Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer C-line Z12 - regulacja


Matik

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używki Fischer Progressor 1000 i nie wiem jak ustawić te wiązania.Jak widać na zdjęciu, skala do ustawiania czubka jest prosta - wielkość buta jest wyskalowana liczbami. Poszczególne pozycje czubka mają też swoje kolory, które powinny odpowiadać pozycjom piętki. Tutaj jednak są aż cztery pozycje piętki dla jednego położenia czubka.Jeśli np. mam but o dług. 333 mm (to akurat rozmiar moich Lange), to ta pozycja czubka jest oznakowana kolorem fioletowym (zakres dług. od 319 d0 334 mm). Kolor fioletowy ma jednak 4 pozycje piętki, oznakowane literami O, P, Q i R. Dodatkowo dwie pierwsze pozycje piętki (O i P) pokrywają się z kolorem czerwonym, przeznaczonym dla długości buta od 303 d0 318 mm a dwie następne (Q i R) - z kolorem niebieskim, przeznaczonym dla dług. buta od 335 do 350 mm. Którą z pozycji piętki wybrać ???Dodatkowo na skalą dla piętki są jeszcze kolorowe kwadraciki (czerwono-czarny, żółty i szary). Gdyby nie ten szary, to możnaby pomyśleć, że ma to związek z systemem Tune.it, który ma 3 kolory (czerwoy, żółty i czarny).Tabela ustwień tego systemu jest jednak dostępna w necie i z tym nie ma problemu jak z ustawianiem długości butaMoże ktoś ma takie deski i coś podpowie.

DSCN5149.jpg

DSCN5149.jpg.a03f27c8d2318db1203dea970fcdba6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wiązania. Przód ustawiłem na 335-350 (skorupę mam 335mm) a tył mam ustawiony na W (jak jest wpięty but). Przy wypiętym bucie strzałka pokazuje R. Chodzi o to, żeby ta wystająca blaszka z tyłu wiązania była po wpięciu buta w połowie między kreseczkami na poziomych blaszkach. Sądzę, że u Ciebie powinno być po zapięciu buta na R. Ustaw przód i wpinaj but, aż ustawisz jak na zdjęciu.but wypięty

1.jpg

but wpięty

2.jpg

położenie tyłu po wpięciu buta

3.jpg

1.jpg.32c81a95edbe817c939897755d74a3de.jpg

2.jpg.8fdf42bf597607975bacff23a108a05c.jpg

3.jpg.de487e18f151a33f20c8747e3e41788d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci dobrą radę jak będziesz ustawiał siłę wypięć koniecznie zrób to na maszynie bo cyferki na skali nie mają nic wspólnego z rzeczywistością mam takie same wiązania i gdybym je ustawił według tabeli to bym sobie podczas upadku stawy powykręcał

Ciekawe ! To znaczy, że Fischer odwala lipę. Swoją drogą muszę rzeczywiście sprawdzić, jak będą wyglądały położenia wskaźników siły wypięcia po ustawieniu w dobrym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wiązania. Przód ustawiłem na 335-350 (skorupę mam 335mm) a tył mam ustawiony na W (jak jest wpięty but). Przy wypiętym bucie strzałka pokazuje R.

Zauważ, że mój but jest krótszy tylko o 2 mm natomiast czubek mam wpięty o 8 mm bliżej tyłu (zakres od 319 do 334 mm). Tak więc mój tył jest o 6 mm bliżej przodu narty, niż Twój. Te 6 mm to półtorej litery na tylnej skali. Więc wg Twoich danych, ustawienie mojego tylnego wiązania powinno być na P lub Q (przy wypiętym bucie) aby było ono napięte tak jak Twoje.

Ale przypatrzyłem się dokładniej, pomierzyłem i mam następujące spostrzeżenia:

1. Różnica liczbowa pomiędzy położeniami czubka dla sąsiednich nastaw wynosi 16 mm (np 319 mm fioletowa skala i 335 mm niebieska), natomiast różnica w rzeczywistym położeniu (mierzona miarką) wynosi 8 mm. To znaczy, że tył buta musi być przesunięty do tyłu o pozostałe 8 mm a środek buta pozostaje zawsze w tym samym punkcie narty.

2. Różnica mierzona miarką dla jednego koloru na tylnej skali wynosi 16 mm (po 4 mm dla każdej z 4-ech liter). Jeśli tył jest teoretycznie przesunięty tylko o 8 mm, to pozostałe 8 mm stanowi dodatkową regulację. Pytanie po co ta regulacja ?

3. Wydaje się, że te 16 mm tylnej regulacji wynika z tego, iż praktycznie buty mają długość zmieniającą się nie w sposób skokowy, tylko ciągły. Np. Mój jest tylko o 2 mm krótszy od Twojego a jest przesunięty do tyłu o 8 mm. Dlatego być zwiększony zakres rugulacji tyłu.

4. Potwierdza się to praktycznie - nie mam możliwości wpięcia buta dla 2 pierwszych nastaw piętki (litery O i P). Dopiero przy nastawie na literę Q daje się włożyc but w wiązanie.

5. Celna uwaga, która dała mi do myślenia, to położenie względem siebie blaszek wskaźnikowych z tyłu piętki. Pewnie najlepiej byłoby, gdyby końce górnych poziomych blaszek znalazły się pośrodku karbowanych dolnych. Takie położenie przyjmują, gdy nastawię na literę R (przed wpięciem buta). I to jest chyba właściwa regulacja.

Niejasne pozostaje dla mnie znaczenie tych kolorowych kwadracików powyżej tylnej skali. Czyżby było ono związane w jakiś sposób z regulacją płyty (Tune.it) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...