Narty - skionline.pl
Jump to content

andy-w

Members
 • Content Count

  1,459
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

andy-w last won the day on December 17 2019

andy-w had the most liked content!

Community Reputation

5,539 Excellent

About andy-w

 • Rank
  Stary wyjadacz
 • Birthday 01/25/1967

Personal Information

 • Imię
  Andrzej
 • Miejscowość
  Bielsko-Biała

Ski equipment

 • Narty marka
  Fischer WC SC oraz RC, Atomic Nomad Blackeye TI, Atomic Backland 95
 • Buty marka
  Nordica Sport Machine 12, Atomic Hawx
 • Gogle
  Uvex

Skills

 • Styl jazdy
  styl własny, zacząłem wszystko od początku po wypadku
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  18

Recent Profile Visitors

13,960 profile views
 1. W okolicach gondoli jest pewnie z kilkanaście wypożyczalni. Wstąp gdziekolwiek, negocjuj, wybieraj. Trudno mi cokolwiek doradzić bo nie korzystam. Znam ludzi co prowadzą wypożyczalnię BIKER jakieś 150-200 m przed gondolą po prawej stronie więc tą mogę polecić.
 2. Dzisiaj koniec ferii warszawskich, a tym samym ogólnopolskich. To było widać we frekwencji. Ogólna niepewność czy w ogóle ośrodek ruszy z powodu wiatru także się przyczyniła do luzu na stokach. Problem z sezonówkami "słowackimi" nadal nie jest rozwiązany, dostałem zastępczą na 1 dzień. Ogólnie warunki, tam gdzie nie było przetarć, które były do ominięcia całkiem dobre. Miękko, równo, powoli. Wiatr dodatkowo spowalniał. Zjazd z Kopy bez odpychania nie byłby możliwy. Trasy jeszcze wszystkie czynne. Kolejek ZERO do godziny 12 kiedy zaczęło mocno padać i się zwinęliśmy. Miło było spotkać Moruńka w jego ostatnim 16 dniu w Szczyrku oraz Rafała mającego dopiero drugi dzień w sezonie dla siebie bez "instruktorki" .
 3. Trochę nie na temat, ale zagląda tu sporo osób z sezonówką SK, PL, CZ obejmującą czeski Szpindlerowy Młyn. Zarezerwowałem w pełni wyposażony apartament (180eur) niedaleko Szpindlerowego Młyna od czwartku 5 marca do poniedziałku 9 marca (4 noclegi, 4 dni na nartach). Niestety moja załoga wykrusza się i poszukuję 2-3 osób do wspólnego wyjazdu lub do odstąpienia kwatery. W razie wspólnego wyjazdu, mam wygodny samochód z miejscem na narty. Oprócz Szpindlerowgo Młyna jest jeszcze do jazdy na nartach pobliska Cerna Hora i Pec. P.S. Warunki obecnie w tych ośrodkach są bardzo dobre, a prognozy pogody na termin wyjazdu są optymistyczne.
 4. Taaa, duło dzisiaj fest na Pilsku, a powyżej ostatniego wyciągu za przełamaniem to już "łby urywało". Dlatego do szczytu nie doszliśmy. Marcinn wpomniał, że trochę my się uchodzili, a ja dodam, że także nieco pozjeżdżali, głównie delikatny freeride, a później przez Buczynkę do Kamiennej. Marek, mój starszy synalek dzisiaj przywyciągowo, ale za to kilka dobrych razy zjechał na sam dół do krzesła oczywiście poza trasą. Warun dzisiaj w puchu był boski.
 5. Wiesz może od której jest czynne infocentrum ? Jakbym tak czasem jutro się wybrał to może udałoby się jeszcze przed otwarciem bramek coś załatwić. Ciekawe czy infocentrum na Solisku ma podobne możliwości jak to pod gondolą ?
