Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

buty narciarskie sprzed kilku sezonów


Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje porady nt. nowych butów narciarskich ale z sezonu 2007/08.

Mam na oku kupno butów Fischer Soma RC4 Race, nawet w moim rozmiarze! (małe) przez internet, nowe lecz z sezonu 2007/08. Ponieważ nie mam możliwości ich dotknąć czy przymierzyć, proszę o poradę, co może się kryć, jakie ew. usterki czy coś innego w butach sprzed 5 sezonów, które wg. sprzedajacego (sklep) były przechowywane w ciepłym i suchym magazynie, w pudełku??

Nadmienię, że cena ich jest baaaardzo kusząca...

Z góry dziekuję za poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia w zasadzie nic nie powinno złego Cię spotkać. No chyba, że myszy po magazynie grasowały to może nadgryzły to i owo :wink:. To czy te buty będą dla Ciebie wygodne.... No cóż bez przymierzania masz 50% szansy. Co innego gdy jeździłaś lub przymierzałaś takie buty. Ja mam taki model z 2009/10. Też kupiłem przez neta okazyjnie, ale wcześniej taki but mierzyłem w sklepie i mi pasował najbardziej ze wszystkich jakie mieli odpowiednie do moich potrzeb. Później tylko polowałem w sieci. But bardzo dobry.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co może się kryć, jakie ew. usterki czy coś innego w butach sprzed 5 sezonów, które wg. sprzedajacego (sklep) były przechowywane w ciepłym i suchym magazynie, w pudełku??

Nadmienię, że cena ich jest baaaardzo kusząca...

Z góry dziekuję za poradę :)

Tak jak chłopaki pisali możesz nie trafić z wygodą, jak nie masz jakiejś bardzo wyjątkowej stopy to szanse rosną na dopasowanie :) a sprzedający może mówić wszystko jak nie pomacasz to nie sprawdzisz.

Jeśli jest to sklep zawsze możesz w ciągu 10 dni zwrócić w nie naruszonym stanie, ryzykujesz tylko przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chłopaki pisali możesz nie trafić z wygodą, jak nie masz jakiejś bardzo wyjątkowej stopy to szanse rosną na dopasowanie :) a sprzedający może mówić wszystko jak nie pomacasz to nie sprawdzisz.

Jeśli jest to sklep zawsze możesz w ciągu 10 dni zwrócić w nie naruszonym stanie, ryzykujesz tylko przesyłką.

I zwrot przysługuje również przy przecenach

... masz prawo do zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny w okresie do 10 dni od otrzymania towaru, a w przypadku kiedy sprzedawca nie poinformował o tym prawie to czas jego obowiązywania wydłuża się nawet do 3 miesięcy.

Wysyłając towar do sprzedawcy należy dołączyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

A i powyższe przepisy dotyczą tylko jak kupujesz jako osoba fizyczna od przedsiębiorcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem jak kupuje w sklepie, a jak masz okazję na alledrogro to sprawdź czy profil jest firmą a nie osobą prywatną i nie jest to licytacja, zwrot obowiązuje tylko przy "kup teraz"

chciałem tylko napomknąć że te przepisy dotyczą tylko jak się kupuje jako osoba fizyczna a nie przedsiębiorca (FV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojmu zrobił się mały OT ale osoba prywatna też może wziąć na siebie fakturę i nie będzie przedsiębiorcą :wink: (patrz rachunki za telefon prąd itd)

ale nie pisałem, że jak się kupuje na FV tylko jak kupuje przedsiębiorca a z tego co kojarzę obecne przepisy wymagają jak rejestruje się jednoosobową firmę imienia i nazwiska i nie trzeba podawać nazwy firmy ani skrótów typu FHU PPh itp. Stąd jak na fv jest imię i nazwisko i podany jest NIP wynika z tego że jest przedsiębiorca.

Ale nie ma się co sprzeczać, pisałem informacyjnie bo sam kupuję pewne rzeczy na firmę i już raz się nadziałem jak kupowałem wiertarkę ( w sklepie stacjonarnym) - podawali że jest dwa lata gwarancji ale jak się okazało to przy zakupie na paragon a na Fv jest tylko rok i nie ważne, że z profilu działalności wynika iż wiertarka nie jest potrzebna do działalności firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za obszerne wypowiedzi :) Tak, to okazaj na Allegro, w opcji Kup Teraz i zostałam poinformowana przez sprzedawcę o możliwości zwrotu towaru, więc faktycznie ryzykuję jedynie koszty przesyłki.

Myslałam, że w trakcie "przelegiwania" na półce przez 5 sezonów mógłby się obniżyć flex, bo plastik ma tendencje do utleniania się.

I jeszcze jeden problem: obecnie mam Techniki Attiva Diablo Flame, flex 90 z sezonu 2008/9 i jeździłam w nich na Fischerach Viron 4.4 ale właśnie kupiłam nowe narty Fischer RC4 Race RC tzw. drugie gigantki i mam wątpliwości czy ten zestaw: Technika i racowe deski będzie odpowiedni. Co mi doradzicie: sprzedać Techniki i kupić racowe buty czy pozostać przy starych butach?

Dodam, ze wg skali forumowej oceniam swój poziom jazdy na 6/7 i doskonale technikę. Biorę udział w lokalnych zawodach typu Family Cup, stąd kupno gigantowych nartek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Fischery to świetne buty.

Sam jeżdżę w RC 4 competition z sezonu 08/09 flex 110 i jestem z nich mega zadowolony.

Ale to moje odczucia.

Tobie te buty mogą kompletnie nie odpowiadać.

Odczucia przy noszeniu w domu mogą być diametralnie różne od wrażeń na stoku.

Wynika z tego więc, że do puki w nich nie pojeździsz to nie będziesz wiedzieć nic.

A po użyciu na stoku będzie ci ciężko je zwrócić.

Ja w twojej sytuacji bym nie ryzykował.

Jeżeli twoje Tecnici są dobrze dopasowane i ci się w nich dobrze jeździ to bym ich nie zmieniał.

Z tymi nartami które kupiłaś, będą się na pewno dobrze spisywać.

Flex 90 jest zupełnie wystarczający. Tym bardziej, że jesteś kobietą więc i wagę pewnie masz nie wielką.

Ja bym się chyba nie zdecydował.

Różnica w twardości nie jest wielka, a niewygodny but to koszmar.

No chyba, że ta Tecnica ci nie pasuje, to wtedy warto pomyśleć nad zmianą.

Ja osobiście był bym ostrożny przy takiej zamianie.

Wybór jednak należy do ciebie. Powodzenia.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę :)

Fakt, niewiele ważę bo 55 kg przy wzroście 160 cm ale nie tylko o wage tu chodzi ale i o technikę jazdy. Poza tym, te moje Tecnici są butami tzw. "dla kobiet" i są z założenia miłe, ciepłe i wygodne... powiem nawet, że za wygodne bo chyba się troszku "rozczłapały", czyli mają jakieś luzy w środku, szczególnie odczuwalne po paru zjazdach, jak już wkładka nabierze ciepła. I z tego też względu obawiam się, że w zestawieniu z moimi gigantkami będę miała uczucie "wyskakiwania" z butów. Co prawda flex mają wysoki (podobnie jak Fischery) ale zdecydowanie nie sa butami sportowymi, do sportowej jazdy.

Pozdrawiam,

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...