Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai - Fulpmes - proszę o informacje!!!


Zdzich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Być może zamówię noclegi w rejonie Stubaital, a dokładnie w miejscowości Fulpmes. Jeśli byliście w tym regionie, napiszcie co o nim sądzicie, jakie są Wasze doswiadczenia. czy mogą mnie spotkać jakieś niespodzianki?

Wyjazd planuje przełom luty - marzec lub w połowie marca.

Pozdrawiam

Zdzich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai - Fulpmes - proszę o informacje!!!

Bardzo fajny lodowiec - duży wybór tras i luz na wyciągach. Dwie koleje gondolowe i duuużo krzeseł i orczyków na górze. O tej porze roku na peno da się zjechać na sam dół do parkingu na nartach. Ale to długa trasa - na wprost się nie da bo urwiska. Piękne widoki. W miejscowości Neustifft (11 km od lodowca) znajdziesz kwatery w prywatnych pensjonatach już od 70 pln za dobę. Dowóz na lodowiec busami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai - Fulpmes - proszę o informacje!!!

Byłem rok temu i było rewelacyjnie. Nie dało się zjechać do parkingów, ale na górze warunki były kapitalne. Trasy są na maxa szerokie, idealne do funu. Przygotowane po austriacku. Poza tym w dolinie Stubaital poza lodowcem sąj jeszcze inne kompleksy narciarskie (w polsce też mamy dużo kompleksów narciarskich, ale nie o kompleksach w tym znaczeniu piszę;). Ja jeździłem także na ttym po prawej jadąc od wjazdu z Insbrucka do doliny. Niżej niż lodowiec, ale też rewelacja- krzesła, gondolki, dużo orczyków. Opcja była taka- jak chmury nisko, to na lodowiec, na słoneczko ponad chmurkami, jak chmurki wysoko, to na jakiś niższy ośrodek bo lepsza widoczność. W Fulbmes jest basen. Warto na pól dnia zajrzeć do insbrucka- śliczne miasto, extra starówka i fajne knajpki. Ja obczaiłem jeszcze skocznie na której Małyszek skakał- rzeczywiście widok na cmentarz jest kapitalny.

Ogólnie stubaital jest git, chcę tam pojechać w tym roku w czerwcu.

Najlepiej jechać na pałę i szukać miejsc na miejscu, sprawdziwszy wcześniej terminy ferii dla austraików. Jak się zanocuje w Mikulowie, to następnego dnia jesteś tam o takiej porze, że na 100% coć się znajdzie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai - Fulpmes - proszę o informacje!!!

mieszkajac w Fulpmes musisz liczyc sie z conajmniej 45 min. dojazdu na lodowiec, ale za to pod nosem masz teren narciarski Schlick 2000 (na wypadek zlej pogody na lodowcu)

w Fulpmes na pewno beda tez nizsze ceny zakwaterowania niz w Neustift

kazdego dnia mozesz sprawdzic w telewizorku warunki pogodowe w jednym i drugim osrodku

polecam dyskoteke w Neustift o nazwie RUMPEL - ostre balety jakich malo ;)

co do jazdy na proponowana "pale" bylbym bardzo ostrozny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...