Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kronplatz


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie mi jak wygląda trasa z Kronplatz przez Corvare Canazei do San Martino di Castroza .Wiem że jest krętą pytanie czy zaśnieżona, jak pisałem w innym wątku chce jutro zahaczyć o Kronplatz gondola PICULIN zjeżdżam standardowo w Brixen i zastanawiam się czy wrócić z powrotem do Brixen kontynuować i jazdę czy wybrać ww.trasą do San Martino jest dużo krótsza pytanie czy bezpieczna i przejezdna bez zakładania łańcuchów:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy zaśnieżona? Na dole może być OK., a w górze różnie bywa, wszystko zależy jaka będzie pogoda. Jeśli jutro będzie zachmurzenie i wiatr to bym się mocno zastanawiał nad jazdą przez góry. Ewentualnie można zawrócić o ile będzie taka możliwość.

W zeszłym roku w marcu chcąc ominąć korki na autostradzie (remont jednego z tuneli) pojechaliśmy do Soraga di Fassa przez La Villa do Canazei górą. Samochód Mitsubishi Outlander, w środku dwóch kierowców (z całkiem niezłym doświadczenie w jeżdżeniu po górach), łańcuchy, łopaty itp. i wszystko szło dobrze do pierwszego korka, który zrobiło trzech Włochów bez zimówek, potem Słoweniec, który na koła założył pończochy i myślał, że jego autko w tym podjedzie, potem kolejny Włoch po raz pierwszy zakładający łańcuchu po Passo Parodi na środku drogi ... , plus kawalkada busów jadących z drugiej strony.

Co sobie tego dnia popchaliśmy różnych autek to nasze... , ale beztroska ludzi czasami przeraża. Jak tak staliśmy już z 1,5 godzinki na zjeździe i ani do przodu, ani do tyłu to trochę nasze kalkulacje z ominięciem korka wyszły blado ... .

W podsumowaniu tego stwierdziliśmy: paliwo jest, wódka jest, kabanosy są, a i zapojka się znajdzie to możemy tu koczować i do rana ... , ale po 1,5 godz. jakoś udało nam się wyrwać i zjechaliśmy i nawet jeszcze byliśmy na kolacji w hotelu.

Nawet bardzo nie padało, ale był wiatr i strasznie nawiewał śnieg. Musisz sam ocenić, czy warto... .

Na konie bardzo zazdroszczę Wam Wszystkim tych wyjazdów, mój sezon spalił na panewce i nartki odłożone "na kołek".

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

ja bede tam w styczniu, jako baze po raz kolejny wybrałem  San Vigilio, które polecam dla rodzin z mniejszymi dziećmi, Twoja miejscówka bedzie z większymi dziećmi ok ale będziesz musiał samochod ruszyć, lub tez skibus ;), z jednej strony masz dalej do wycieczki na Marmolade przez Badię (aczkolwiek jest to jak najbardziej możliwe). Z drugiej masz bliżej do Monte Elmo(w Olangu jest stacja kolejowa, wiec bliziutko), do tego Jochtal, czy Valle Aurina, dużo możliwości 

 

sam Kronplatz dla dzieci 8-10 lat idealny, dla dobrego narciarza ośrodek optymalny na 2-3 dni, jeden dzień zwiedzanie, drugi Sylvester i Hermaggor gora - dół, trzeci powałęsać sie tu i tam, snowpark taki sobie, potem warto sobie urozmaicić wycieczkami

 

Edytowane przez ewangelizator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...