Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór Nart


Adig

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zostajemy przy Fischerach to ja bym wziął dla Ciebie VIRON 4.4 lub 6.6.

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,viron-4-4-powerrail-black-blue,5030.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,viron-6-6-powerrail,5028.html

Długość narty 155cm lub 160cm. Zależy czy chcesz rozwijać swoje umiejętności jazdy czy po prostu pojeździć i po sezonie wstawić do piwnicy. W każdym razie na pewno nie narty dla początkujących.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Mam już te narty, chciałem potwierdzić czy będą ok (poznać opinie). Zdecydowałem się na początkujący/śr zaaw w związku z tym, że ostatni raz jeździłem w zeszłym sezonie na Fischerach które były za długie trochę (160) i już trochę zdezelowane oraz wypożyczonych butach a tak to z instruktorem jak miałem 7 lat, więc potrzebuję doprecyzować technikę i rozjeździć się bardziej (nie jest tak, że się wywracam, w miarę płynnie jeżdżę heh). Więc uznałem, że zacznę od tego modelu (zawsze mogę przejść poziom wyżej).

Buty somma fit 60 i kije 115cm.

I kolejne pytanie - din 4,5 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. Mężczyzna

2. Wiek 24

3. Waga 65

4. Wzrost 164

5. Ocena umiejętności: 5

6. Buty flex 60

Jazda rekreacyjna ;)

I pytanie, czy poniższe narty będą ok?

http://allegro.pl/narty-fischer-viron-2-2-powerrail-155-cm-2013-i3596693283.html

pzdr

Ja k 5 w skali ,młody i z ambicjami to twardsze buty do lepszych nart koniecznie , co najmniej flex 90.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zakupione Fischery są dobre, tylko mogą nie spełnić Twoich oczekiwań skoro skala Twoich umiejętności to 5 i rośnie. :) Ale VIRONy 2.2 z butami o flexie 60 powinny dobrze się zgrywać. Chodzi o to, że powinieneś wybrać narty i buty pod swoje rozwijające się umiejętności i skalę. :) Na zakupionych przez Ciebie Fischerach i butach będziesz mógł spokojnie pojeździć. Ale moim zdaniem szybka i agresywna jazda raczej odpada bo są za miękkie. Opieram się oczywiście na opisach i skali podanej na skionline.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja z podobnym kłopotem.

Zabawę z nartami dopiero zaczynamy i kłopot polega na doborze sprzętu. Ciut mi się "rozjeżdża" tabelka wzrost-waga i mam kłopot co wybrać.

Zatem

1. kobietka - 164 cm, 83 kg, doświadczenia 1 sezon ;)

2. małżowina kobietki - 170 cm, 100 kg :D;) doświadaczenie takież samo

3. synowie wiek 8 i 10 lat wzrost: 129 cm i 40 kg oraz 135 cm i 30kg. Doświadczenie również 1 sezon.

W ubiegłym roku jeżdziliśmy na nartach z wypożyczalni, które czasem były świetne a czasem po prostu były. Teraz chciałabym kupić sprzęt używany który da nam szanse na dalsze doskonalenie umiejętności.

Zatem pomoże ktoś w doborze butów, wiązań i nartek? :blushed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu :) nie lada wyzwanie dobrać sprzęt :) Zakładam, że umiejętności po jednym sezonie 5 lub mniej w skali forum?

Dla kobietki proponuję narty o długości 155 - 160cm, dla mężczyzny 160 - 165cm. Narty typu allround, w skali prezentowanych nart w dziale "Sprzęt" na skionline.pl trzeba by wybrać

narty pięć i mniej punktów. Narty używane na allegro są raczej wszystkie z wiązaniami.

Jeśli chodzi o buty to dla początkującego mężczyzny flex 70 - 80, a dla Ciebie proponował bym flex 60.

Wszystko przy założeniu skali umiejętności 5 i mniej wg http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/11328-Skala-umiej%C4%99tno%C5%9Bci

Jeśli chodzi o dzieci to nie bardzo jestem w stanie pomóc z tym :) Dopiero się spodziewam potomka :D

Na pewno narty Juniorskie :wink:

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Szkodnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie,

Szkodniku dziękuję za info z poprzedniego postu. No i gratuluje przyszłego potomka :)

Poszperałam, poczytałam i faktycznie umiejętności to między 3 a 4 (po 5 dniach na nartach) i do max takiegoż poziomu szukałam nart.

No i trochę jakoś tak wyszło, że mam już zakupione używki

1/ buty tecnica entryx xp

i tu znów pytanie: ani pan sprzedawca, ani wujek google nie był w stanie mi powiedziec jaki flex mają te buty, dowiedziałam się jedynie, ze mają mikoro i makro regulację. Były one w zestawie z nartami więc wzięłam. Powiem tylko, że po przymiarce leżały mi na stopie bardzo wygodnie. Oczywiście w stosunku do tych z wypożyczalni. Czy ktoś pamięta moze jeszcze te buty i coś o nich więcej wie?

2/ narty Rossignol Passion I z wiązaniami dedykowanymi.

W planie mam używanie ich na ten sezon i może na przyszły w zależności jak mi będzie szło. Dodam, że nartki sa w super stanie i w sumie to mnie bardzo do nich przekonało.

Co sądzicie o takim zestawie?

Edytowane przez nitubaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...