Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla mnie i dla mamy - Atomic (Redster SL?)


borynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow.

Serdecznie prosilbym o pomoc w doborze sprzetu, poniewaz od pewnego czasu nie obracam sie w tym co jest na rynku, wyszlo mnostwo nowego sprzetu i ciezko teraz cos dobrac. Z gory serdeczne dzieki.

Poszukuje nart dla siebie i dla mamy.

Zaczne od siebie - aktualnie mam Atomici :

Beta CarvX 9.11 ( zabytkowy funcarve), GS 12 (176) , SX 12 (176), nart uzywalem wymiennie, przyszedl czas na zmiany.

Mocno interesuje mnie Atomic Redster SL (chce narte krotsza, agresywniejsza, szybsza w skrecie, prezniejsza, o mniejszym promieniu skretu - uklon w kierunku Beta CarvX).

Jezdzilem na Volkl V Werks, ktore zakupil tata, jednak wolalbym cos ze stajni Atomica.

Prosze o krotkie wyjasnienie : aktualnie mamy SL, Redster SL, ST ,Edge i inne takie. Kompletnie nie siedze w obecnym nazewnictwie Atomica, tym bardziej, ze z tego co widze zaczeli robic "budzetowki" klasy GS, SL.

Czy Redster to dobry wybor? Mam na oku narte 2012/2013 Redster SL 164 cm (minimum). Mam 183 cm wzrostu, waga ok 90 kg, na nartach jezdze dlugo, indeks szkolen i praktyk staram sie uzupelniac (pomocnik instruktora);)

Dla mamy :

Aktualnie jezdzi na Atomicach Metron B5, chce je na cos madrego zmienic(najchetniej oczywiscie stajnia Atomica). Jak to starsza Pani - nie jezdzi bardzo dynamicznie, stabilnie, aczkolwiek dosc czesto i dosc dlugo.

Myslalem o czyms pokroju ST...

Dzieki :)

Edytowane przez borynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakom PI powinieneś wiedzieć, że nie da sie odpowiedzieć jednoznacznie na postawione powyżej pytania. na jazdę wpływa bardzo wiele zmiennych i odczucia sa bardzo subiektywne.

Nie chcąc kłamać mogę tylko napisać:

- dla Ciebie: jeżeli koniecznie ma to byc slalomka to tylko pierwszy model katalogowy lub komórka.

- dla mamy: np.dowolna narta z trzech pierwszych w grupie nart kobiecych - dobierz do charakteru, stylu jazdy i mozliwości kondycyjnych. Wzrost -5 minimum chyba, że o profilu slalomowych to wzrost -10.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Ciezko jest znalezc po testach dluga slalomke...oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe, ze lepiej byloby dluzsza,ale z drugiej strony te funcarve'y maja niecale 160 i zabawa jest przednia.

Zdaje sobie sprawe, ze ciezko odpowiedziec jednoznacznie, oczywiscie zgadzam sie nad komorka, tylko problem jest nastepujacy - kiedys (w starszych modelach) dalo sie znalezc komorke, wiedzialem, ktore to, a teraz kompletnie sie nie orientuje.

Wypuscili tak wiele modeli, ze gubie sie probujac dojsc co jest co.

Co obecnie w Atomicu jest pierwszym modelem katalogowym w slalomce? Redster SL? Prosilbym o jakies przyklady...

Kiedys to bylo prostsze - SL, GS, SX i komorki, podane twardosci,dlugosc, promien skretu, taliowanie i mozna bylo kupowac...

Co do mamy to nartka w twardosci ok 9, twarda jak na kobiete nie jezdzaca profesjonalnie.

Jesli moge cos podeslac (oczywiscie dlugosci tutaj nie bierzemy pod uwage) :

http://allegro.pl/atomic-redster-edge-sl-2012-2013-od-skifun-i3472757838.html

http://allegro.pl/atomic-redster-sl-165cm-fis-norm-warto-i3470256018.html (to bylaby 12\13 komorka SL?)

ta mnie zastanawia...

http://allegro.pl/atomic-race-redster-edge-sl-2013-171-stan-idealny-i3469787368.html

Przegladalem oczywiscie strone Atomica, ale maja nowy sezon, a mnie raczej interesuje cos z 12\13 ...tzn inaczej : nie jezdze rozcznikiem,obojetne mi to.

