Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Początek marca - Stubai czy Pitztal


zaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad krótkim (pewnie 4 dni) wyjazdem na narty w pierwszej połowie marca. Padło na lodowiec, bo raz że lubie, dwa, że ryzyko zbyt wysokich temperatur już spore w niższych ośrodkach. Trzy - w ciągu 4 dni lodowiec nie zdąży się znudzić, a na dłuższy wypad mogę wybrać bardziej rozległy ośrodek. Kitzsteinhorn już był, Molltaler też, tak samo Hintertux i Soelden.

Zostają Stubai i Pitztal. Dalej wolałbym nie jechać, na tak krótkim wyjeździe nie opłaca sie zbyt dużo czasu spedzac w podróży.

Pytanie - które miejsce lepsze? Albo - czym się różnią.

Stubai - na pewno większy teren (oficjalnie 110 km).

Pitztal oficjalnie 68 ale to razem z Rifflesee, na samym lodowcu tylko 37 km.

Na Stubai więcej tras niebieskich, na Pitztal więcej czerwonych oraz czarnych.

A jak tam z noclegami? z pobieżnego czytania forum chyba łatwiej kwaterę znaleźć w Stubaital - prawda to? Może tylko że było tam więcej "naszych"?

No i pytanie chyba najważniejsze - czy w tym okresie te ośrodki są bardzo zatłoczone?

Dzięki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai jako sam lodowiec na pewno lepszy,ale też bardziej zatłoczony,noclegi tańsze w dolinie Pitztal-tam masz też świetny ośrodek Hochzeiger-duuuużo lepszy od samego lodowca czy Rifflsee,w dolinie Stubai jest za to jeszcze Schlick 2000 jako odmiana - ja z tych dwóch wybrałbym Pitztal .Jest jeszcze opcja Soelden + Obergurgl - warta rozważenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mozliwosc pojezdzenia to zdecydowanie Stubai. Pitztal jak na 4 dni to nuda :frown::. Fajny jedynie jak juz bardzo cieplo bo najwyzej polozony i to na nim najczesciej koncze sezon. Dobra opcja bylby wspomniany Hochgurgl, bo tez stosunkowo wysoko, fajne traski i co najwazniejsze pustki :biggrin: prznajmniej w porownaniu do lodowcow. Ktory z nich bardziej zatloczony we wspomnianym okresie to ciezko powiedziec. Zarowno tu i tam spedzalem dni gdzie byly puchy lub full (chociaz przy porownaniu do pazdziernika czy listopada to pojecie wzgledne). Pod tym wzgledem Hochgurgl zdecydowanie wygrywa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohgurgl/Obergurgl rzeczywiście super ale tam są jednak kosmiczne ceny noclegów. Jakbym znalazł coś w cenie porównywalnej do kwater w stubaital - b chętnie!

W Soelden byłem już 3 razy, bardzo lubie, ale pora na odmiane.

Kaunertal wydaje mi się najmniej ciekawy z lodowców, jakoś mnie nie ciągnie, plus ta długa trasa autem do wyciągu.

Patrząc na mapki jednak stubai wydaje się sporo większy. Co do innych ośrodków w samym stubaital czynnych do kwietnia - sorry ale które liczne ośrodki miałeś na myśli - mi sie wydaje, że tam raczej zupa nie śnieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...