Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stoki w Zakopanem


Larino

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień wybieram się do Zakopanego i przyszedł czas zaplanować na jakie stoki się wybrać;)

Interesują mnie głównie trasy łatwe i średnio trudne(dwie osoby jeżdżą na różnych poziomach)

Wstępnie wybrałem:

1. Rusin-ski

2. Małe Ciche

3. Witów-ski

4. Suche

5. Litwinka

Zastanawiam się jeszcze nad harendą(będe miał bardzo blisko) i jurgowem jednak tu trasy trudniejsze. Może Szymoszkowa?

Gdzie można pojeździć wieczorami w miarę ok warunkach? Białkę raczej wolę ominąć szerokim łukiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rusiński polecam na wieczorną jazdę na "wylajtowanie się" fajnie płasko i szeroko idealnie żeby odpocząć i pojeździć "ciętym", a początkujący mają też dużą przyjemność.

2. Małe Ciche zawsze tam trafiałem na duże kolejki, też dosyć płasko teraz możebyć pusto to pojeździcie ale jak zjadą się tłumy to nie warto się tam pchać.

3. Witów nie znam.

4. Suche fajny stok niebieski, końcówka stromsza taka lekka czerwona trzeba uważać bo dużo osob sie rozpedza na płaskiej górze i nagle zonk.

5. Mały ruch pojeździcie.

6. Harenda spoko dla osób które jezdza.

7. Jurgów polecam! jest orczyk dla początkujących a osoby które juz coś jezdza bedą zadowolone bo tam są dosyć ciekawe czerwone trasy można "pocisnąć" i czuć jazdę w nogach :D na czarną nie liczcie bo nawet jak bedzie nasniezona to tylko 50m "ścianka".

8. Polecam jeszcze Koziniec! fajny niebieski dosyć luźno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zestawiłeś sobie ośrodki.

Omijaj Szymoszkową i Białkę.

Miłego wypoczynku.

to nie tak.... obydwa stoki są doskonałe na polskie warunki, jak zacznie się na nich jeździć od rana (09:00)

...

w twoim zestawieniu brakuje czorsztyna/kluszkowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpowiem że Koziniec i Litwinka są od tego roku na tym samym karnecie co Jurgów i Białka. Więc możesz trochę popróbować. Ja polecam na początek Koziniec - mało ludzi i stok jest dość przyjazny. Litwinka ma za to szybkie krzesełko. Małe ciche ok, dość długa trasa (powyżej 1000) i szybki wjazd, niestety dość dużo ludzi - może lepiej na wieczór. Suche też w sam raz na początek, i stok jest na północnej stronie góry (centralnie odwrotnie niż harenda) więc za tydzień powinni mieć dobre warunki co przy obecnych prognozach może nie być bez znaczenia. A co do stromszej końcówki o której pisze Majorski to w tym roku została częściowo zniwelowana i chyba nawet poszerzona także nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi:)

MajorSki mieszkasz niedaleko mnie i widać że jeździłeś w tamte rejony. Jak najlepiej jechać? Przez Zator i Wadowice?

Koziniec dopisuje do mojej listy:) tylko że dni mi braknie...

Hej, gdy mi się spieszy i sa warunki do tego żeby leciec 150 (warunki pogodowe i mniejszy ruch) to jade autostradą. Ale juz kilka razy złapałem się na kolejce 20min na bramkach :P. Od dłuższego czasu lecę 28 przez Zator i Wadowice a potem jeżeli na Bukowine to w Nowym Targu na 49, a jeżeli na Zakopane to często lecę na Spytkowice i na Czarny Dunajec ->

https://maps.google.com/maps?saddr=Warszawska%2FDK44&daddr=49.9972333,19.4378013+to:49.330722,19.8236193+to:Unknown+road&hl=en&ll=49.46143,19.832382&spn=0.31419,0.719604&sll=49.356439,19.722519&sspn=0.314862,0.719604&geocode=FXzt-wIdC9gkAQ%3BFbHl-gId6ZgoASmzvVD-eI0WRzHnxqUtcmm0Ag%3BFSK68AIdA3wuASm5SsKBeOsVRzHUkUeWzZQWIg%3BFVkn8AIdqjUwAQ&oq=bukowina&t=h&mra=dvme&mrsp=2&sz=11&via=1,2&z=11

