Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co Wy na takie Tatry?


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne skuteczne rozwiazanie tej sprawy,ktore nasuwa mi sie od lat i ktore moglo by doprowadzic do powstania w polskich Tatrach stacji narciarskiej z prawdziwego zdarzenia to... Franz Mauer. Dialog miedzy zainteresowanymi stronami przebiegal by zgodnie ze znanym scenariuszem:

-Usune ich za pól banki

-Sam?

-Sam

-A jak Pan to zrobi?

-A zabije ich wszystkich...

:angel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie.

Czy aby na pewno??

Od 28 kwietnia kolejka linowa na szczyt Kasprowego zobowiązana jest wywozić o połowę mniej turystów niż zimą - nie 360, a 180 osób na godzinę. W praktyce wygląda to tak, że wagonik zamiast 60 osób zabiera tylko 30. Takie regulacje narzucił kolejkom park i minister środowiska. Jak uzasadniają to przyrodnicy, w ten sposób chcą chronić tatrzańską przyrodę przed napływem wzmożonej liczby turystów, którzy mogliby ją po prostu zadeptać. Zimą tego problemu nie ma, bo góry chronione są przez grubą warstwę śniegu.

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-podhalanski/1272800-czy-na-kasprowym-bedzie-wiecej-turystow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :smile:

Jestem w Tatrach od 29 ego, ale nie wiem teraz czy nie zmienic mjejscowki :biggrin:

To nie jest najlepszy wybór. Wiele nie pojezdzisz. Tam jak nie TPN, to świstaki pod kosówką albo inne Stolarczyki, ew. Byrcyn z płotem. A juz na pewno brak śniegu. I o co sie tu kłocić? :cool::

Zapraszam do Wisły. (też nie ma śniegu....za to w knajpach taniej :biggrin:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moze to zabrzmi dziwnie ale ja to wolałem skansen :tongue: na Kasprowym. Taka prawda. Najbardziej odpowiadala mi sytuacja ze stara gondola i nowym krzeslem na Gasienicowej. Jechalem zwykle pierwszym wagonem do gory i mialem pewnosc ze do 12:00 nie pojawia sie tlumy i jazda bedzie na okraglo po pustej trasie - i to mi pasowalo. OK, trzeba bylo wczesnie wstac ale nie przeszkadzalo mi to.

Teraz coraz czesciej mysle, zeby przestawic sie bardziej na skitury i kolejki w Tatrach nie sa mi do niczego potrzebne :biggrin: W Polsce jest tyle miejsc poza parkami narodowymi gdzie mozna by budowac wyciagi. Przyklad chocby Bialki - brak gor w tym miejscu nie byl przeszkoda :rolleyes:: - a przeciez miejsc takich jak Pilsko czy Skrzyczne jest wiecej i nie sa wykorzystane nalezycie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodam jeszcze, ze gdyby w Tatrach powstala stacja narciarska w standardzie alpejskim to ceny bylyby znacznie wyzsze niz w Alpach i dodatkowo bylyby tlumy. Taki scenariusz bylby oczywiscie korzystny dla Zakopianczykow ale konkretnie dla mnie nie.

Takie kuriozum z innej zupelnie beczki. W Pyrzowicach na lotnisku kawa kosztuje 17 PLN :eek: i nie ma podwożenia za darmo. Polak potrafi!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...