Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przełęcz Maloja


marcinn

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem tam dwukrotnie na początku stycznia tego roku - i była otwarta. Tyle, że w jedną sobotę było +14 a w następną +19 (to nie żart) :). Ale coś mi się o uszy obiło, że nie jest na 100% utrzymywana. Przełęcz SPLUGA na 1000% nie jest utrzymywana i od listopada nie da się dojechać od strony szwajcarii (rozumiem, że interesują Cię tereny narciarskie w MADESSIMO?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA byłem na początku stycznia, gdzie w całych alpach śniegu było jak na lekarstwo - o czym świadczą też temperatury o których pisałem :)Mimoo tego z racji położenia ok. 70% ośrodka było czynne - choć warunki nie były idealne . Dwa tygodnie później dosypało tyle śniegu, że przełęcz maloja była zamknięta - lecz nie wiem czy to na skutek intensywnych opadów i chwilowo czy już na stałe.

Jedyny problem z ludem my mieliśmy - a to był 06.01 i święto również we włoszech - jak mocno wiało i otwarte były koleje jedynie do stacji pośrednich. To wtedy było przy dolnych stacjach w madesimo trzeba było czekać około 20 min, A tak wcześniej i później na bieżąco.

Nie wiem na ile znasz ten ośrodek i z kim jedziesz - ale trasy mocno zróżnicowane - i raczej nie dla początkujących. Nawet jak jest niebieska - to ze dwie pionowe ścianki się trafią. A na pizzo groppera -2 trasy bajka, tyle, że szkoda że jedyne wolne i niewyprzęgane krzesło jest właśnie na 3000 m - gdzie nieźle wieje i temperatura - 15 podczas gdy w madesimo - 1 .

Generalnie jak coś Cię interesuje - pytaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje czy przełęcz Maloja w Szwajcari zimą jest utrzymywana na bieżąco czy jest zamknięta :rolleyes::

Der graubündener Malojapass verbindet das Oberengadin mit dem Bergell. Als einziger Anschluss des Bergell aus der Schweiz ist er ganzjährig geöffnet.

Takie coś znalazłem, tzn cały rok otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak coś Cię interesuje - pytaj.
Jedziemy tam pierwszy raz rodzinnie,będziemy mieszkać w Madessimo w hotelu blisko krzesła :wink:Co by mnie interesowało to wypożyczalnie (znajomi dolatują samolotem) Moze masz jakieś sprawdzone wypożyczalnie co by nie przepłacali astronomicznych kwotWszystkie rady praktyczne co do ośrodka,tras mile widziane

IMAG0442.jpg

IMAG0442.jpg.f0c31588eb0ac400189919c094d5332b.jpg

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Jedziemy tam pierwszy raz rodzinnie,będziemy mieszkać w Madessimo w hotelu blisko krzesła :wink:

Co by mnie interesowało to wypożyczalnie (znajomi dolatują samolotem)

Moze masz jakieś sprawdzone wypożyczalnie co by nie przepłacali astronomicznych kwot.."

Ja wypożyczałem tutaj - Olympic Sport, via De Giacomi 3, 23024 Madesimo - Italy, olympicmadesimo@gmail.com, 0039034354330.

Niestety szału nie ma - były jakieś slalomki atomica i kilka mocno zużytych allroundów. Ja wypożyczałem za pośrednictwem strony skimium.com.

Na stronie masz cennik.

"..Wszystkie rady praktyczne co do ośrodka,tras mile widziane.." Ośrodek nie jest duży i szybko można się zorientować w jego topografii. Traski zróżnicowane - od bardzo łatwych i szerokich, po małe ścianki. Dodatkowo na sam szczyt (Pizzo Groppera) wjeżdża mocno leciwa kolejka, identyczna jak jeszcze do niedawna na Kasprowy :) Tam jest tylko jedna trasa ale zawsze to jakieś urozmaicenie. Ze szczytu prowadzi też dosyć długa i szeroka off-piste. Plusem są też trasy zarówno w lesie jak i powyżej tej granicy - da się pojeździć nawet przy słabej widoczności. Generalnie bardzo kameralny ośrodek - tłumów (może oprócz weekendów) to tam raczej być nie powinno. Ośrodek taki jak wypożyczalnie nart :) Szału nie ma, ale to co najważniejsze jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...