Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

kamera na narty okulary czy kamera wyczynowa na kask


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się jakiej kamery będzie najlepiej używać na nartach. Czy w okularach czy np przy kasku lub na kasku? Nie chciałbym za bardzo się rzucać w oczy więc wiadomo że tak na kasku lub z boku kasku będzie mocno widoczna. Jakie macie doświadczenia z kamerami na nartach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się jakiej kamery będzie najlepiej używać na nartach. Czy w okularach czy np przy kasku lub na kasku? Nie chciałbym za bardzo się rzucać w oczy więc wiadomo że tak na kasku lub z boku kasku będzie mocno widoczna. Jakie macie doświadczenia z kamerami na nartach?

Przykład 1 - kamera w okularach

[video=youtube;CPXophI4BMY]

Przykład 2 - Kamera GoPro na kasku i z wysięgnika

[video=youtube_share;cb3dotvaCwo]

Kamera w okularach ma mniejszy kąt widzenia więc bardziej musisz się skupiać na obiekcie co nie jest takie proste bo trzeba się też rozglądać coby wypadku nie zrobić generalnie więcej odpadu z niej jest i mniejsze możliwości mocowania w zasadzie albo na nosie lub w ręce ale to trochę komicznie wygląda.

Kamera GoPro i inne podobne mają większe możliwości mocowania co sprawia szersze zastosowanie ich w sporcie, nie będę rozpisywał się o jakości obrazu bo niema co porównywać.

Obydwa filmy kręciłem samodzielnie i powiem że okulary tylko raz użyłem i tak już leżą na półce i nie mam zamiaru już ich używać no chyba że do szpiegowania :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam kamerę wyczynową Redleaf RD 32 - http://www.redleaf.pl/redleaf_rd32_sport_camera.html

tylko nie bardzo wiem jak ją przymocować do kasku lub jakiejś części ciała żeby dobrze było nagrywać.

Posiadam też kamerkę w okularach - Kamera DVR DV 16 Gb ale ta ma tylko 740x480 30kl/s i kąt widzenia tylko 80 stopni coś takiego

http://vegacom.eu/product-pol-912-Kamera-GLASSES-DVR-okulary.html

Zastanawiam się nad kupnem okularów z kamerą o parametrach 1280x720p, 170 stopni kąt widzenia 30kl/s, szerokokątna, HD

za całkiem przyzwoitą cenę http://allegro.pl/sportowe-okulary-przeciwsloneczne-kamera-720p-i2916036177.html

tylko z doświadczenia wiem, że jak w tamtym roku nagrywałem tą starą kamerką w okularach to często było tak że nagrywałem prawie, że swoje narty podczas jazdy. No ale ona miała kąt wiedzenia 80stopni więc bardzo mały...

Zaraz wrzucę jakiś filmik na youtube i wrzucę link tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie kupował jak dla mnie zero różnicy w porównaniu z słabszym modelem (sam sobie porównaj obiektyw montowany w tych kamerach), jest tak jak piszesz że filmuje się narty chyba że jedziemy z zadartym nosem do góry :biggrin: i nic na to nie poradzisz bo nie ma możliwości ustawienia konta mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj moim zdaniem ta kamera w okularach za 189 będzie dużo lepsza... ma hd czyli 1280x720p i dużo większy kąt widzenia aż 170 stopni. Wiadomo że to nie będzie to samo co kamery za ponad 1000zł ale sorry na razie nie stać mnie na taką.

Edytowane przez drdala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...