Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomóżcie dobrać narty


ORMIAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Śmigam już na stokach piąty sezon. Swoje umiejętności określam na 5 w skali(6 może będzie na wyrost trochę). Wzrost 178 i 88kg wagi.Lubię długie i krótkie skręty, lubię też przycisnąć i poszaleć na większych prędkościach.

3 sezony jeżdziłem na atomikach C-6 i jak dla mnie to była dobra narta do nauki. Testowałem teraz Fischer X-fire - trochę za wolne, jakieś takie ciężkie i wolne do jazdy.

Potem pożyczyłem nowe Progressory 800 - szybka narta, trzeba mocno ją docisnąć ale miałem wrażenie że przy większych prędkościach jakoś mi ta narta ucieka i ja swoje a ona swoje. To nowy model i opinie są podzielone.Zamierzam kupić nowe deski i proszę o pomoc w doborze. Mogę opisać wrażenia akurat z Fischerów, ponieważ takie miałem do testów. Nie upieram się przy Fischerach ale tak mi doradzano.Już byłem skłonny kupić te Progressory ale nie wiem czy dla mnie będą ok. Potrzebuję sprzętu na kilka sezonów dlatego proszę o pomoc.Nie jestem zawodowcem dlatego przepraszam za treść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze wzrostem umiejętności trzeba zwiększać długość nart - w tym wypadku rozmiar ma znaczenie :biggrin: Musisz celować w narty minimum 170cm a nie w długości dla kobiet - twój opis zachowania nart jest typowy dla zbyt krótkich nart, generalnie to najlepsze narty w długości 160cm będą dla Ciebie gorsze od jakichkolwiek 170cm. Od tego zacznij, sam model ma mniejsze znaczenie, spokojnie z Progressora 800 będziesz zadowolony jak i pewnie z wielu innych modeli

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie obie te długości będą dobre, 170cm byłoby ambitniej i dawało większą stabilność zwłaszcza w gorszych warunkach i przy większych prędkościach niemniej 165 jeszcze mieści się w granicach przyzwoitości, zawsze można zrzucić kilka kg i od razu narty lepiej jeżdżą :biggrin: Jeśli to jedyne twoje narty brałbym 170cm jednak

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc z ta długością, muszę kupić 170.

Rozważam zakup

1.Progressor 800 na których jeżdziłem kilka dni

2.Progressor+8

3.Progressor 700

Jak byście mi doradzili które wybrać:happy:

Jak masz budżet to bierz 800 na aledrogo są od 1090 w góre zwycięzca w world skitest http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&sezon=11/12&id_kategorii=5 , 8 to zeszłoroczny model 10/11 - poprzednik 800,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...