Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Butne Buty


Bartasinme

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi problem jest z butami. Otóż będąc jeszcze marudnym nastoletnim stworzeniem (z czałym szacunkiem dla tego wieku), więc jeszcze nie dawno kupiłem sobie buty (nordica, nie pawiętam symbolu, ale to nie istotne) i sugerowałem się głównie komfortem, co po kilku sezonach doprowadziło do tego, że mam w nich dodatkową przestrzń bagażową, co nie odbija się korzystnie na prowadzeniu i czuciu narty... Mam drugie buty, Salomona< ale też tak jakoś nie takie i ciut za miekkie. Chcę kupić nowe i proszę Was o radę. Jeżdzę fun, lubię dobrze czuć nartę. Nie wiem więc jak twardze powinny być narty, żeby fun nie przestał być fun (komfort), a jednocześnie, by nie tracić na jakości. Dobre buty (jak wszystko co dobre...) są z moich obserwacji drogie (>1500 to dla mnie sporo). Może ktoś ma jakieś sugestie, pomysły, doświadczenia? Ja kompletnie nic nie wiem na temat butów od paru zesonów, choć właśnie dostałem do domu NTN i zaczynam studiować...Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butne Buty

Lange i tylko Lange, jedyna firma (no może z wyjątkiem Rossi` czy tych bardziej oldschoolowych), która na poważnie zajmuje się butami. Reszta to kupione i skopiowane technologie(!). Do amatorskiej jazdy niezłe wydają się comp100, chociaż nigdy w nich nie jeździłem, za to próbowałem WC130; hardcore! Na jeden zjazd super, ale pod warunkiem, że wyrobisz się w minutę, bo dalej przestajesz czuć nogi:) Cena dość wysoka, ale poszukaj w zeszło-sezonowych, myślę, że poniżej 1000 spokojnie coś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butne Buty

Hej nie ma "tylko", jeździłem w świetnych L:angach, świetnych Salomonach etc. Dużo zależy od tego jaka masz nogę. Są i świetne Salomony i świetne langi - warto pójść do profesjonalnego sklepu ze sprzętem, mp sklepy Salomona w Warszawie naprawdę dobrzy fachowcy. Dobre buty to cena od 1000 w górę. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butne Buty

Qurde,

Ktos juz pisal na temt buto dosc wyczerpujaco.

Buty dobiera sie do stopy i gadanie ze tylko te albo tamte to naprawde

belkot niedorobionych "expertow".

Kiedys byy dostepne tabele na temt roznych skorup i ich cech wymiiarowych.

glownie chodzi o:

-szerokosc w nasadzie palcow

-wysokosc podbicia

-szerokosc w okolicach piety i kostki.

...

Mozna znalesc na netcie troche info.

A wiec tak wyciagasz kapcia wkaladsz noge i sparawdzasz jak to pasuje.

Wybierasz te buty ktore nalepiej pasuja do twojej stopy.

Potem fachowcy robia dokladne pasowanie przez skrpbanie, wydmuchiwanie itp na koniec robia wkaldke ortopedychna i mozna powiedzec ze

masz buty w ktorych da sie jezdzic .

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butne Buty

Jak sie dogadasz z Panem Mariuszem to dalej mozna je kupic po nizszej cenie - zalezy od zmyslu negocjacji :D Wtrysk w Katowicach kosztuje 120zlotych, ale pisalem do Atomica i mowili , ze nie koniecznie trzeba to robic !! Poza tym nie gwarantuja jakosci pianki po uplywie gwarancji - czyli niestety juz po ptokach. Podobno tez, po wtrysku but w srodku jest dosc twardy.Kony zrobiles juz wtrysk?? Daj znac.

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...