Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mała Czantoria


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być kolejny wypad na Słowację,lub do Czech,ale Andy-w namówił mnie na Poniwiec.Ostatnim razem,jak tam byłem,nie podobało mi się i niespecjalnie chciałem tam jechać,ale spróbowałem...

Wyjazd z domu 6.50 - nieco za wcześniej.Drogi czarne,jazda bez przeszkód,jedynie na Wiślance,mimo wczesnej pory,już mnóstwo samochodów.Kiedy skręcam na ostatnie 3 km,standard biały,albo raczej taki szary.Na miejsce docieram przed wpół do ósmej.Jestem pierwszy,więc mogę sobie powymyślać,które miejsce mi pasuję itp. Bez pośpiechu się przebrałem i poszedłem sobie zdjęcia porobić.Panowie jeszcze coś tam przygotowują,zanim wpuszczą narciarskich zapaleńców.Pewien jegomość nawet mnie zagadnął i przy okazji dowiedziałem się paru rzeczy.Stok otwarty na nieco ponad połowie szerokości,bo tyle udało się odpowiednio naśnieżyć i ubić.Bali się,że kamienie wyjdą spod śniegu,jak to bywało w zeszłym roku.Dowiedziałem się też,że jak tylko skończą dzisiejsze szusowanie,to włączą armaty i będą sypać,dopóki mróz będzie trzymał.No ale na pierwszy rzut oka,to co jest,wygląda dobrze.

img_20160117_074213.jpg

img_20160117_074131.jpg

Zapowiada się ciekawy dzień.Niebo prawie bezchmurne,dość spory mrozik,biorę więc karnet 8.00 - 13.00.Jako pierwszy ruszam na wyciąg i dziś to ja rozdziewiczałem trasę.Ta przygotowana bardzo dobrze!Pierwsze zjazdy bardzo przyjemne,wręcz rewelacyjne.Jakoś wyraźnie lepiej się czułem niż wczoraj.Jest nachylenie,to i przyjemność większa.Ale żeby nie było tak kolorowo,to przy dole,z jednej strony,było małe poletko z kamyczkami.Starali się,ale ten jeden kawałek nie wyszedł za bardzo.Później jeszcze ten żwirek narciarze roznieśli po nieco większej powierzchni.Mimo to nie stwierdziłem jakichkolwiek ubytków w moich nartach.

img_20160117_081248.jpg

img_20160117_081549.jpg

Największe obawy miałem co do frekwencji.Na szczęście ludzi umiarkowana ilość.Nawet w okolicach godziny 12,kolejek do wyciągu praktycznie brak.Zdarzały się czasem kumulację,tak do 5 min stania,ale nie za często.Jedyny minus,to ilość narciarzy "wypluwana" przez kanapę na stok.Chwilami widok trasy przypominał Białkę Tatrzańską.Na szczęście często udawało nam się trafiać na sporą lukę,gdzie dało się pocisnąć.Nie wspomniałem,że z lekkim opóźnieniem,dotarł Andy-w z synem Markiem.Jednak moi kompani zdecydowali się jedynie na 2 godzinki szusowania.Zawsze coś! Kiedy im się karnety skończyły,poszliśmy do knajpki przy górnej stacji,lekko się zagrzać.Przy okazji porobiliśmy fotki.

img_20160117_122932.jpg

img_20160117_104110.jpg

img_20160117_104125.jpg

Kompani się zwinęli,a ja ruszyłem dalej do boju.Co ciekawe,nawet przed godziną 13,stok ciągle wyglądał dość dobrze!Jak na takie oblężenie,przy niezłym nachyleniu,stok nie był mocno zdegradowany.Do samego końca jeździłem z przyjemnością.Pod koniec już rekreacyjnie,bo dość ciasno i nawet gdzieniegdzie nieco lodu się pojawiło.Ale poz za wcześniej wspomnianym poletkiem minerałowym,nigdzie indziej nic nie wyszło.Pojawiły się niewielkie muldy,trochę grudek lodu,ale wszystko to nie miało większego wpływu na przyjemność z jazdy.Zdecydowanie dzisiejszy dzień mocno na plus!Zupełnie inny obraz,niż rok temu,kiedy szukałem toru jazdy między kamorami.

Wspomnę jeszcze,że mają nowy zbiornik na wodę do naśnieżania i co najważniejsze - pełny!Oby mroziło,a jeszcze lepiej dosypało naturalnego,to szybko będzie można się cieszyć pełną szerokością,choć w tym względzie szału nie ma.

img_20160117_081900.jpg

Pozdrawiam,

Johnny

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...