Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przejście z SL:9m, na inne narty przy średnich umiejętnościach


cerry

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 30

3. Waga - 90

4. Wzrost - 177

5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów, (5-10 dni w sezonie) - obecnie trwający sezon jest czwartym sezonem

6. Moje umiejętności określam na 5,5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Rossignol Salto STS (flex 60)

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,04-05,rossignol,salto-sts,725.html

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic SL:9m 170cm (pierwszy sezon na różnych nartach z wypożyczalni, od tego czasy ww. narty)

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,05-06,atomic,sl-9m,1397.html

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - skręt krótki/średni, wolę skręt cięty niż ześlizg,

przy obecnych umiejętnościach trudno mówić o jeździe sportowej, ale na stok nie idę po to aby odpocząć, napić się piwa i polansować, tylko aby się trochę wyszaleć, lubię wysiłek fizyczny,

najbardziej odpowiadają mi dobrze przygotowane czerwone trasy, najczęściej jeżdżę w Czechach: Bukova Hora, Ricky, a w Polsce: Czarna Góra, Zieleniec

10. Upatrzyłem sobie narty - Gdybym mógł to bym nart nie zmieniał, a zmieniłbym buty, ale są to narty pożyczone od znajomych i już czas kupić sobie swoje własne.

Teraz mam dylemat. Wiem, że na początek były to narty za trudne, ale w tym momencie nie ma już chyba sensu się cofać z poziomem nart?

Obecnie już trudno dostać te narty w sensownym stanie, więc muszę znaleźć coś innego. Myślałem też o nowszej wersji SL - TI, ale podobno się rozklejają, więc je skreśliłem. D2 SL to chyba przesada na tym poziomie? Atomic ma coś innego do zaoferowania?

Myślałem również o progressorach 800. Czy one były by dobrym zamiennikiem dla obecnych SL9, czy przy moich "umiejętnościach" powinienem celować jeszcze w coś innego? No i kwestia długości. Myślę że 165 było by idealne, ale od 160 do 170 powinny być dla mnie ok, czy się mylę?

11. Mój budżet na narty to około - Mylę o nartach używanych w cenie 500-700zł

Drugą osobą, która ma ten sam problem co ja jest moja żona

1. Płeć - K

2. Wiek - 28

3. Waga - 60

4. Wzrost - 162

5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów, (5-10 dni w sezonie) - obecnie trwający sezon jest czwartym sezonem

6. Moje umiejętności określam na 5,5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica, ale nie pamiętam modelu (flex 50-60)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic SL:9m 150cm (pierwszy sezon na różnych nartach z wypożyczalni, od tego czasy ww. narty)

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,05-06,atomic,sl-9m,1397.html

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - preferencje podobne do moich, trochę więcej krótkiego skrętu i ześlizgu,

do zeszłego sezonu jeździła lepiej i szybciej niż ja, ale teraz już chyba nadrobiłem straty, bardziej lubi rywalizację niż rekreację

10. Upatrzyłem sobie narty - Powód wymiany ten sam co mój. Jak po jednym sezonie jazdy na SL9 spróbowała nowiutkie Cloud 6 mojej siostry to była z nich niezadowolona, bo nie trzymały się na lodzie, a akurat wtedy w Dolnej Morawie były muldy i lód.

Cloud 6 to chyba nadają się tylko na pierwszy, maksymalnie drugi sezon, więc nie wiem czy jest do czego się odnosić. Pro po długości to myślę, że obecnie 150cm jest długością optymalną. Myśleć dla niej o progressorach 800, czy coś innego?

11. Mój budżet na narty to około - narty używane w cenie 500-700zł

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

SL9M to po prostu SL9 z kolejnych lat 05-07 (przynajmniej według skionline)

Joker, ja też jestem zasmucony brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi w moim pytaniu. Coś źle opisałem, za mało, za dużo? Nie liczę na konkretna odpowiedź, ale na porównanie nart z przed 10 lat do nart obecnie produkowanych w stylu, narta typu progressor 800 nadal będzie dla mnie/nas za trudna, a może jednak celować wyżej i np 900 to poziom poniżej którego nie warto schodzić. Zdziwiony jestem, że z tego co napisałeś progressor 900 jest sporo miększy niż SL9

Dembus, to, że następcą SL9 było SL TI, a teraz Edge SL to wiem, ale czy uważasz, że przy takich "umiejętnościach" jest sens brać narty klasy Race, czy zejść trochę niżej? Tylko jak niżej? Obecne narty klasy Race są łatwiejsze/trudniejsze niż SL9? A może skoro przez 3 sezony przetrwaliśmy na takich nartach to już nie ma większego znaczenia co kupimy, bo jakoś (lepiej lub gorzej) sobie poradzimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL9M to po prostu SL9 z kolejnych lat 05-07 (przynajmniej według skionline)

Joker, ja też jestem zasmucony brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi w moim pytaniu. Coś źle opisałem, za mało, za dużo? Nie liczę na konkretna odpowiedź, ale na porównanie nart z przed 10 lat do nart obecnie produkowanych w stylu, narta typu progressor 800 nadal będzie dla mnie/nas za trudna, a może jednak celować wyżej i np 900 to poziom poniżej którego nie warto schodzić. Zdziwiony jestem, że z tego co napisałeś progressor 900 jest sporo miększy niż SL9.

