Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór butów plus wycena ;)


maltarider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę, co zrobić.

Sytuacja jest następująca - przez okres kilku lat o powiedzmy 2002-2007 jeździłem na nartach regularnie dwa razy w tygodniu plus starty w zawodach. Miałem narty zawodnicze Volkl Racetiger oraz buty Technica Diablo 130 Pro. W czym rzecz. W 2009 r. pojechałem w Alpy z tym sprzętem, było mega ciężko jeżeli chodzi o twardość buta, strasznie mnie noga bolała, mimo że rozpinałem buta jak najszybciej się dało po zjeździe, i zapinałem na górze. Kompletnie bez sensu, wyciskałem z jazdy ile się dało, ale nie było pełnego komfortu do końca pobytu. Na początku bieżącego roku miałem okazję trochę pojeździć w Beskidach, jednak od razu odrzuciłem wizja branie moich butów, pożyczyłem buty z regulowanym flexem 60-70. Szczerze mówiąc była masakra, bo w pewnych momentach czułem, że albo to buty pękną przy skręcie, albo że z nich po prostu wyskoczę mimo że były mocno zapięte.

No i właśnie proszę o pomoc w doborze jakichś butów, może na przyszły sezon. Nie chcę butów zawodniczych, bo one są dobre na 2h treningu na tyczkach, a nie na całodniowe jeźdżenie.

Jakiej kwoty mogę oczekiwać w zamian za buty Technica Diablo 130 Pro, nie są jakoś specjalnie zajechane, bardzo o nie dbałe, nie noszą większych śladów użytkowania, były eksploatowane max dwa sezony po 4 h w tygodniu plus jakieś obozy i zawody.

Dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przez okres kilku lat o powiedzmy 2002-2007 jeździłem na nartach regularnie dwa razy w tygodniu plus starty w zawodach. Miałem narty zawodnicze Volkl Racetiger oraz buty Technica Diablo 130 Pro. ...

Jakiej kwoty mogę oczekiwać w zamian za buty Technica Diablo 130 Pro... były eksploatowane max dwa sezony po 4 h w tygodniu plus jakieś obozy i zawody...

Na początku piszesz że: 5 lat a na koniec że 2? Jeżeli jeździłeś tak jak piszesz na początku, to po prostu tych butów już nie ma. One są wybite, pianka straciła swoje właściwości i dlatego zaczęły Cię cisnąć. Nawet po 2 sezonach intensywnego jeżdżenia jest taka szansa.

Moje Rossi poleciały po 3 sezonach. Na początku buty jak papcie (oczywiście po rozgrzaniu) a teraz niestety klamry na maxa i po kilku godzinach piszczele bolą. Jeżdżę może dużo ale nie zawodniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na bazar i tam wystawiasz buty i czekasz do wiosny na kupca. Czy ktoś kupi to się okaże .Zamożny narciarz kupi buty za 1000 zł w sklepie poniewaz oczekuje komfortu oraz jego stać na elegancki model .Może jakiś twój kolega który jeszcze nigdy nie jezdzil skusi sie za powiedzmy 200 zł a ty uzyjesz agrumentu ze w sklepie nowe buty flex 60 -80 kosztują 600 zł .Jezeli on bedzie grymasił to obnizasz do 150 zł .powodzenia - pamietaj dobry bajer to połowa sukcesu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprecyzyjnie napisałem. 5 lat odnosiło się do regularnej jazdy. 2 lata co do eksploatacji konkretnego modela butów.

Co do argumentu Andi to jest on tyle nietrafiony, że nikt nie umiejący jeździć, a będący o zdrowych zmysłach nie kupi butów z flexem 130.

Trochę wypadłem z obiegu, mam kupić teraz buty z flexem 80, 90? Coś polecacie?

EDIT: w sumie tak czytam opinie, to może jednak wskazane by było kupno czegoś 100-110?

Edytowane przez maltarider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem. Udało mi się kupić Salomonki Impacty 110 http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,12-13,salomon,impact-110-cs,3806.html

i powiem Ci że but jest jak dla mnie super (cały dzień bez rozpinania) a nogę trzyma rewelacyjnie.

Ostatnio widziałem je na wyprzedaży w Martesie (około 900).

PS. mówimy o nowych a nie używkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty

Totalny laik nie zna pojęcia flex buta .przełącznik ski walk .nie zna pojęcia radius narty .skala din....laik widzi tylko buty narciarskie....tu na forum jest zdjęcie jak żoną jednego narciarza ubrala buty na opak...jaką chcesz cenę za swe buty...trudno jest ocenić wartość buta bez zdjęcia...bez oględzin.... Twój kupiec musi mieć taką sama długość i kształt stopy. A Ty chcesz kasa....zobacz jak trudno jest na rynku samochodowym.....daj te buty koledze za butelkę dobrej wody z procentach...zyskasz kolegę i przyjaciela..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...