Narty - skionline.pl
Jump to content

lokiec3

Members
 • Posts

  2,596
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

lokiec3 last won the day on November 26 2015

lokiec3 had the most liked content!

1 Follower

About lokiec3

 • Birthday 08/21/1972

Personal Information

 • Imię
  Jacek
 • Miejscowość
  Brodnica
 • About me
  Inż mechanik o specjalności samochody.
  Żałuję, że nie mieszkam w górach.

Ski equipment

 • Narty marka
  Fischer RX Hot Fire, Volkl Racetiger GS
 • Buty marka
  Fischer RC 4
 • Gogle
  Uvex

Skills

 • Styl jazdy
  w zależności od warunków
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

lokiec3's Achievements

Weteran

Weteran (6/6)

1k

Reputation

 1. Jak w tytule sprzedam narty Volkl Code Speedwall 180 cm, r18,1, 74 pod butem, krawędź ok 1,6 mm. Narta naostrzona, nasmarowana, nie wymaga serwisu. Na jednej narcie na ślizgu jest rysa, ale niezbyt głęboka ok 40 cm długości. W jeździe w niczym nie przeszkadza. Ja kupiłem ją od znajomka co niewiele na niej jeździł, a sam miałem ją na stoku trzy dni. Sprzedaję bo za krótka dla mnie. A cena 380 zł plus koszty wysyłki. Można się targować. Pisać na PW. Pozdrawiam.
 2. Podawanie pensji brutto jest jak podawanie długości członka wraz z kręgosłupem. Pozdrawiam.
 3. A masz jakiś polski dobry samochód, którym można jeździć? Pozdrawiam.
 4. lokiec3

  MRDP 2021

  https://sjp.pl/fizol Pozdrawiam.
 5. No dobrze, ale to że ktoś zapłaci za nadmierną emisję CO2 wcale nie spowoduje, że będzie go emitował mniej. Dla mnie to ślepy zaułek. I tak zapłaci zwykły Kowalski a CO2 jak będzie szło w atmosferę tak będzie szło. Pozdrawiam.
 6. Najlepiej się słucha komentatorów snookera. Chłopaki są czynnymi zawodnikami a i dowcip mają lotny. Pozdrawiam.
 7. Austria zamknięta do Wielkanocy. Taką dostałem informację od właścicielki apartamentu, w którym miałem mieszkać od nadchodzącej soboty. A przełożyłem rezerwację na przyszły rok. Pozdrawiam.
 8. Obowiązuje konwencja wiedeńska nic poza tym. Chociaż kamizelki dla każdego bym nabył. W razie koniecznego opuszczenia pojazdu na drodze może się przydać. Pozdrawiam.
 9. Slalomka, slalomka i slalomka. S.anie w banie. Dla mnie slalomka nie jest w żaden sposób nartą uniwersalną, Zaorać się można na tym dziadostwie jadąc ze trzy kilosy na raz i do tego przez cały dzień, tak jak do tego jest stworzona taka narta. Tzn krótkim dynamicznym skrętem. A to, że większość narciarzy na slalomkach jeżdżą długim skrętem do tego jeszcze ślizgowym to insza inszość. Po prostu tak jest łatwiej bo krótka i skrętna. Jeżdżą tak jak na długiej narcie. Stąd ten mit uniwersalności. Ja w zasadzie poza Kurzą Górą (dł 550 m) i ćwiczeniami nie zabieram dziadostwa w góry już w ogóle, szkoda miejsca w samochodzie zajmować. Pozdrawiam.
 10. Wychodzi na to, że tylko ci co jeżdżą na nartach sportowych są bezpiecznymi narciarzami. Mitek Twój radykalizm jest czasami nie do przyjęcia. Powiem Ci z mojego skromnego bo w sumie niecałe 20 lat amatorskiej jazdy nieco ambitniejszej od czasu do czasu doświadczenia. Jak uznałem, że jestem mistrzem i wyjadaczem alpejskich stoków (tak gdzieś po trzech sezonach 😀) to już miałem narty GS sklepowe. Na takich nartach się "doskonaliłem". Jednak to nie narta spowodowała to, że dziś mogę uważać się za w miarę bezpiecznego narciarza. A przede wszystkim własne doświadczenia niekoniecznie przyjemne i ludzie instruktorzy, którzy mnie uczyli. Nie zwracali raczej uwagi na to na jakiej narcie jeżdżę tylko to czy robię to dobrze i bezpiecznie. Także nie wszystko i zawsze jest czarne lub białe. Nie tylko w narciarstwie. Moim zdaniem i niedzielny narciarz może być bezpiecznym, świadomym i taki co jeździ na paździerzu też. To jest kwesta świadomości i tego co się nauczył i kto go nauczył. Rodzaj narty nie ma tu nic do rzeczy. Pozdrawiam. PS: mam Ci wysłać te narty o których pisałem wcześniej?
 11. Ja też jestem zdania, że narta do jazdy amatorskiej powinna być jak najlepsza. Co wcale nie znaczy, że czysto sportowa narta wyczynowa jest najlepsza nawet dla dobrego instruktora do codziennego poruszania się po stoku. To tak jakby chcieć bolidem F1 jeździć po ulicach. @Mitek poświęcę się i wyślę Ci jedną parę takich zarąbistych nart zawodniczych. Naprawdę ekstra klasa. Sztywność szyny kolejowej. Długość anakondy, promień spory, oczywiście FIS, prawie nówka. Jak na niej pojeździsz, biorąc Twoje podejście do tematu sprzętu na pewno będziesz chciał ją kupić ode mnie i chętnie Ci ją sprzedam. Pozdrawiam.
 12. Pooglądajcie sobie ten kanał. Tu jest dużo o różnych tego typu nartach. Pozdrawiam.
 13. Te nowe zabawki teraz są o tyle fajne, że producenci skumali, że można zrobić nartę o charakterystyce racowej dla ludzi nie ścigających się na tykach. Trochę szersza pod butem tak 74-80mm. Mamy nartę dość dynamiczną i reaktywną a przy tym bardziej uniwersalną, w trudniejszych jak ja to mawiam popołudniowych warunkach. X9 też biorę pod uwagę, ale najpierw muszę ją objechać. PS A z Blizzarda to Qattro RS lub bardziej uniwersalna RX
 14. Minimum 180 cm. Na krótszych można się zaorać na śmierć. Charakterystyka tak około pierwszego lub drugiego sklepowego GSa. Może być lekko poszerzona pod butem. Do tej pory jeżdżę na tym 186 cm, 72 pod butem, r 21m https://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,rossignol,radical-8gs-cascade,6921.html Ale jutro dotrą do mnie takie: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,voelkl,code-speedwall-s-uvo,8849.html Zobaczymy co to warte 180 cm długa, 74mm bod butem, na 18 m promieniu. Tych: https://www.skionline.pl/sprzet/dobor-sprzetu,narty.html Już w Alpy wcale nie biorę, szkoda miejsca w aucie. Tylko na Kurzej Górze. Do tego chociaż jakaś skromna ostrzałeczka, bo jak trafisz na sztuczny beton to po trzech dniach stwierdzisz , że na nartach nie umiesz jeździć. Wtedy serwis i ze 20-30 Eu nie twoje. Tylko, żeby dało się pojeździć w tym sezonie w ogóle. Pozdrawiam
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...