Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard Magnum 7.6 czy Volkl RTM 75 + Dalbello Axion 8. Prośba o pomoc w wyborze.


leon_2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym kupić dla siebie po raz zestaw narciarski (narty+buty)

Celuję w dwa modele nart:

1. VOLKL RTM 75 173cm

2. BLIZZARD MAGNUM 7.6 170cm

Buty:

3. DALBELLO AERRO 7.7 (flex 80) - mierzyłem i czuję się w nich idelanie :)

4. DALBELLO AXION 8 (flex 80-90). Nie mierzyłem - trudno w Szczecinie znaleźć sklep z tym modelem w rozmiarze 30.0. Różnica w cenie niewielka, ale nie miałem ich na nogach - nie wiem czy będą lepsze jak Aerro 7.7. Znalazłem Axiony 9 - ale nie wiem czy nie będą za twarde.

Poniżej informacje o mnie. Proszę o opinie ewentualnie jakąś inną sugestię :)

1. Płeć - meżczyzna

2. Wiek - 33

3. Waga - 93

4. Wzrost - 186

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( 4 dni w sezonie). Spędziłem w sumie ok. 12 dni na stokach.

6. Moje umiejętności określam na 5/6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - nie posiadam potrzebuję rozmiar 300

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - nie posiadam

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - uniwersalny?

10. Upatrzyłem sobie narty - VOLKL RTM 75 oraz BLIZZARD MAGNUM 7.6

11. Mój budżet na narty to około - do 1500 pln (z butami ok. 2000 pln)

Pozdrawiam :)

Wojtek

Edytowane przez leon_2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wydać już sporo kasy. Moja rada, musisz spróbować! Koniecznie! Ja, np. jeżdziłem na Voelkl RTM75 ( nowość z rockerem) i mi nie pasowała. Mimo tak wspaniałych opinii innych uzytkowników, mnie jakoś nie leżała! Niby dobra, ale jakaś taka nijaka. O wiele lepiej jeżdziło mi się np na Head Magnum. Nie kupuj kota w worku. Te upatrzone przez Ciebie narty możesz przetestować np. w Wierchomli. Powtarzam, nie kieruj się opiniami innych, wynikami testów, najlepiej sprawdż sam! Opinie i testy niech posłużą jedynie jako wstępne wskazówki. A buty? Kup wygodne! Wydaje mi się że najlepiej z flexem od 90 do 120. Nie wiem jaką masz stopę (szeroka/wąska, wysokie podbicie, gruba/cienka łydka), czy masz platfusa, czy masz koślawość? To wszystko ma znaczenie. W dobrym sklepie powinni ci doradzić i dobrać buty z odpowiednią regulacją ( jeśli takiej Twoja budowa wymaga). Rozczarowałem cię radą i tym że nie dałem prostej odpowiedzi? Nie martw się, postępując zgodnie z moimi wskazówkami unikniesz nietrafionego zakupu, czego Ci życzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumer - dzięki za odpowiedź :) Tak sądziłem, że najprostszy sposób to wypróbowanie nart. Mieszkam w Szczecinie i tutaj to pojeżdzić na nartach można co najwyżej na Playstation - no poza małą 300m górką rekreacyjną. Co do nart to korzystałem z wypożyczalni. Jeździłem na Atomicach (nie pamiętam modelu) , miesiąc temu zaś na Fischerach RX po stokach w Spindlerowym Młynie. Za każdym razem jak jestem na nartach to nie mam odniesienia czy na tych dechach jeździ mi się lepiej- wg mnie tak, ale to być może jest takie subiektywne odczucie, ze względu iż robię z sezonu na sezon jakieś tam małe postępy ;) Narty z wypożyczalni są w różnym stanie.

A czy celuję w dobrą długość nart do mojego wzrostu - mam 187cm. Sprzedawca wczoraj ad Blizzard Magnum powidział, że nawet sugeruje lepiej nartę 177cm niż 170cm

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 177cm. Miałem Magnumkę 12cm krótszą od wzrostu i byłem bardzo zadowolny. Pomyśl jeszcze ewentualnie o Blizzard G-force Ultrasonic, jest wprawdzie różnica w cenie 500zł przy nowych nartach z tego sezonu, ale moim zdaniem warto. Testowałem w tym roku Ultrasonica i się w nim zakochałem tak, że musiałem go kupić, a Magnum sprzedałem po zaledwie połowie sezonu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...