Przykladowo :

http://allegro.pl/extra-narty-atomic-sl-11-12-beta-race-157-cm-i3408075797.html <--- to jest stara komorka SL, tak ?

Na koniec prosilbym o konkretne propozycje nart dla mamy, bo jedyne co mi przychodzi do glowy to "slaby" SL... wszelakie cloudy i inne rozowo-kwiatowe cuda odpadaja, bo mi glowe ukreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Slalomka 165 cm bo innych dla facetów raczej nie ma. Oczywiście slalomka to slalomka a nie narta o profilu slalomowym. Z doświadczenia wiem, że oczekiwania dobrego narciarza na dłuższą metę spełnia tylko taka narta. Co do Twoich propozycji:

1. za krótka

2. za droga

3. odpada bo niewiadomo co to jest

4. złom

Co do mamy to ważne jest jak jeździ i co lubi, jak z kondycja itd. Moja zona ma 43 lata jeździ na poziomie 7 powiedzmy i od paru lat objeżdża komórkową slalomke Dynastara i inej narty nie chce. Uprawia typowe narciarstwo rekreacyjne na każdym stoku i w każdych warunkach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym linku maja rowniez 164 cm dlugosci...Zreszta 1 i 3 to ta sama narta tylko o roznych dlugosciach, a 4 dalem tylko przykladowo, choc nie ukrywam, ze interesuje mnie czysto hobbystycznie - zbieram stare Atomici.

Sam nie wiem co to jest ten redster edge sl;/

Komorka Redster jest fajna, ale tak jak wspomniales - po pierwsze droga, a po drugie ciezko z dostepnoscia tych nart (malo jest w ofertach).

No wlasnie w tym sezonie "dojrzalem" do slalomki, bo uwazam, ze to ciekawsza jazda;)

Dla mamy zdecydowanie cos delikatniejszego niz komorke, Metron byl dobry, ale niestety zakonczyli produkcje.

Rowniez pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W pierwszym linku maja rowniez 164 cm dlugosci...Zreszta 1 i 3 to ta sama narta tylko o roznych dlugosciach, a 4 dalem tylko przykladowo, choc nie ukrywam, ze interesuje mnie czysto hobbystycznie - zbieram stare Atomici.

Sam nie wiem co to jest ten redster edge sl;/

Komorka Redster jest fajna, ale tak jak wspomniales - po pierwsze droga, a po drugie ciezko z dostepnoscia tych nart (malo jest w ofertach).

No wlasnie w tym sezonie "dojrzalem" do slalomki, bo uwazam, ze to ciekawsza jazda;)

Dla mamy zdecydowanie cos delikatniejszego niz komorke, Metron byl dobry, ale niestety zakonczyli produkcje.

Rowniez pozdrawiam

Trzeba szukać i można znaleźć naprawdę fajne okazje. Mam kumpla, który ma w garazu pewien zapas - zapytam. Co do mamy to na czym ma polegać delikatność? Fakt, komórkowa narta jest ciężka więc możę być dla kobiety ciężej strawna do noszenia natomiast do delikatnej jazdy nada się znakomicie. To, że narta jest komórkowa nie znaczy, że jest tylko do katunku. Oczywiście nie znam Twojej mamy i nigdy jej na naratch nie widziałem ale rozważ tą opcję. jeżeli jeździ po wszystkich trasach, ma opanowany śmig i skręt cięty na poziomie średnim to czemu nie.

Jednym z najważniejszych warunków, żeby jazda była swobodna jest zaufanie do narty - tutaj ten problem odpada. Jak cos nie gra winien jest tylko jeździec.

Pozdrowienia

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie sklaniam sie ku komorce, ale mysle, ze dopiero jak zacznie sie sezon to "wyplyna" jakies oferty. Liczylem na to, ze przed sezonem uda sie cos dobrego i w dobrych pieniadzach znalezc;)

Mama jest po zlamaniu kosci udowej na nartach, wiec jej jazda jest baaaaaardzo zachowawcza, dlatego boje sie komorki, bo moze jej nie "wybaczyc".

Jesli mozesz zapytam kolegi, to bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...