Acha jak sie zakorkuje Białka/Bukowina to masakra 2tygodnie temu był korek bo zima zaatakowała i wypadek itp 3,5h stania... udało się objechać przez Słowacje :) straciłem 1:15min ale i tak zyskałem :))))

Pozdro :)

Edytowane przez MajorSki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim zestawieniu brakuje czorsztyna/kluszkowic

Postanowiłem że czorsztyn sobie odpuszczę ze względu na odległość(google pokazuje 45km od zakopanego)

obiegowa opinia- to dobrze :biggrin: w białce jeżdżąc "na boki" rzadko kiedy są do 12 jakiekolwiek kolejki

Trzeba też wziąć pod uwagę że ferie ma małopolska, co raczej nie wróży dobrze.

Hej, gdy mi się spieszy i sa warunki do tego żeby leciec 150 (warunki pogodowe i mniejszy ruch) to jade autostradą. Ale juz kilka razy złapałem się na kolejce 20min na bramkach :P. Od dłuższego czasu lecę 28 przez Zator i Wadowice a potem jeżeli na Bukowine to w Nowym Targu na 49, a jeżeli na Zakopane to często lecę na Spytkowice i na Czarny Dunajec

Dzięki wielkie za mapkę, tak chyba pojadę :) A początek trasy zamieściłeś 4 km od mojego miejsca zamieszkania :applause: trafnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak Kasprowy? Mimo, że dość trudny, jednak rano bez problemu do zjechania nawet dla średnio zaawansowanych. A widoki w słoneczne dni.... bezcenne :rolleyes::

Przed wyjazdem radzę śledzić prognozę pogody, nie tylko zachmurzenie, ale również wiatr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista po modyfikacjach wygląda tak:

1. Suche

2. Litwinka

3. Rusin-ski

4. Koziniec

5. Małe Ciche - wieczorna jazda

Rezerwowa lista to Jurgów i Witów.

Wszystko będzie zależało jeszcze od aktualnych warunków.

Harendę sobie odpuszczam, popatrzę sobie przez okno :)

A kasprowy... hmm po prostu mnie nie stać:D

Ciągnąc dalej wątek Zakopanego. Ja narty mam ale moja dziewczyna musi wypożyczyć. Ma buty alpiny tyłowsuwne, nie wiem czy się nadadzą ale sprawdzimy.

Znacie jakąś niedrogą wypożyczalnie w zakopanem, okolicach na 4-5 dni? Na harendzie podobno jest wypożyczalnia za 25zł/doba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górę jest bliżej jeśli jedziesz przez Czarną Górę, natomiast jest dość stromy podjazd i przy opadach śniegu może być problem, ale nie teraz - wiosną :) . Na szczycie jest punkt widokowy z fajną panoramą Tatr. Na dolną stację jest z 2-3 km dalej. Jeśli zaparkujesz na górze to po pierwszym zjeździe musisz odpiąć narty celem zakupienia karnetu (na szczycie nie było kasy), natomiast kaucję za karnet zwrócisz na koniec u obsługi górnej stacji. Jeśli chodzi o miejsce na parkingu to spokojnie możesz się tym nie martwić, oba są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ;)

Do tego dochodzi jeszcze wypożyczenie i oddanie nart które jest na dole.

Jeszcze nie wiem czy dla mojej połówki będę wypożyczać codziennie na stoku czy raz na kilka dni(nie wiem gdzie by było dobrze)

Z tego co kojarzę to na Litwince wypożyczalnia jest mała, lepiej Ci będzie pożyczyć narty gdzieś po drodze. W białce jest tego mnóstwo i wybór duży, a na litwince będziesz miał ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...