po dłuższe na trasie o długości 6km ( slalomem jak dla mnie można się wtedy "zajechać"),

- kiedy po 13 pojawią się muldy i miękki śnieg, a moje nogi będą już trochę zmęczone, będę chciał przesiąść się np na klasyczny ślizg i rekreacyjnie bezpiecznie pośmigać do końca dnia.

Jazda: w Polsce kilka wypadów do 4 godziny jazdy, weekendy na Słowacji i wyady tygodniowe w alpy

Stoki każde. Niebieskie, czerwone, czarne.

10. Upatrzyłem sobie narty - Voelkl Racetiger SC lub RC

11. Mój budżet na narty to około - 1500zł

W zeszłym roku pod tym linkiem mihumor udzielał mi paru cennych fajnych wskazówek http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14031-Cross-slalomka-dla-mnie?highlight= Jednak nie kupiłem tych dynastarów bo jak były to nie było akurat gotówki a poźniej stały się trudno dostępne.

Przewertowałem już całe forum i coraz bardziej się zastanawiam czy w moim wypadku kupno slalomki jest dobrym rozwiązaniem? Owszem zdarza mi się mocno kręcić ale tylko momentami. Przede wszystkim jazda średnim skretem i chyba nieco dłuższym. Jeźdząć w Austrii czy Włochach nie kręce jak szalony tylko szukam kompromisu na stoku.

Zastanowiło mnie w kilku tematach to co pisał gajowy01. Racetigery PSI to nie są typowe slalomki czy gigantki dlatego mój wybór padł na nie. Wiadomo że te narty pozwolą mi dalej szlifować technikę jednak wszystko zależy od ich długości. Przy moim wzroście 183cm i wadze 73kg czy nie kupić SC PSI w długości 170/175cm (model 10/11) lub RC PSI też w długości 170/175 (model 10/11)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...