Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serre Chevalier


PiotrekK

Rekomendowane odpowiedzi

Dośc stary rozległy ośrodek z ponad 200 km tras - jest gdzie pojezdzić - osrodek w którym mozna znależć tanie aparty ze skipasem w cenie, swoje lata świetności ma za sobą.

Trasy przygotowywane przeciętnie ( po dużym opadzie w poniedziałek w dzień .....dopiero w środę była wyratrakowana część tras ) , infrastruktrura to ponad 30 orczyków (cześc do ominiecia) osordek swoje lata świetności ma za sobą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dośc stary rozległy ośrodek z ponad 200 km tras - jest gdzie pojezdzić - osrodek w którym mozna znależć tanie aparty ze skipasem w cenie, swoje lata świetności ma za sobą.

Trasy przygotowywane przeciętnie ( po dużym opadzie w poniedziałek w dzień .....dopiero w środę była wyratrakowana część tras ) , infrastruktrura to ponad 30 orczyków (cześc do ominiecia) osordek swoje lata świetności ma za sobą.

Czyli super, 200 km świeżego śniegu na twardym podłożu bez niespodzianek typu pniak czy skała - bosko!

W tym roku na pewno się nie wybiorę, ale trochę o Francji myślę... Możesz choć parę słów o trasach? Bo wyciągami to się tylko w górę jeździ... :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę się nie zgodzić z Jodkiem :smile:

Owszem, nie jest to światowa ekstraklasa w dziedzinie wyciągów, ale tragedii też nie ma. Prawie cały "tranzyt" pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, to wyprzęgane (czyt. szybkie) krzesła plus gondole w dolnych partiach.

Oczywiście jak to we Francji, nie znajdziemy żadnej kanapy z ogrzewanym poddupnikiem, ani "bublem". Ale te 20km w pionie na dzień da się zrobić...

Tras sporo, gdzieś ok. setki. Przeróżne - od leśnych dróżek w stylu nartostrady Goryczkowej po rasowe trasy do biegu zjazdowego (np. trasa Luc'a Alphanda). Większość czasu się spędza poniżej górnej linii lasu (2300m). Najwyższy punkt na 2800m - tam akurat trasy średnie, za to bardzo solidny freeride wzdłuż wyciągu. Ja nie miałem większych zastrzeżeń, co do przygotowania tras. Choć pogoda trafiła mi wyjątkowo syfna - non stop śnieżyce.

Ogólnie - spoko ośrodek. Są lepsze i są gorsze. Może niekoniecznie to akurat dobre miejsce na pierwszy wyjazd do Francji.

I mała uwaga - droga od strony Grenoble jest zamknięta do odwołania z powodu osuwiska. Trzeba jechać od strony włoskiej (co akurat jest najkrótszą drogą).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

fafek, czy mógłbyś coś więcej powiedzieć o trasach off-piste? Jak z ich dostępnością? No i nie ukrywam, że najbardziej lubię śmigać ponad linią lasu (widoki :)) - co masz na myślisz pisząc, że tam trasy są "średnie"?

Las sięga tam dość wysoko, stąd procentowo więcej tras będzie w lesie niż ponad nim. Ale jak wyjedziesz wyżej, to widoki jak najbardziej są.

Średnie trasy - to mam na myśli tylko zjazd z Pic de l'Yret (najwyższy punkt po prawej stronie mapki) - jakaś czerwona typu "zjechać raz i zapomnieć" i nieratrakowana czarna. Ale już poza trasami to jest tam moc :smile: Ogólnie w Serre Che, terenu do śmigania poza ubitymi stokami jest dużo, ośrodek jest wysoko oceniany przez freerider'ów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ośrodek po prostu jest w drugiej lidze Francuskiej a jak nic w nim nie będą robić nadal spadnie do 3 ligi - mimo dużej ilości tras jest mizerny może dlatego że niski ale mi poprostu nie lezy i jak mam doradzić szczególnie na poczatku przygody z Franacją to wybierz coś lepszego.

Dla mnie pierwsza liga Francuska z większych osrodków w tych co jeżdziłem to 3 doliny, Tignes , L2A, Alpen de Huez ,... we wszsytkich tych osrodkach jeżdzisz powyżej 3400 więc jest to ponad 600 metrów wyżej niż w Serre Chevalier przez co ekspozycja jest nie do porównania, na dodatek szczególnie L2a i Alpe De huez są porównywalne cenowo , gdzie jeżeli jesteś zwolennikiem off-piste to z L2A masz możliwość jeżdzić w raju freeridu na świecie ... z przewyższeniem ponad 2500 metrów (La Grave) a możesz się tam dostac z lodowca w L2A ratrakiem .... (ja skończyłem na przejażdzce ratrakiem :biggrin: i powrocie na ubite..... stoki :) )

