Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head WORLDCUP REBELS I.SL RD CZY Head WORLDCUP REBELS I.SL


Arovan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad kupnem tych nart, dlatego pragnę się dowiedzieć co radzicie. Komórki, czy nie? Czytałem na forum, że komórki mają znacznie krótszą żywotność, to prawda? Narty raczej będę używać do normalnej jazdy, czasem do jazy na tyczkach. Zastanawiam się jeszcze nad tymi modelami z sezonu 12/13, ale poza szatą graficzną, to raczej nie ma zbyt dużej różnicy. Dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się nad kupnem tych nart, dlatego pragnę się dowiedzieć co radzicie. Komórki, czy nie? Czytałem na forum, że komórki mają znacznie krótszą żywotność, to prawda? Narty raczej będę używać do normalnej jazdy, czasem do jazy na tyczkach. Zastanawiam się jeszcze nad tymi modelami z sezonu 12/13, ale poza szatą graficzną, to raczej nie ma zbyt dużej różnicy. Dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam.

RD czyli FIS to inna bajka niż sklepówka, wg mnie różnica jest większa niż w kolejnych modelach sklepowych.

Przede wszystkim inna sztywność, także inne taliowanie (na ogół).

Jak kupujesz "komórkę" to musisz przestać się przejmować żywotnością - a cieszyć jazdą :)

Napisz cokolwiek o sobie, gabaryty - i realną ocenę umiejętności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat, 184cm wzrostu, ważę około 78kg. Co do realnej oceny moich umiejętności to obiektywnie dałbym sobie 7- w skali od 1-10. Na nartach spędzam około 40 dni w roku. Szukam narty przynajmniej na 3 sezony. Co do długości planowałem 165cm. Ewentualnie jakie narty podobnej klasy mozesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to w dużej mierze od tego jak jeździsz. W tym roku sklepowe i.SL są bardziej łagodne i miękkie niż zeszłoroczne, a RD jak to komórki twarde i do całodniowej jazdy trudne.

Jeździłem w listopadzie na i.SL RD, Fischerach wc SL, Dynastarach Omeglass r20 i różnice między nimi były minimalne, za to przeskok ze sklepówki na komórki jest dość spory.

Najlepiej jak znajdziesz je gdzieś do testów, z czym może być dość ciężko. Takich nart nie warto kupować w ciemno, jeśli się nie jeździło na innych komórkach wcześniej. :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z testami rzeczywiście bedzie trudno. Z tego co widzę różnica miedzy komórkami, a sklepowkami jest bardzo duża. Ale tak obiektywnie ile taka narta komórkowa jest w stanie wytrzymać, zakładając ze sie o nią dba. Chodzi mi o to, zeby sie nią troche nacieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taka ta I.SL RD straszna. Ja jeżdżę na zeszłorocznej jak widać na filmie bardzo amatorsko i żaden ze mnie zawodnik. wcześniej przez kilka lat jedziłem na sklepówce SL heada. Różnice na tyczkach czuje na korzyść na komórek chociaż na miękkim sniegu tak jak to na filmie roznica niewielka - komórka jednak potrzebuje twardego podłoża. W jeździe poza tyczkami jednak SPORO lepsze sklepówki - szczególnie w bardziej miękkich warunkach w I.SL RD dolna narta ma tendencje do grzęźnięcia w śniegu w skrętach - ale równie dobrze może być to mój błąd zbyt mocnego docisku dolnej narty.

[video=youtube;KGvpMvqzkOU]

Edytowane przez gira
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taka ta I.SL RD straszna. Ja jeżdżę na zeszłorocznej jak widać na filmie bardzo amatorsko i żaden ze mnie zawodnik. wcześniej przez kilka lat jedziłem na sklepówce SL heada. Różnice na tyczkach czuje na korzyść na komórek chociaż na miękkim sniegu tak jak to na filmie roznica niewielka - komórka jednak potrzebuje twardego podłoża. W jeździe poza tyczkami jednak SPORO lepsze sklepówki - szczególnie w bardziej miękkich warunkach w I.SL RD dolna narta ma tendencje do grzęźnięcia w śniegu w skrętach - ale równie dobrze może być to mój błąd zbyt mocnego docisku dolnej narty.

[video=youtube;KGvpMvqzkOU]

Bierz jak Gira mówi.

Ładnie jeździ :laughing:

I ostatnio mnie objechał, nie daruję mu tego :biggrin:

Ale ja na Dynastarach, wolniejsza narta :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za rady, naprawdę są dla mnie bardzo cenne. Dochodzę do wniosku, że rzeczywiście najlepiej będzie jak przetestuję różne narty z rodziny sl i wtedy podejmę decyzję. A co myślicie na temat narty stockli laser sl? - czy rzeczywiście, tak jak cenowo przewyższają inne slalomki. Będę miał teraz około tygodnia czasu na sprawdzenie różnych nart w tym: Elan SLX fis plate, Head I.SL RD, Dynastar OMEGLASS r20 oraz Fischer RC4 sl wc. - może ktoś z was testował te narty i ma jakieś spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taka ta I.SL RD straszna. Ja jeżdżę na zeszłorocznej jak widać na filmie bardzo amatorsko i żaden ze mnie zawodnik. wcześniej przez kilka lat jedziłem na sklepówce SL heada. Różnice na tyczkach czuje na korzyść na komórek chociaż na miękkim sniegu tak jak to na filmie roznica niewielka - komórka jednak potrzebuje twardego podłoża. W jeździe poza tyczkami jednak SPORO lepsze sklepówki - szczególnie w bardziej miękkich warunkach w I.SL RD dolna narta ma tendencje do grzęźnięcia w śniegu w skrętach - ale równie dobrze może być to mój błąd zbyt mocnego docisku dolnej narty.

