Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

skipassy w Val Thorens ?


kony

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu jadę na tydzień do Val Thorens. Mam pytanie do ludzi którzy tam byli i są zorientowani w zasięgu poszczególnych skipassów.

Z tego co wiem to są w sprzedaży 3 rodzaje:

Val Thorens - Orelle, 156 €

3 Vallees, 204 €

Vallees des Belleville, 189 €

ceny za 6 dni, bez ubezpieczenia.

czy jest sens jadąc na tydzień kupować najdroższy skipass na całe 3 doliny ?

czy raczej wystarczy ten za 156 € żeby przez 6 dni nie katować tych samych szlaków. Jedziemy samochodem ale w 5 osób, więc wątpię żeby dało się pogodzić wszystkich i zgodnie przemieszczać się razem po całej okolicy. Prosze doradźcie coś bo szkoda mi czasu żeby pół dnia stracić na miejscu na robienie rozpoznania. Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skipassy w Val Thorens ?

W VT nie będziesz musial godzić wszystkich - sprawa jest prosta: budzisz się, przeciągasz, bieraasz narty, myjesz zęby (albo na odwrót :) ) i wyjeżdzasz z apartamentu prosto na stok - na wejście do wyboru 6 dolnych stacji kolejek i krzeseł. W tej dolinie (Orelle) masz 140 km tras - nawet jeśli jeździsz non stop od pierwszego krzesła do ostatniego - nie zdąrzą Ci się znudzić. Jeśli chcesz traktować ten wyjazd "poznawczo" w grę wchodzi wariant skipassu "3Valles" na 3 doliny i to tez nie wymaga ruszania auta bo można się przemieszczac wyciągami - ale to na pierwszy raz przy skipassie 6 dniowym odradzam. Orelka Cię zadowoli ;)

PS

Pamiętaj o zdjątku do skipassu - byle jakie ale musi być - możesz nawet wyciąć z rodzinnego ;) Skipass Valles de Belleville Cię nie dotyczy - jesli śpisz w samym Val Thorens

Miłej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skipassy w Val Thorens ?

W VT nie będziesz musial godzić wszystkich - sprawa jest prosta: budzisz się, przeciągasz, bieraasz narty, myjesz zęby (albo na odwrót :) ) i wyjeżdzasz z apartamentu prosto na stok - na wejście do wyboru 6 dolnych stacji kolejek i krzeseł. W tej dolinie (Orelle) masz 140 km tras - nawet jeśli jeździsz non stop od pierwszego krzesła do ostatniego - nie zdąrzą Ci się znudzić. Jeśli chcesz traktować ten wyjazd "poznawczo" w grę wchodzi wariant skipassu "3Valles" na 3 doliny i to tez nie wymaga ruszania auta bo można się przemieszczac wyciągami - ale to na pierwszy raz przy skipassie 6 dniowym odradzam. Orelka Cię zadowoli ;)

PS

Pamiętaj o zdjątku do skipassu - byle jakie ale musi być - możesz nawet wyciąć z rodzinnego ;) Skipass Valles de Belleville Cię nie dotyczy - jesli śpisz w samym Val Thorens

Miłej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skipassy w Val Thorens ?

Jeżeli jedzie się tak daleko, być może tylko raz w życiu, to uważam, że należy poznać cały obszar 3 Dolin - każda z nich jest inna.

Można też kupić tylko na Val Thorens i dokupić "rozszerzenie" na całość na 1-2 dni - np jest piękna pogoda, jeździmy na całym obszarze. Takie "dokupywanie" jest jednak dość kosztowne, chociaż nie znam w tej chwili cen - można sprawdzić pewnie w Internecie.

Karnet Skipass Valles de Belleville umożliwia jazdę w całej dolinie, oprócz Val Thorens także w Les Menuires i St Martin.

W Val Trorens faktycznie przypina się narty tuż za domem, a samochód i to trzeba zostawić na płatnym parkingu (czy już zarezerwowaliście miejsce na krytym?).

Jeżeli ktoś zapomni zdjęcia do ski-passa to można je zrobić na miejscu w automacie (trzeba niestety płacić)

Polecam jednak kupić na całość - kurs EUR jest dość zachęcający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skipassy w Val Thorens ?

Jeśli chodzi o ilość tras to samo VT jest wystarczające. Jest tylko jeden problem - pogoda. Może akurat ja nie miałem szczęścia, ale przez 4 dni był bardzo silny wiatr - sporo wyciągów nie działało i ogólnie warunki były trudne. Wtedy warto ratować się ucieczką w niższe doliny (a ja nie miałem na nie skipassu).

Pozdro

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...