Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tour De Tylicz


Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłbym sobą, gdybym skończył narciarski dzień w jednym miejscu.

Po czterech godzinach nartowania i jedzonku postanowiłem odwiedzić nieznane jak dotąd dla mnie stoki w Krynicy. Słotwiny i Azoty.

Pisząc na koniec tekst na temat tych dwóch miejsc, pewnie się narażę niektórym z Was…ale z obydwóch tych miejsc bije nienormalnością.

…ale może od początku.

Parking, którego właściwie nie ma (obydwa Ośrodki są rzut kamieniem, przez miedzę) kosztuje 8zł.

8b87fac92402300fmed.jpg

Po drugie już na pierwszy rzut oka, jeśli patrzę z daleka i widzę, że trasa z takimi przetarciami jest otwarta…to świadczy o głupocie właścicieli, bądź chęci zarabiania mimo braku odpowiednich warunków bezpieczeństwa.

01cd7e534334bb31med.jpg

Po trzecie, już jadąc na krześle w Słotwinach zastanawiam się dlaczego cały ten teren nie tworzy jednego Ośrodka? U góry nawet zaobserwowałem w lesie przycinkę, którą mogłoby się dać to zrobić w stronę Azotów.

Z Azotów w stronę Słotwin, również dało by się zrobić coś takiego, chociażby z okolic Snowparku:

e788485c9d7b02fdmed.jpg

Dlaczego by pojeździć i tu, i tu trzeba mieć dwa oddzielne karnety??? Ja tam się nie znam – ale wydaje mi się, że to głupota. Tym bardziej, że mimo sąsiedztwa, by pojeździć i tu, i tu – trzeba dymać z buta pod górę:

e84a8c0766a9f2edmed.jpg

No i konkurencji by nie było, i turysty nie trzeba by było z wykrzyknika traktować, by szedł do końca…

d3c19d9c8b8474b2med.jpg

Dramat!

Ale wracając do jazdy…

Na Słotwinach o godzinie 15 nie było miejsca bez muld po kolana… W Sylwestra też chyba ktoś rzucał kamieniami po stoku…lodem też zresztą pewnie rzucali.

Widok z krzesła nie zapowiadał dramatu przy bliskim zetknięciu się:

cf48ccaf0c7dfc1amed.jpg

Górny fragment dostateczny…

6b3c7c46f668fd55med.jpg

Środkowa część – dramat. Jakby ktoś tony cukru wysypał i uformował w kopce na tafli lodowiska…no i posypał kamieniami.

c02487a3a102e959med.jpg

Azoty wyglądały niestety podobnie…

167871d3a00502f4med.jpg

Po kilku dosłownie zjazdach, tak szybko jak się tu pojawiłem, tak szybko wybyłem.

Na szczęście i w jednym miejscu i drugim w kasie oddano złocisze za niewykorzystane punkty, zresztą: całe szczęście, że nie zdecydowałem się na jakieś karnety czasowe w tych miejscach.

Podsumowując: Górki mało ciekawe. Abstrahując od wszystkiego – nawet przy idealnie przygotowanych trasach, wieje i z jednego i z drugiego Ośrodka nudą.

Byłem, zobaczyłem i stwierdziłem, że w Krynicy jest jedno miejsce fajne. Jaworzyna.

Na koniec mojego pobytu tu, jedna pozytywna rzecz godna uwagi: piękny drewniany Kościółek.

a63d100267369992med.jpg

No to się opisałem dzisiaj…

Trzeba modlić się o mróz. Bez ujemnych temperatur – nici będą z jazdy, bądź jazda w ekstremalnych warunkach.

Pozdrawiam

marboru

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tour De Tylicz, cz. 3

Końcówka 7demki. Po wyjściu trasy z lasu – minerały.

e8a9664eab657c97med.jpg

Powrót na górę trzyosobowym krzesełkiem i powtórka trasy z modyfikacją i skrętem na 2kę, pod wyciąg talerzykowy.

Tutaj jest szeroko i łagodnie, czyli jak na moje wejście w sezon, po kontuzji – super fajnie.

3f5ebc183eb4f386med.jpg

Ludzi do wyciągu w pierwszej fazie nartowania, tak jak o poranku, przy głównej trasie:

077316414e15b0damed.jpg

Jest tutaj, na dole bardzo fajna karczma:

1474cade50ff46afmed.jpg

Snow Park, trasa numer 3, wyciąg 3 – są nieczynne.