 6. Ja także otrzymałem. SMS także, że mam ważnego emaila. Ciekawe czy jakbym był teraz w Spindlerovym to coś bym załatwił. Infocentrum w Spindlu nie jest wymienione w mailu. Na "szczęście" jutro ma mocno wiać więc do Szczyrku raczej nie pojadę, chyba, że na skitury. Krzysiek, jeżeli jutro jeszcze jesteś w Szczyrku i będziesz w infocentrum coś robił z sezonówką to daj znać czy to jest "naprawa" trwała czy tylko na jeden dany dzień nartowania.
 7. 25 w tym roku, 32 w tym sezonie dzień na nartach spędzony w zakręconym narciarsko towarzystwie 🙂. Oby zima jeszcze trwała, nocne przymrozki dają nadzieję. Dzisiaj miejscami beton, a moruńkowe dzieciaki nic sobie z tego nie robiły. Przetopy, przerwy w śniegu ? - toż to tylko frajda z pokonywania przeszkód.
 8. W niedzielę udało mi się wyrwać ze szponów szczyrkowskiej sezonówki i pojechaliśmy w rodzinnym gronie do Oravskiej. Jak zwykle za przełączą Glinka inny zimowy świat. Piękna zima ze świeżym opadem. Auto zaparkowałem w wyższej części parkingu gdzie woda nie dochodzi. Jazda na Oravskich stokach to może nie ekstremalne doznania, a mimo to dzień spędzony wyśmienicie.
 9. z Dni , kiedy ośrodki są pozamykane z powodu wiatru (zwłaszcza SMR) często wykorzystuję z premedytacją na tury. Tak było w zeszłym sezonie, tak jest w obecnym. Z powodu braku aut parkingi płatne są wtedy darmowe, np. na Solisku. Warunki do zjazdu bajeczne. Kilka fotek z wczoraj. Hala Skrzyczeńska - troszkę wieje, dzięki temu można jechać pod górę bez rozpędu oraz Solisko w południe, gdzie zwykle są tłumy 20200216_110838.mp4 20200216_111940.mp4
 10. Absolutnie nie bronię ośrodka, ale trochę przesadzasz. Pogoda i temperatura (dzisiaj w Bielsku +16) jest jak przed laty w kwietniu, więc warunki są właściwe dla tych temperatur. Przypomnij sobie jak kiedyś bywało na koniec sezonu. Często narty zdejmowało się na niektórych odcinkach gdzie brakowało śniegu. Są też narciarze co właśnie czekają na takie ciepło i breja, woda, i trochę brązu w niczym im nie przeszkadzają. Czas się przyzwyczaić do takich zim. Nie bronię SMR, ale z naturą nie wygrasz.
 11. Marcin, ja też myślałem o jutrzejszym przedpołudniowym SMR, ale rozważam też BSA. Narty mam już poharatane, więc o nie się nie martwię zbytnio, ale ilość ludzi mnie trochę zniechęca.
 12. Ratrakowanie na SMR w tym sezonie jest na bardzo kiepskim poziomie. Nawet z rana nie jest dobrze. Zabierają się za robotę często tuż przed otwarciem ośrodka, ten niby sztruks nie ma czasu stężeć, trasy za chwilę są rozryte. A grudy i kalafiory to obecnie specjalność SMR. Być może wynika to z tego, że śnieżą do rana wykorzystując nocne mrozy i nie mają czasu na przygotowanie tras. Nie wiem, nie chcę ich usprawiedliwiać, ale za czasów GAT stoki były zwykle lepiej "wylizane". A może mi się zdaje bo byłem młodszy i wtedy wszystko było piękniejsze?
 13. Dzisiaj 9 tura w sezonie, niby słaba zima, ale bez problemów da się chodzić po naszych pięknych Beskidach. Najbardziej lubię miejsca trochę mniej popularne. Dzisiaj padło na Będoszkę. Ekipa zacna, świeży śnieg, słońce, wiatr - cóż więcej trzeba ? Na Przegibku spotkaliśmy skiturową mamę i tatę z 3 miesięcznym dzieciątkiem, które wyciągneli na wózko-sankach i potem ostrożnie zjechali. Dziecko ani razu przez pół godziny nie zapłakało. Widać, że góry mu służą. 20200209_114805.mp4
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...