Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobiety, poziom pomedzy 5 a 6


Mocca

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - Kobieta

2. Wiek - 27

3. Waga - 70

4. Wzrost - 177

5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów, w tym 1 nauki, więc liczy jako 3 konkretne z zapałem, około 16 dni w roku, ostatnie 2 sezony 6 dni w Alpach + około 10 dni na polskich i słowackich stokach

6. Moje umiejętności określam na 5 a 6, jeżdzę szybko na dobrze przygotowanych skokach, szerokich, lubie czerwone trasy w Livignio i Risoul, mam problem z jazdą po oblodzonych - w tym sezonie stawiam na naukę szybkich, krótkich skrętów, które wyeliminują ześligiwanie się z oblodzonych czarnych tras, jazda po trasach czarnych muldziastych nie sprawia mi ogromnej przyjemności ale jest do zaakceotowania

7. Moje buty to - Atomic Hawx 85

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic D2 Fiber 5 - narta zakupiona 3 lata temu dla poczatkujacych

9. Preferuję styl jazdy - zależy od warunków, lubie dlugim na szerokich trasach aby poczuć predkość, ale chciałabym lepiej jeździc krótkim skretem a ponadto chiałabym ropzoczac przygode z jazdą poza trasą

10. Upatrzyłem sobie narty - zadnych nie upatrzyłam

11. Mój budżet na narty to około - poszukuje uzywanych do 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobór narty

najlepsze jest subiektywne odczucie ..... jesli ja Ci powiem kup Salomona to bedziesz zła na mnie .....

wiec podaje najlepszy sposób .. jedziesz do dobrej stacji narciarskiej i do dobrej wypozyczlni ..

przez 2 godziny jezdzisz na danym modelu Atomica .....

potem przez 2 godz smigasz na Fischerach ..... nastepnie przez 2 godzin na Salomonie ..... to pozwoli ci dobrać do twego stylu i potrzeb .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz nart które będą trzymać na twardym to szukaj nart z budową sandwich:applause: Jeżeli będziesz miała okazje wypróbuj narty ze stajni Head na przykład; http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,head,mya-n-6,4913.html lub bardziej ambitnie nart z grupy unisex; http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,head,i-supershape,4890.html , http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,head,mya-n-7,4912.html :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytestuje na pewno supershapy, przy mojej wadze i wzroscie 160 czy 165 ?

Witam

Obie długości do zaakceptowania - najlepiej sprawdzić.

Problem jest taki, że to funcarwery - narta wymyślona do jazdy ciętym skrętem i zabawy siłą odśrodkową. Trzeba popróbować czy tego szukasz.

Można iść dalej podobną drogą - np Elany sl, Rossignole 8sl - ogólnie drugie narty slalomowe w sklepowych kolekcjach. Dostajesz dobre trzymanie na twardym, dużą skrętność, dość łatwy skręt ,,szurany".

Narty mało uniwersalne - na przygotowane stoki, najlepiej jak jest w miarę twardo i równo, do krótkiego skrętu.

Można też spróbować inaczej - wyższe modele z grupy allround w długościach ok 170 cm, raczej unisex niż kolekcje kobiece - nie znajdziesz długości. Powinny być bardziej uniwersalne , mniej męczące w gorszych warunkach, lepsze do jazdy całodniowej.

Narty allmountain raczej odpadają - raczej średnio się nadają do krótkiego skrętu na twardym. Jeśli będzie okazja oczywiście warto spróbować.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jezdze na 161, mysle ze 4 cm roznicy nie sprawiloby mi problemu.

Potestuje to co bedzie dostepne, macie jakies sparwdzone wypozyczalnie, które mają przyzwoity sprzet ? Mirku widzę, że jestes z moich okolic, czy u nas czegos takiego uswiadczy ?

W Rzeszowie jest parę wyporzyczalni - nigdy nie korzystałem - mnie nie po drodze. Można podzwonić i popytać co mają. Popytaj w sklepach, w Fansporcie czy Skirace z Łańcuta - może udostępniają deski do testów.

W wyporzyczalniach przy stokach mało nowszego sprzętu. Slalomki w interesujących cię długościach może znajdziesz,(raczej starsze roczniki) z innymi będzie kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marucha . Dwa razy, w marcu oraz wczoraj wypróbowałem typowe narty allmountain w cięzkich warunkach (Head Peak78) . Spisały się bardzo dobrze i na twardym i na świeżym i poza trasą ,krótkie skręty tez mi czasami wychodziły. Lepszy narciarz ode mnie ( ja dopiero wczoraj miałem 34 wyjazd w życiu) i mam spore braki techniczne na markowych nartach allmountain będzie zadowolony w każdych warunkach również na twardym .To jest moja subiektywna opinia. Moje wymiary 80/185 lat 55 narty dł. 177cm.Może pomogę w wyborze Mocci

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...