9947d9e6e373f4bamed.jpg

Widoczek na okolicę:

4b6fd8087bbef62amed.jpg

Mija kolejna godzina i śnieg zaczyna się topić podobnie jak to jest na wiosnę. Ziemia odpuszcza i zaczyna pojawiać się błoto.

Po kilkunastu kolejnych zjazdach z wyciągu talerzykowego można zaobserwować co się dzieje:

40582b5d00fcb222med.jpg

Jeździmy, raz tu, raz tam i niestety wszędzie warunki zaczynają się robić bardzo trudne.

Jak nie przymrozi, to po przyszłym weekendzie pewnie zamkną stację.

Nim wyjechaliśmy wpadłem na świetny pomysł, by sobie zrobić fotkę na nartach razem z kurami…ale niestety uciekły…

ba3aaeef97ef7524med.jpg

Nim zrobiłem ostatni szus…uchwyciłem w obiektywie następującą egzotykę tego miejsca: wychodek hahaha

fe0331d0c33285f8med.jpg

Podsumowując: bardzo mi się tu spodobało, i chętnie tu kiedyś wrócę gdy będą bardzo dobre warunki śniegowe i otwarte wszystkie trasy (właściciele na folderze reklamują, że 5km tras…z tego co zaobserwowałem – nie ma ich więcej niż 3,5km). Bardzo ciekawie wyglądała z krzesła zamknięta 5tka.

Jest klimat, trasy są fajne. Zadowolenie mimo trudnych warunków było.

757be6f97a614bf9med.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tour De Tylicz, cz. 2

Na drzewach znamiona niedawnego zaśnieżania:

d9fb863e4dac6ca0med.jpg

Czerwona część „jedynki” wygląda fajnie, szeroko i w miarę równo:

3e6e22e93aed682cmed.jpg

Krótka rozgrzewka, ostatnia fotka już po opuszczeniu wyciągu i pora na jazdę.

701162eaf53f2f3fmed.jpg

Dwie godziny stok trzyma, jest twardo i równo.

W trakcie dnia niestety sytuacja zmienia się do dramatycznej miejscami. Wychodzi trawka i ziemia. Robią się muldy i bardzo mocne przetarcia…

…ale na początku było tak:

f2283bd274fe1223med.jpg

Wczorajszy trening na małym stoku w Rąblowie dla mojej nogi był zbawienny.

Dzisiaj jeździ mi się bardzo dobrze, czuję się na deskach bardzo pewny. Kilka zjazdów naprawdę bardzo fajnie udało mi się pojechać.

Po szerokiej czerwonej części trasy, jedynka przechodzi po zwężeniu w łagodną niebieską trasę.

ab0bbc662531b309med.jpg

Z dołu wygląda to tak:

7800d58e3878a1e1med.jpg

Jest klimatycznie. Las, góry.

Pierwsze zjazdy i muszę przyznać, że polubiłem to miejsce.

Końcówka:

fc9ca7fabe313554med.jpg

Po solidnym rozgrzaniu, pora było wyeksplorować dalszą, czynną część ośrodka. Początek 7emki ok. godziny 11 wygląda już tak:

84f0cf90a3d1c85bmed.jpg

Po dramatycznym początku, dalej jest fajnie:

b11382eda7d68477med.jpg

Uwielbiam takie leśne trasy:

8689f7e0319c1c4cmed.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tour De Tylicz, cz. 1

Sylwestra popołudniu jak wiecie zacząłem tak: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17945-Polska-warunki-narciarskie-2013-2014?p=183452&viewfull=1#post183452

…ale to była pierwsza część odsłony pod tytułem profanujemy święto fajerwerków.

Po wieczornym napisaniu relacji i testu kasku zwyczajnie poszedłem spać.

Nie obudziły mnie za bardzo wystrzały itp.

Widocznie dwa kieliszki czegoś mocniejszego po wysiłku fizycznym zrobiły swoje.

Pobudka o godzinie 4tej…pewnie niektórzy z Was jeszcze imprezowali…

Auto było spakowane, więc po szybkim śniadaniu. Kierunek południe.

Cel: Tylicz. Dlaczego? Dobrze wyglądał na kamerkach, Ośrodek polecił Piotrek, a Bumer tylko podsycił obranie tego kierunku.

Droga mija bardzo szybko. Temperatura po drodze cały czas dodatnia. Między godziną 6:30 a 8:30 chwila z mrozem, max do -3.

Na miejscu jesteśmy na otwarcie, kilka minut po 9tej.