Pytałeś o opinie o ośrodku wiem że nie spełnia twoich oczekiwań ale jak masz jechać 2000 tyś km to zobacz tą lepsza część Francji :tongue:

Oczywiście jest tam biało i da się pojeżdzić ale zastanów się czy warto jak nie byłeś w pozostałych wymienionych ośrodkach :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsza liga Francuska z większych osrodków w tych co jeżdziłem to 3 doliny, Tignes , L2A, Alpen de Huez ,... we wszsytkich tych osrodkach jeżdzisz powyżej 3400

Hmmm byłem we wszystkich przez Ciebie wymienionych ośrodkach i tylko w L2A powiedzmy, że zjeżdżałem, a nie jeździłem powyżej 3400 m.n.p.m.

A odnośnie Serre Chevalier to, ja bym go tak, jak napisałeś po piłkarsku, nie degradował do 3 ligi, owszem infrastruktura nie jest nowoczesna, ale odnośnie tras spokojnie się obroni przed spadkiem do 3 ligi:smile:

A będąc w Serre Chevalier, w ramach skipasu Grand Galaxie warto pojechać na jeden dzień do Montgenevre, jak ja bylem, to jako suplement dali skipass na całą Vialatteę i wtedy można zrobić sobie niezłe ski safari do Sestriere i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to jest doskonały ośrodek. Wszystkie główne wyciągi są nowoczesne. Miejscowości to nie są typowe stacje z próbówki, tylko fajne miejscowości z zabytkowym Briancon na czele. Trasy dobrze przygotowane i praktycznie puste. Ceny niższe niż w top stacjach FR. Pogoda bardziej stabilna niż np w Sabaudii. Polecam !!!

Fotki----> https://photos.google.com/album/AF1QipOxnWuKCIq304JADmecn97MTYp4IuLhwuSipp9S

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za pomoc :)

jodek1, niestety nie mogę wybrać innego kurortu, bo będzie to obóz organizowany przez uczelnię, więc jestem skazany na SC ;) Ale z tego co się dowiadywałem, w jeden dzień jest planowany wypad do L2A, więc będę miał okazję porównać ;) Jadę dopiero na początku marca, mam nadzieję, że będzie śnieg.

fanatyk - link do zdjęć nie działa, mógłbyś to sprawdzić i wysłać mi jeszcze raz?

Dzięki jeszcze raz! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za pomoc :)

jodek1, niestety nie mogę wybrać innego kurortu, bo będzie to obóz organizowany przez uczelnię, więc jestem skazany na SC ;) Ale z tego co się dowiadywałem, w jeden dzień jest planowany wypad do L2A, więc będę miał okazję porównać ;) Jadę dopiero na początku marca, mam nadzieję, że będzie śnieg.

fanatyk - link do zdjęć nie działa, mógłbyś to sprawdzić i wysłać mi jeszcze raz?

Dzięki jeszcze raz! Pozdrawiam!

https://goo.gl/photos/Zde7rn5bcyVizYVx7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za pomoc :)

Ale z tego co się dowiadywałem, w jeden dzień jest planowany wypad do L2A, więc będę miał okazję porównać ;) Jadę dopiero na początku marca, mam nadzieję, że będzie śnieg.

Niestety, raczej nie będziesz miał okazji...

Tak jak na początku pisałem droga Briancon <-> Grenoble jest zamknięta do odwołania w takim punkcie, że do L2A się nie dostaniecie.

Cyt: "D1091 grand tunnel du Chambon en Isère, en raison d'un risque d'effondrement, la route est fermée depuis le 10/04/15 pour une durée indéterminée."

Ale rzut beretem od SC jest Montgenevre (będziecie mijać po drodze, właściwie przejedziecie pod gondolką :wink:) - część włosko-francuskiego kombinatu Via Lattea.

Wasz skipass umożliwia 1 dzień śmigania tam.

Czemu miałoby nie być śniegu? :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, raczej nie będziesz miał okazji...

Tak jak na początku pisałem droga Briancon <-> Grenoble jest zamknięta do odwołania w takim punkcie, że do L2A się nie dostaniecie.

Cyt: "D1091 grand tunnel du Chambon en Isère, en raison d'un risque d'effondrement, la route est fermée depuis le 10/04/15 pour une durée indéterminée."

Ale rzut beretem od SC jest Montgenevre (będziecie mijać po drodze, właściwie przejedziecie pod gondolką :wink:) - część włosko-francuskiego kombinatu Via Lattea.

Wasz skipass umożliwia 1 dzień śmigania tam.

Czemu miałoby nie być śniegu? :smile:

Trafic pokazuje, że można przejechać przez przełęcz Lautaret i ten tunel, więc chyba powyższe jest nieaktualne-----> http://www.valthorens.com/en/live/road-conditions.355.html

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...