Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Thorens-Orelle pytanie, co i jak z tymi skipassami


matusz1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pod koniec marca wybieram się biurem podróży o nienagannej opinii:happy:, którego nazwy nie będę tu wymieniał do Orelle. Jako, że to porządne biuro więc i oferta porządna. W cenie mam zapewniony skipass na region Val Thorens-Orelle. Niby 140km tras to sporo ale będąc w tamtych rejonach pierwszy raz, grzechem byłoby nie zwiedzić całych Trzech Dolin i nie wypić kawy za pewnie coś koło 7e w Courchevel.

Niestety biuro zaoferowało mi możliwość wykupienia rozszerzonego karnetu na całe 3 doliny za jedyne 25e dziennie... Taką mają politykę i już. 25e pomnożone przez 6 daje nam 150e dopłaty za cały wyjazd co moim skromnym zdaniem jest nie do przyjęcia. Tym bardziej, że na stronie internetowej Val Thorens jak byk jest napisane, że różnica między karnetem na Val Thorens a na cale 3 doliny to 50e z groszami.

Mam więc pytanie do znawców tego rejonu: Czy dzierżąc w dłoni wykupiony w biurze karnet na Val Thorens będę miał możliwość wymiany go (za dopłatą tych 50e oczywiście) w kasach biletowych w Orelle bądź Val Thorens na karnet obejmujący całe 3 Doliny? Albo chociaż na dolinę Belleville?

z góry dziękuję za rady :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kilka razy miałem okazję wyjeżdżać na narty za pośrednictwem biur podróży - takich, które to niby specjalizują się w wyjazdach narciarskich. Co prawda nigdy do Francji. Ale nie w tym rzecz. Otóż za KAŻDYM razem nabywanie karnetów odbywało się w ten sposób, że miły pan rezydent biura podróży (ewentualnie jeszcze bardziej miła pani rezydentka:biggrin:) dzień wcześniej przy kolacji albo w najgorszym wypadku już na parkingu pod stokiem, ZBIERAŁ pieniądze od uczestników wyprawy i najzwyczajniej w świecie szedł do kasy i tam je nabywał! Szczegółów nie znam ale zdaje się, że jak taki gość nabywał z 50 tygodniowych karnetów to coś mu tam ekstra skapnęło (np 1-2 karnety gratis!) Wiem, bo kiedyś rezydentka pewnego biura podróży opchnęła mi swój karnet i jeszcze dwa inne karnety kierowców autokaru(na karnetach było napisane "driver"!) Nabyłem je trochę taniej (choć w sumie niewiele) niż by mnie to wyniosło w kasie. No i wszyscy byli zadowoleni :cool:: Trochę sie póżniej zmarszczyłem bo pani rezydentka kazała nam oddać te karnety na koniec wycieczki, że niby musi się z nich rozliczyć. A mi na nich zależało o tyle, że były to karnety Dolomiti Superski i chciałem sobie później na spokojnie w domu przeanalizować w internecie moje narciarskie szlaki. Zdążyłem jedynie spisać z nich numery i okazało się, że to wystarczyło.:applause:

Więc moja rada jest taka. Zorientuj się jak to wygląda w przypadku twojego biura. Jeśli będzie podobnie - czyli zbieranie pieniędzy przez rezydenta - to nie dawaj mu kasiory tylko sam idź do kasy i kup sobie stosowny karnet. Tak będzie najprościej i najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod koniec marca wybieram się biurem podróży o nienagannej opinii:happy:, którego nazwy nie będę tu wymieniał do Orelle. Jako, że to porządne biuro więc i oferta porządna. W cenie mam zapewniony skipass na region Val Thorens-Orelle. Niby 140km tras to sporo ale będąc w tamtych rejonach pierwszy raz, grzechem byłoby nie zwiedzić całych Trzech Dolin i nie wypić kawy za pewnie coś koło 7e w Courchevel.

Niestety biuro zaoferowało mi możliwość wykupienia rozszerzonego karnetu na całe 3 doliny za jedyne 25e dziennie... Taką mają politykę i już. 25e pomnożone przez 6 daje nam 150e dopłaty za cały wyjazd co moim skromnym zdaniem jest nie do przyjęcia. Tym bardziej, że na stronie internetowej Val Thorens jak byk jest napisane, że różnica między karnetem na Val Thorens a na cale 3 doliny to 50e z groszami.

Mam więc pytanie do znawców tego rejonu: Czy dzierżąc w dłoni wykupiony w biurze karnet na Val Thorens będę miał możliwość wymiany go (za dopłatą tych 50e oczywiście) w kasach biletowych w Orelle bądź Val Thorens na karnet obejmujący całe 3 Doliny? Albo chociaż na dolinę Belleville?

z góry dziękuję za rady :)

pozdrawiam

To biuro o którym piszesz (z Wa-wy na tyłach Nowego Światu - chyba;)) ma wkupione pakiety w tej rezydencji (nocleg + skipass). Nie ma możliwości dopłaty do karnetu 3V, a szkoda. Jedyne rozwiązanie to kupienie jedno-dniowego. Ogólnie to Orelle jest średnie do atakowania całego obszaru, gdyż 45 min trwa dojazd z Orelle do Val Thorens, więc na stracie jesteś 1,5 h w plecy. Samo Val Thorens to najlepsza część całego obszaru, więc nie będziesz się nudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...