Całość Ośrodka wygląda tak:

72e76d9c1cabdcaamed.jpg

Parking bezpłatny, idziemy na górę a tu prawie nikogo nie ma:

9ab0024843d831bfmed.jpg

Karnety kupujemy 4godzinne. Ceny kształtują się następująco:

3a57680a51d41beemed.jpg

Toaleta bezpłatnie.

Przy wyciągu praktycznie nie ma nikogo. Wszyscy widocznie jeszcze śpią.

1c77e87f9f3bcb6bmed.jpg

Z samego rana jeszcze przez chwile przedzierało się błękitne niebo przez chmury.

Trasa wygląda rano na bardzo fajnie przygotowaną:

88e1a19a0257278fmed.jpg

Oprócz krzesła, jednego talerzyka w Tyliczu jest również kącik dla dzieci z oddzielnym wyciągiem, wyrwirączką:

c6f38401158af4b2med.jpg

Widoczek z krzesełka, piękny:

b81e54398c459dbcmed.jpg

Pani, która zmieniła barwy z brązowych, na kolorowe czuła dzisiaj zew nart i postanowiła, że będzie pierwsza ode mnie na stoku… Z Góry główna trasa numer 1 wygląda bardzo ładnie.

22ed18438027b8e0med.jpg

W połowie 1nki połączenie z trasą niebieską numer 7. Między trasami dwa gospodarstwa rolne + bar…ale do tego jeszcze wrócę w niniejszej relacji.

0a202c5ce4758291med.jpg

Na jabłoni…mimo, że nie ma liści, są jeszcze czerwone owoce:

5f67deb58d1252c4med.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka dotycząca Tylicza: ich strona internetowa http://www.tylicz-ski.pl/ , jeśli się na nią wejdzie i kliknie sprawdź aktualne warunki na stoku - odsyła, tu: http://www.skionline.pl/pogoda/polska-beskid-sadecki-tylicz-stacja-narciarska-tylicz-ski,osrodek,24.html , czyli do strony portalu: Skionline :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marboru, relacje czytam, ale zdjęć z poziomu Tapatalk nie można obejrzeć. Klikając na zdjęcie otwiera się ten portal do zamieszczania zdjęć. Także lepiej by było pakować je do skionline bezpośrednio. Pozdrawiam.

Wiem, wiem... Przyznaję się bez bicia, że to jak robię wynika z przyzwyczajenia.

No i podobno wgrywając zdjęcia na Skionline - trzeba czekać na ich zaakceptowanie długo :rolleyes:: Ale może to tylko plotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Tyliczu masz jeszcze jeden wyciąg-Master Ski(chyba od dwóch lat chodzi), podobny do Azotów jeżeli chodzi o szerokość, trochę łagodniejszy, w sam raz aby z dzieciakami pojeździć, parking bezpłatny, ceny też lżejsze. Byłem przed świętami i wtedy warunki były bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Tyliczu masz jeszcze jeden wyciąg-Master Ski(chyba od dwóch lat chodzi), podobny do Azotów jeżeli chodzi o szerokość, trochę łagodniejszy, w sam raz aby z dzieciakami pojeździć, parking bezpłatny, ceny też lżejsze. Byłem przed świętami i wtedy warunki były bardzo dobre.

Byłem pod tym ośrodkiem. Link do mapy z trasami: http://www.master-ski.pl/oferta/trasy-narciarskie.html

Z dołu wyglądało, że warunki są fajne - nie było żadnych przetarć.

Trasa wyglądała przyzwoicie.

Pojechałem do Krynicy, bo na Master Ski było sporo ludzi, tylko z tego powodu.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to teraz chyba najtańszy wyciąg w okolicy a w miarę fajny, jeżdżę tam zamiast na Azoty. Tylicz ski niestety poszedł z cenami do góry. Podobno coś pozmieniali ze spadkami na trasach, jest lepiej niż rok temu? Trasa główna to było takie : szybko-wolno-kije-szybko(ale krótko)-wyciąg. Wolałem orczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno coś pozmieniali ze spadkami na trasach, jest lepiej niż rok temu? Trasa główna to było takie : szybko-wolno-kije-szybko(ale krótko)-wyciąg. Wolałem orczyk.

Nie wiem jak było w zeszłym roku - w Nowy Rok byłem w Tyliczu pierwszy raz w życiu.

Nie zauważyłem na trasie numer 1 (o tą Ci chyba chodzi?) zjawiska wypłaszczenia na tyle uciążliwego, by używać kijów.

Stok widać było był niedawno poprawiany, były ślady prac ziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...