Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer rc4 wc rc 170cm vs rc4 wc sl 165cm


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy po zeszłorocznej kontuzji złamanej nodze i zerwanymi wiązadłami nad rekonstrukcją których wciąż się waham , na pewno chcę zmienić narty W tej chwili posiadam rc4 wc/rc 170cm sezon 2012/2013 chcę je zmienić na trochę mniejsze z racji iż jeste zafiksowanym fischerowcem nie biorę innych marek pod uwagę ,bardzo spodobały mi się worldcapy z serii SL 165cm 2014/2015 http://www.ebay.com/itm/2014-FISCHER-RC4-World-Cup-SL-165cm-Mens-Race-Skis-STIFF-A04013-/141819830778 jest to chyba komórka .Teraz mam pytanie czy ta narta będzie jakimś kompromisem dla mojego kolana w porównaniu do rc na 170cm czy raczej rozglądać się za worldcup SC na 165cm z góry dzięki za podpowiedzi

Edytowane przez kruger27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Przesiadka po kontuzji na komórki to chyba trochę za ostro. Może wersja sklepowa RC4 WC SC.

Też jestem fanem fischerów ( po prostu mi pasują i lubię ich jakość).

Wybór oczywiście należy do Ciebie, ale dobrze zastanów się czy w tym sezonie nie wjeździć się w sezon bardziej ostrożnie na all-mountainach typu Motive 80.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie zależy m.in od tego na jakiej narcie z jaką prędkością pojedziesz. Np. Na slalomce przy 30km/h uzyskasz takie obciążenie jak na gigantce i przy 60km/h (mówimy o skręcie carvingowym). Biorąc pod uwagę to że rozpędzić się na stromych górkach łatwo nie bierz slalomki chyba że będziesz jeździł ześlizgiem co na komórkowej narcie nie sprawia przyjemności. Dlatego na pewno na Twoim miejscu nie wybrałbym slalomki, a jeśli już nawet to nie taką twardą. Odbuduj mięsień, wróć do formy, a potem baw się w komórki :) Ja po naderwaniu więzadła jeździłem na fischer wc rc 175 r16 bodajże, ze stabilizatorem na kolanie. Slalomki szybko nie odważyłem się ubrać, szkoda kolana :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem Twojego kierunku, ze względu na kolano i więzadło z RC idziesz w SL lub SC ?

Jeżeli tym się kierujesz to zdecydowanie zostań przy RC.

Pozdrawiam,

Widzisz człowiek uczy się całe życie:laughing: dotąd byłem przekonany iż krótka narta z małym promieniem skrętu jest łatwiejsza i bardziej komfortowa dla uzytkownika i jego zdrowia przede wszystkim kolan .Tym czasem z waszych wypowiedzi wynika że byłem w błędzie wiec wynika z tego iż rozsądniej pozostać przy RC ewentualnie z 170cm na 165cm zmienić lub przyjrzeć sie nartą z grupy race:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...