Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poradźcie jaka slalomka zamiast SL9 Atomica


dembus

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam na najbliższy sezon wyposażyć się w nowe slalomki.

Dodam, że bardzo fajnie i przyjemnie mi się jeździ na moich Atomkach (SL 9 160 cm), ale mają już z 6 lat i zaczyna kończyć sie i ślizg i krawędz.... Chciałbym kupić coś podobnego (też slalomke), ewentualnie ciut sztywniejszego (bo waga moja niestety poszła w górę od czasu gdy je kupowałem :)), co dobrze trzyma na zmrożonym i jednocześnie nie morduje nóg, ale nie orientuje się jaka narta może mieć podobną charakterystykę i nie musi być to koniecznie Atomic. Może ktoś miał podobne dechy i zmienił na coś i jest zadowolony ?

Generalnie wszystkie sugestie mile widziane, które nakierują mnie na2-3 modele do przetestowania.

Mam 90 kg, 175 cm, umiejętności - jakieś 6.

Edytowane przez dembus
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z nartami to jak z kobietami. Jednemu pasuje ta, drugiemu inna.

Weź na testy slalomki, które będą dostępne w jakimś centrum testowym, dobrej wypożyczalni lub od znajomego i testuj, próbuj.

Oczywiście narta nienaostrzona jest w 100 procentach inna od naostrzonej. Różnica w długości nawet 5 cm w slalomce też ma znaczenie.

Może też się zdarzyć, że jak już wybierzesz i kupisz, a potem wypróbujesz inną to będziesz żałować zakupu.

Trudna jest dola narciarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przy Twoich parametrach -165 cm to minimum. 160 przy 90 kg to zdecydowanie za mało.

Ja ważę o prawie 30 kg mniej i mam Fishera WC SC na 160. Miałem kiedyś na 150 oraz 155 i dopiero przesiadka na 160 mnie zadowoliła. W nadchodzącym sezonie wypróbuję nowiutkich 165 cm od syna.

Narta na 165 będzie uniwersalniejsza niż 160, a i trzymanie krawędzi też będzie lepsze.

Ja na Twoim miejscu wypróbowałbym też 170 cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tą długością...

mam 183cm i ok 89 kg wagi i bynajmniej nie jest to tłuszcz :)

mam fischera sl 160 cm do zabawy ale np już na tyczki sie wg mnie nie nadaje bo jest za krótki :)

mam też obecnie rossigniola 9s 165 i ta juz na tyczkach daje sobie radę bo wg mnie nie wyjeżdza spod pupska tak szybko :), wszystko zależy od tego do czego tej narty będzie kolega używał bo jak ma to być w miarę "miła" sl'ka na codzień to zdecydowanie 165 cm jeżeli coś do powariowania to spokojnie brał bym 160 cm.

poza tym ja proponuję Ci byś jeżeli masz oczywiście taką możliwość przetestował sobie te oto modele

1. Dynastar Omeglass 165cm z poprzedniego sezonu- super narta testowałem w necie na paru stronach są moje opinie

2. Blizzard SLR magnesium iq

3. Voelkl racetiger speedwall sl :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tą długością...

mam 183cm i ok 89 kg wagi i bynajmniej nie jest to tłuszcz :)

mam fischera sl 160 cm do zabawy ale np już na tyczki sie wg mnie nie nadaje bo jest za krótki :)

mam też obecnie rossigniola 9s 165 i ta juz na tyczkach daje sobie radę bo wg mnie nie wyjeżdza spod pupska tak szybko :), wszystko zależy od tego do czego tej narty będzie kolega używał bo jak ma to być w miarę "miła" sl'ka na codzień to zdecydowanie 165 cm jeżeli coś do powariowania to spokojnie brał bym 160 cm.

poza tym ja proponuję Ci byś jeżeli masz oczywiście taką możliwość przetestował sobie te oto modele

1. Dynastar Omeglass 165cm z poprzedniego sezonu- super narta testowałem w necie na paru stronach są moje opinie

2. Blizzard SLR magnesium iq

3. Voelkl racetiger speedwall sl :)

Dzięki.

O tego Dynastara chodzi?:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,dynastar,speed-omeglass-ti,5417.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...