[video=youtube;KGvpMvqzkOU]

gira dzięki, wielkie za Twojego posta. Szukam narty na której spokojnie będę mógł pojechać na tyczkach, ale też bez większych problemów jeździć na stoku w normalnych warunkach, dlatego korzystając z Twojego doświadczenia, jeszcze raz zapytam, co radzisz. Patrząc na parametry nart rd, to prosta sprawa, że są lepsze, tyle że jeśli już kupię nową nartę to chcę ją mieć przynajmniej na 3 sezony. Pozostaje jeden problem - opinii w internecie na temat nart serwisowych jest wiele i ciężko jest wyrobić sobie jakąś opinie. Trzeba to chyba przejść na własnej skórze, wtedy realnie można ocenić jak jest. Wracając do sedna, czy miałeś lub masz problemy z rd heada, zauważasz, że coś się z nią dzieje po jakimś czasie? Ile już mniej więcej na niej jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gira śmigasz super ale na czerwonej uciekła ci narta miękko było czy co

różnie to bywa ale raczej mój brak objeżdżenia powoduje ze na SL często mam kłopot z dolna narta. Obciążenie na SL musi zdecydowanie oscylować wokół 50/50. Brak dostatecznego dociążenia dolnej powoduje uślizg. Przy zbyt mocnym dociążeniu dolnej, jeśli nie ma bardzo twardych warunków, przy twardej narcie takiej jak i.RD zdarza się, że też ucieka. Tyczki slalomowe na twardszej narcie to b. dobre ćwiczenie balansu ;-). Na długich nartach tak się nie rozjeżdżam ale lubię ten dźwięk tyczek :-) - na gigancie tego nie ma.

Arovan,

Co do trwałości to moje mam zbyt krótko a jeszcze jeżdżę na nich dość mało i praktycznie tylko po tyczkach, a ze częściej raczej jeździ się giganty to slalomki są trochę przykurzone. Dla mnie krótka narta to zdecydowanie narta numer dwa wiec o trwałość się nie martwię.Znam oczywiście obiegowe opinie na temat ich trwałości ale na prawdę nie wiem. Rzecz na która przy komórce należy bardzo uważać to jakość serwisu- nie wiem jak z tym wygląda w Twoich okolicach ale sądzę, ze parę niefachowych serwisów może nartę zniszczyć - krawędź jest znacznie cieńsza niż w sklepówce.

Masz też długa nartę? Jeśli nie i slalomka ma być podstawowa narta na różne okazje i czasem na tyczki to chyba raczej poszedłbym w topową sklepówkę. A za dwa-trzy lata będziesz mógł zdecydować czy sklepówka ci wystarcza czy potrzebujesz komórki.

Pozdr,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slalomka ma być podstawową, ale rozważam też zakup długiej narty tyle, że sl jest priorytetem (wyrosłem z wcześniejszego sprzętu). Twoje rady są dla mnie bardzo cenne, także rozwiałeś moje wątpliwości. A Ty jakich nart używasz wtedy, kiedy nie jeździsz slalomów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jakich nart używasz wtedy, kiedy nie jeździsz slalomów?

krótkiej narty do jeżdżenie poza tyczkami nie mam. Do swobodnej jazdy używam ispeed Head sprzed 4-5 sezonów (dokładnie nie pamiętam). 180 cm, rewelacyjna narta. W grudniu stałem się też posiadaczem Rossignol GS Master 180 cm ale mam taki marny sezon ze póki co jeszcze ani razu nie zjechałem:-(. Jak mi się uda wreszcie ją przetestować to znam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni mam Heada wc rebels i.sl 13/14 (jeszcze niejeżdżony) a wcześniej śmigałem na Atomicach redster d2 sl 12/13. Nie poradzę nic w kwestii HEAD'a bo jeszcze nie byłem z tą nartą na stoku ale Atomici z czystym sumieniem mogę polecić. Jeżeli będziesz miał pytania odnośnie Atomica to wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym teście Head'a. Niestety warunki były przeciętne. Narta zauważalnie bardziej miękka niż redster d2 sl 12/13. Łatwo przekrawędziowuje. O dziwo mimo kaszy i muld na stoku nartka prowadziła się na krawędzi stabilnie i pewnie. Bark było wrażenia jazdy na granicy. Trochę martwi mnie to w perspektywie twardego dobrze przygotowanego stoku - czy nie okaże się, że to co sprawiało, że narta dobrze przyjmowała nierówności zemści w dobrych warunkach i okaże się, że jest po prostu za miękka a przez to nie tak agresywna jak slalomka powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...