Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty wybrać?


mb_maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukając nart dla siebie przeczytałem wiele postów i porad w internecie i mam mętlik w głowie.

Gorąca prośba o propozycje nart dla mnie.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 32

3. Waga - 92

4. Wzrost - 185

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 3-3.5/7

7. Moje buty to - Salomon impact flex 100

8. Teraz jeżdżę na nartach z wypożyczalni

9. Preferuję styl jazdy po przygotowanych stokach

10. Myślę o nartach:

Atomic SL 12

Fischer Viron Force

BLIZZARD XCS

Volkl RTM 75is

pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie odwrotnie niż Jasiek. Kupiłbym a dokładnie kupiłem narty używane (bardzo dobry stan potwierdzony po kilku dniach na stoku i wizycie w serwisie). Warunek jest jeden - muszą być mało używane i być w nienagannym stanie bo tylko wtedy taka operacja ma sens. Chyba, że kogoś stać to kto bogatemu zabroni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację... kto bogatemu zabroni! ale pomyśl jeżeli Maciej pisze że dopiero zaczyna (2 lata)...

poza tym tak jak napisałem... JA NIGDY! dlatego że wiem ile wytrzymują narty i jak je można zregenerować żeby wyglądały prawie "jak nówki ze sklepu" osobiście zużywam narty w 2-3 sezony i nigdy ich nie odsprzedałem bo wiem że to złom! jeżeli narta przeleci 1000-1200 km na sezon! a uwierz mi wyglądają prawie jak nowe! ale prawie robi dużą różnicę! :biggrin:

Jeżeli masz uczciwego sprzedawcę i znasz pochodzenie i przebieg to OK ale na ALLEGRO? co prawda... to fakt... może zdarzyć się uczciwy sprzedawca!

PS. ale to moja prywatna opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane to zawsze jakaś alternatywa - przynajmniej finansowa, choć już kilka razy doświadczyłem, ze co tanie na początku okazuje się drogie na końcu.

Na moje narty z wiązaniami nie chciałbym też wydawać dużych kwot wiec zerknąłem na używki.

W sklepach np. w Intersport jest dużo wyprzedaży tylko pytanie co wybrać aby pojeździć kilka sezonów. Nie chciałbym aby narty mnie ograniczały za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jak dla mnie nie ma znaczenia! musisz dobrać narty do stylu jazdy... slalomka czy szeroko...

PS. ja osobiście jestem zwolennikiem ALL MOUNTAINS bo na naszych trasach po 3 godzinach to bardziej freeride niż trasa czyli są bardziej przydatne! :biggrin:

PS2. ostatnio w Martes'ie fajna wyprzedaż była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jak dla mnie nie ma znaczenia! musisz dobrać narty do stylu jazdy... slalomka czy szeroko...

PS. ja osobiście jestem zwolennikiem ALL MOUNTAINS bo na naszych trasach po 3 godzinach to bardziej freeride niż trasa czyli są bardziej przydatne! :biggrin:

I tu się zgadzamy :smile:

Z nartami jest trochę jak z samochodami. Jasne jest, że nowe są z reguły lepsze ale z racji ograniczonego budżetu podejmujemy ryzyko i często wybieramy używany. Ważne, żeby takie ryzyko minimalizować i omijać szerokim łukiem handlarzy przywożących rentalowy szrot z Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup nart

Witam,

to mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję że uzyskam od Was odpowiedz na nurtujące mnie pytanie dotyczące zakupu nart.

Jeżdżę na nartach od ponad 10 lat po około 1 tydzień do 1,5 w sezonie. Swoje umiejętności oceniam jako średnie. Mam swoje buty Rossignol ale narty zawsze wypożyczałam i były to Atomic Race 107x65x88=R13m (140 cm) Niestety podczas ostatniego wypadu na narty bardzo rozbolały mnie kolana a człowiek wypożyczający mi narty zasugerował że to przez źle dobrane i zbyt krótkie narty (podobno dla Juniora) I tak, chciałabym wreszcie kupić swoje, takie na których czułabym się tak dobrze jak na Atomicach ale bez kontuzji w postaci zbolałych stawów kolanowych.

I tak, jestem kobieta, 164 cm wzrostu około 67 kg niestety. Proszę o wskazówki za które z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
5 godzin temu, t-pas napisał:

Używane narty? Wybacz, ale ja podziękuję. Nigdy, ale to przenigdy nie kupię używanych nart, a dla Ciebie poleciłbym tak na prawdę cokolwiek z kategorii Narty Unisex. Tutaj łap linka https://skiracecenter.pl/6-narty-unisex Wiadomo, że można się bawić w dobieranie. Szczegóły, szczególiki, jednak jeśli są to Twoje pierwsze narty, to brałbym po prostu pierwsze z brzegu i śmigał, a potem najwyżej zmienił na coś lepszego. Ja z tej strony brałem nie raz i zawsze bez problemów.

Należy się złoty szpadel od samego Indiana Jones.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...