Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart i butów


lasak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć narciarze! Proszę o pomoc w doborze narty i buta...

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 29 lat

3. Waga - 83 kg

4. Wzrost - 180 cm

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, (średnio 2 x 7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na dobrą 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Dalbello Aero 75

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Zenith Z1 162 cm

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - rekreacyjną, raczej długim skrętem po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - Volkl RTM 77, Fischer Progressor 800, Rossignol Pursuit 16 AR Basalt (planowana długość nart koło 170 cm)

11. Mój budżet na narty to około - na narty 2000 PLN, na buty 1000 PLN

Obecna narta mi się zdecydowanie znudziła, potrzebuję czegoś ambitniejszego. Ambicji sportowych nie mam, ale chyba jak każdy chcę robić postępy. Powyżej 3 propozycje które rozważam, ale jestem otwarty również na inne. Muszę także zmienić buty na twardsze - czy flex koło 100 będzie ok? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

lasak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz ty od nowej narty .... masz fajną nartę bez "specjalizacji" dla średnio zaawansowanych

- szybciej ? (skaczą przody) ?

- bardziej skrętna / dynamiczniejsza ? (nie trzymają krawędzie) ?

- wybierasz się po za trasy ?

- czy chcesz zmienić na nowszą / ładniejszą ?

Masz miękkie buty zmień na 110-120 i spróbuj na tej samej narcie..... dostaniesz szoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to nie mam tym Zenitkom wiele do zarzucenia. Choć mogłaby być bardziej skrętna i trochę dłuższa. A czego oczekuję od ewentualnej nowej? Po prostu czegoś innego/nowego... Po 6 latach jeżdżenia chcę jakiejś odmiany. Buty na pewno wymienię przed wyjazdem w tym sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz ty od nowej narty .... masz fajną nartę bez "specjalizacji" dla średnio zaawansowanych

- szybciej ? (skaczą przody) ?

- bardziej skrętna / dynamiczniejsza ? (nie trzymają krawędzie) ?

- wybierasz się po za trasy ?

- czy chcesz zmienić na nowszą / ładniejszą ?

Masz miękkie buty zmień na 110-120 i spróbuj na tej samej narcie..... dostaniesz szoku :)

Dlaczego doradzasz zmianę butów na aż tak twarde?Może rzeczywiście dostać szoku w tak twardych butach. Wystarczą buty o flexie 90 ! Narta dłuższa czyli stabilniejsza wskazana! Taka moja opinia. Bardziej doświadczeni niech doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dechy nie 170 cm przy takich gabarytach :) Jesli decha posiada rocker to min na wzrost albo w okolicach. Bez rockera mozesz wziac -5 do -10cm od wzrostu. Mam ciekawa deche na sprzedaz - kupiona dla mnie, ale niestety kontuzja wyeliminowala mnie na jakis czas i nie wiem kiedy wroce :/ wiec sprzedaje nowe na gwarancji. Rossignol pursuit 18 - najwyzszy katalogowy model z serii pursuit, sportowy allmountain,dl 177cm, wg opisow decha dedykowana dla expertow i zaawansowanych - tu sie nei zgadzam - komfotrtowa stabilna decha, na pewno podciagnelaby Twoj poziom umiejetnosci. Co do butow to flex min 90,ale ja kupilbym sobie przynajmniej 100.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...