Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpe d'Huez


drabulec

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na narty do Alpe d'Huez od 10.02 do 16.02. . Nie byłem nigdy we Francji w lutym, zawsze jeździłem w marcu lub kwietniu i zastanawiam się czy nie będzie kolejek i trochę tłoczno na trasach. Poczytałem kilka opinii i obejrzałem mapkę i mam kilka pytań. Jak są przygotowywane trasy, bo kilka osób na rożnych forach narzekało. Czy czarne trasy są ratrakowane? Jechał może ktoś trasa Tunnel i mógłby się podzielić wrażeniami. Ja oceniam swój poziom na 7 ale jadę z osobami o umiejętnościach 5 i 6 i czy powinni sobie poradzić? Jakbyście mogli napisać tez ogólne wrażenia o ośrodku i jakieś ciekawe rady byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na narty do Alpe d'Huez od 10.02 do 16.02. . Nie byłem nigdy we Francji w lutym, zawsze jeździłem w marcu lub kwietniu i zastanawiam się czy nie będzie kolejek i trochę tłoczno na trasach. Poczytałem kilka opinii i obejrzałem mapkę i mam kilka pytań. Jak są przygotowywane trasy, bo kilka osób na rożnych forach narzekało. Czy czarne trasy są ratrakowane? Jechał może ktoś trasa Tunnel i mógłby się podzielić wrażeniami. Ja oceniam swój poziom na 7 ale jadę z osobami o umiejętnościach 5 i 6 i czy powinni sobie poradzić? Jakbyście mogli napisać tez ogólne wrażenia o ośrodku i jakieś ciekawe rady byłoby fajnie.

Ośrodek bardzo fajny. Tłoku bym się nie spodziewał, gdyż to ostatni luźny tydzień przed feriami. Trasa tunel nie jest ratrakowana i ogólnie nic przyjemnego, więc można odpuścić. Warto natomiast zaliczyć czarną trasę Sarene podobno najdłuższa w Alach (15 km). Trasy są obecnie dużo lepiej utrzymane niż to było kiedyś. Warto na jeden dzień wyskoczyć do sąsiedniego Les 2 Alpes (jeden dzień masz za darmo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Cos w złym dziale watek umieściłem. A wracając do Tematu rozumiem ze Sarenne jest ratrakowana, Tunnel nie a inne czarne?

Sarene jest i wcale nie jest trudna, a ostatnie 3-4 km jest płaskie, więc trzeba sie dobrze rozpędzić. Co do pozostałych to nie były ratrakowane, ale ostatnio we Francji wzięli się za to ostro. W Alp d'h byłem chyba 4 lata temu, więc nie wiem jak jest teraz z tymi czarnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji do tej pory nie widziałem ratrakowanej czarnej trasy. Dopiero w tym roku w L2A jedną ;-). Kilka lat temu zapusciłem sie w Avoriaz na trase Cupe de Monde / czy jakoś tak / - muldy po pachy. Generalnie w/g mnie trasy we Francji są ciut gorzej utrzymane niz we Włoszech czy Austrii może dlatego, że są dłuzsze, szersze itp. Po duzym opadzie śniegu należy liczyc sie z tym , ze na początek wyratrakują główne i popularniejsze trasy a w drugim rzucie resztę. We francuskich osrodkach trasy sa jakby ciut trudniejsze niz np. w Austrii to znaczy, ze trasa niebieska we Francji byłaby oznaczona w Austrii jako czerowona, czerwona jako czarna ale to moje subiektywne odczucie.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...