Dembus, to, że następcą SL9 było SL TI, a teraz Edge SL to wiem, ale czy uważasz, że przy takich "umiejętnościach" jest sens brać narty klasy Race, czy zejść trochę niżej? Tylko jak niżej? Obecne narty klasy Race są łatwiejsze/trudniejsze niż SL9? A może skoro przez 3 sezony przetrwaliśmy na takich nartach to już nie ma większego znaczenia co kupimy, bo jakoś (lepiej lub gorzej) sobie poradzimy?

Nic nowego nie powiem ale najlepiej jednak pożyczyć narty z klasy Race i AM/AR i spróbować co ci bardziej pasuje. Progresory 800 mają dobre opinie- mnie osobiście niczym nie ujęły - ot przeciętna narta i za mieka. Jak już to 900. Porównać do SL9 całej klasy Race sie nie da, tylko konkretną nartę. Dla mnie SL9 to była bardzo fajna narta, taki fun-carver - kategoria zapomniana już w zasadzie, no może oprócz Salomon X-cart i być może zainteresuj się tą nartą (nie wiem czy nadal dostepny). Podobnie wg mnie chodzą Elany SLX (twardsza od SL9, ale bardzo przyjemna), ale nie chciałbym tak jednoznacznie tego stwierdzić bo za mało na nich jeździłem. Jak byś szedł w kierunku tych Edge SL to zdecydowanie przy twoim wzroście brałbym w okolicach 170 cm, bo może sie to okazac bardzo uniwersalna narta, powinieneś spokojnie dać rade. Ale powtarzam - lepiej pożyczyć i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elan SLX jest bardziej twardy od Atomic Sl 9. SL 9 to fajna narta ale nie wyobrażam sobie posiadania tylko i wyłącznie SL 9. Ta narta powinna być uzupełnieniem dla czegoś bardziej uniwersalnego, allmountin/ allround. Koledzy pisali tu na forum o swych tygodniowych wyjazdach w Alpy z jedną parą nart typu SL, ja też to mam za sobą! Po co się męczyć, jak mozna bawić się na stoku, przemierzać różne nartostrady i mieć z tego przyjemność! SL, jak sama nazwa wskazuje to narta do..... Jak chcesz jeżdzić na wycieczki rowerowa nie kupujesz chyba BMX, a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elan SLX jest bardziej twardy od Atomic Sl 9. SL 9 to fajna narta ale nie wyobrażam sobie posiadania tylko i wyłącznie SL 9. Ta narta powinna być uzupełnieniem dla czegoś bardziej uniwersalnego, allmountin/ allround. Koledzy pisali tu na forum o swych tygodniowych wyjazdach w Alpy z jedną parą nart typu SL, ja też to mam za sobą! Po co się męczyć, jak mozna bawić się na stoku, przemierzać różne nartostrady i mieć z tego przyjemność! SL, jak sama nazwa wskazuje to narta do..... Jak chcesz jeżdzić na wycieczki rowerowa nie kupujesz chyba BMX, a?

Nie przesadzaj, akurat SL9 jest tak fajna że ze spokojem można cały dzień na niej prześmigać, to nie jest komórka która zmusza Cię do ciągłej pracy. Jasne, jako jedyna para to am/ar jest najlepsze, ale z drugiej strony nie dają takiej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, akurat SL9 jest tak fajna że ze spokojem można cały dzień na niej prześmigać, to nie jest komórka która zmusza Cię do ciągłej pracy. Jasne, jako jedyna para to am/ar jest najlepsze, ale z drugiej strony nie dają takiej zabawy.

Mam SL9, wiem co to za narta. Jakoś nie ciagnie mnie aby wystawić ją np. na aledrogo! Mam też stareńkiego Elana, z tym że nie SLX a HCX. Też nie chcę się jej pozbywać, bo nieraz razem z synem tak sobie lubimy powycinać na twardym stoku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SL9, wiem co to za narta. Jakoś nie ciagnie mnie aby wystawić ją np. na aledrogo! Mam też stareńkiego Elana, z tym że nie SLX a HCX. Też nie chcę się jej pozbywać, bo nieraz razem z synem tak sobie lubimy powycinać na twardym stoku!

Ja też nie sprzedaje SL9 - jakoś nie mógłbym jej oddać nikomu innemu... Tylko mało krawędzi w niej zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL9M to po prostu SL9 z kolejnych lat 05-07 (przynajmniej według skionline)

Joker, ja też jestem zasmucony brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi w moim pytaniu. Coś źle opisałem, za mało, za dużo? Nie liczę na konkretna odpowiedź, ale na porównanie nart z przed 10 lat do nart obecnie produkowanych w stylu, narta typu progressor 800 nadal będzie dla mnie/nas za trudna, a może jednak celować wyżej i np 900 to poziom poniżej którego nie warto schodzić. Zdziwiony jestem, że z tego co napisałeś progressor 900 jest sporo miększy niż SL9 ....

Nie ma co teoretyzowac, wypożyczenie progrsorow kosztowalo mnie 30pln/dzien. Zastanawiam sie czy w ogóle jest sens kupowania (żartuję). Progressory 900 są znacznie łatwiejsze od SL - więc nie masz się czego obawiać. Fajny jest efekt odchylenia (umiarkowanego) do tyłu: SL-ki by mnie już "wystrzeliły w powietrze" podczas gdy 900-ki zacieśniały skręt. Miękkość deje dziwne wrażenie, że cały nacisk na krawędź przenosi się bezpośrednio na część narty pod butem, zapewne dasię do tego przyzwyczaić. Mnie na tym forum polecono Head I Rally - na pewno przy najbliższej okazji sobie je wypożyczę i zobaczymy !

Edytowane przez joker69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...