Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Planowanie trasy z Krakowa do Val d'Allos


kuba_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Pomożecie ? ;)

Po raz pierwszy wybieramy się pojezdzić trochę we Francji, stąd pytanie jak najsprawniej tam dojechać. Celem podróży jest Val d'Allos 1800 La Foux. Wyjeżdżamy z Krakowa. Istotne jest też, żeby po drodze można było zatankować LPG. Wiem, że w Austrii jest z tym problem. Google maps pokazują trasę przez Graz, Veronę i Turyn. Czy to jest optymalny wariant ?

http://mapy.google.pl/maps?saddr=Trasa+7%2FA4%2FE40%2FE77&daddr=La+Maison+de+La+Foux,+04260+La+Foux+D'Allos,+France+(Les+Toits+du+Val+d'Allos+Hotel)&hl=pl&sll=47.183792,13.190293&sspn=5.906458,14.27124&geocode=FUwF_AIdiEguAQ%3BFRTqowIdpz5kACF4fDZXCbl_TA&mra=pd&t=m&z=6

Czy uważacie, że warto tą trasę robić na jeden raz, czy może gdzieś przespać się po drodze ? Jedziemy na dwóch kierowców zaprawionych w dalekich podróżach, jednak 1700km to pewnie z 20 godzin jazdy.

Edytowane przez kuba_krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Krakow-Pisa Krakow-Genowa na jeden raz bez problemu, tylko ja prowadzilem. Jechalem juz wiele razy w tamte strony. Tempomat 140-150km/h, obiad w Wenecji i dalej. To zaden dystans :)

Jedynie gdzie chcialem dluzej posac to w Alpach ;)

Oby nie bylo slisko bo dupa z szybszej jazdy :(

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Pomożecie ? ;)

Po raz pierwszy wybieramy się pojezdzić trochę we Francji, stąd pytanie jak najsprawniej tam dojechać. Celem podróży jest Val d'Allos 1800 La Foux. Wyjeżdżamy z Krakowa. Istotne jest też, żeby po drodze można było zatankować LPG. Wiem, że w Austrii jest z tym problem. Google maps pokazują trasę przez Graz, Veronę i Turyn. Czy to jest optymalny wariant ?

http://mapy.google.pl/maps?saddr=Trasa+7%2FA4%2FE40%2FE77&daddr=La+Maison+de+La+Foux,+04260+La+Foux+D'Allos,+France+(Les+Toits+du+Val+d'Allos+Hotel)&hl=pl&sll=47.183792,13.190293&sspn=5.906458,14.27124&geocode=FUwF_AIdiEguAQ%3BFRTqowIdpz5kACF4fDZXCbl_TA&mra=pd&t=m&z=6

Czy uważacie, że warto tą trasę robić na jeden raz, czy może gdzieś przespać się po drodze ? Jedziemy na dwóch kierowców zaprawionych w dalekich podróżach, jednak 1700km to pewnie z 20 godzin jazdy.

Cześć,wydaje mi się że ta droga będzie lepsza i szybsza.Dwa tygodnie temu jechałem do Civetty właśnie tędy i w okolicach Wenecji byłem już po 9 godzinach,a dalej masz cały czas autostradę.Gaz zatankujesz w Breclav w Czechach,a następnie na stacji jakieś 100 km za Wiedniem a 50 przed Grazem,do Włoch bez problemu dojedziesz,a tam na prawie każdej stacji jest LPG.Tu masz mapkę stacji w Austrii

http://fluessiggas.net/tankstellen.php

Natomiast jeśli wybierzesz drogę przez Niemcy i Szwajcarię,to gaz tankujesz wszędzie w Niemczech (trzeba mieć inną końcówkę,i jest samoobsługa),w Szwajcari nie spotkałem nigdzie LPG.Będziesz musiał też kupić winietę na Austrię ponieważ w okolicach Bregencji przebiega kawałek autostrady ,która jest płatna:mad::Jechałem tamtędy w zeszłym roku i Austriacy dokładnie sprawdzali.No chyba że w Niemczech zjedziesz z autostrady to wtedy drogami lokalnymi przez Bregencję możesz ten płatny kawałek ominąć,ale to jest jakaś godzina w plecy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...