Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?


Momot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na myśli Żonę, która jedzie na narty, bo nie chce sama siedzieć w domu, a z nart najbardziej lubi opalanie się na stoku...

Pierwsze kroki w "abc" narciarskim ma już za sobą i jest jasne, że narty nie będą jej życiową pasją, więc trzeba coś dobrać by było łatwe, lekkie i (na ile się da) przyjemne.

Co radzicie ?

Obecnie Żona walczy z Atomic SX 7,2.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

A dlaczego koleś mam odpuścić ?

Proponuję narty, firmy, w której pracuję, a głupio byłoby gdybym proponował np. jakieś paści z innych firm.

No i znów sięgramatyka kłania.

Chłopie - czytaj więcej, może być nawet słownik ortograficzny, choć bardziej polacam podstawy gramatyki, a jak nie wiesz jak się pisze apropos, to nie używaj słownictwa, którego nie znasz.

To taka koleżeńska rada.....

P.S.

A tak swojądrogą to może i wiesz gdzie coś piszczy w trawie, ale gdzie, to nie masz zielonego pojęcia - to było APROPOS nart.

Z narciarskim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

Witam. Jeśli chodzi o narty dla twojej pani polecam nartę dedykowaną specjalnie dla kobiet. Każda szanująca się firma wypuszcza na rynek serię lady-women. A co do długości to bierz 150cm moim zdaniem powinno to wystarczyć . Nie preferuję żadnej firmy dlatego że w obecnych czasach wszystkie produkty firm są na wysokim poziomie (choć bywają wpadki ....). Pozdrawiam brać narciarską.

ps. Panowie wyluzujcie ,to jest zabawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

no widzisz chłopie, skoro dla Ciebie każda firma wypuszcza to samo i taaaki guru z Ciebie to nie dziwie sie, że oceniasz swoje umiejętności na poziomie 9...pozostawiam bez komentarza;P

ps

a tak na marginesie to masz taka ocenę jak zima, myslę że mógłbys mu zagrozić...buahahahahaha to tak w kwestii wyjaśnienia że są dwie takie "same" oceny "9" tak jak z nartami od różnych producentów, ale z jednej kolekcji dla kobiet, tak....oj śmieszny z Ciebie gość:PPPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

Widzę, że dyskusja, niby w błahej sprawie, wywołała "spięcia" zupełnie w innych obszarach...

Wiem, że gdzie 2 Polaków tam 3 zdania, ale wróćmy może do meritum sprawy.

Jakie nartki dla mojej Pani?

Wydaje mi się, że Atomic SX 7,2 to nie był szczęśliwy wybór i lepiej było pozostać przy Fischerach XTR – tu zadowolony będzie Fischerek ( tak przy okazji to synowi świetnie jeździło się w butach, które nabyłem od Ciebie na Allegro, ale w końcu syn zdradził 2 deski na rzecz 1).

Może teraz warto by było zmienić na Fischer Vision Ivory ?

Czy w tych nartkach wiązanie jest przesunięte troszkę do przodu tak jak w Vision VI 40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

No cóż ...., każdy może mieć swoje zdanie ( na szczęście ).A najważniesze jest chyba wtym wszystkim by narta pasowała żonce Momota ...Najlepiej niech przed kupnem nart przetestuje kilka par różnych producentów w miarę mozliwości.

Wtedy sobie wybierze najbardziej posujące dla niej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

Niby tak, ale...

Cały czas mam nadzieję, że jednak zaszczepię w niej ten wariant aktywnego wypoczynku.

Innym aspektem całej sprawy jest fakt iż, w tym roku wyjątkowo dużo osób trafiło do żony na oddział z urazami kończyn po tym "wariancie" wypoczynku. To jest dodatkowa bariera psychologiczna... Żona, na co dzień widzi i leczy biedaków, którzy nie zawsze będą mogli powrócić na stok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

Witaj - jeśli planujesz wybierać z kolekcji fischera to pomyśl o narcie Vision Vi30 - z tańszych nart damskich jest nalepiej taliowana. Natomiast najlżejszy wagowo jest Vision Vi73 (niech cię nie wystraszy szerokość pod butem - jest bardzo miękka) i to pewnie by było ok, ale dochodi aspekt ceny. Pozdr. Momot

1. Piter - mądry zrozumie a głupi pomyśli że tak ma być - odpuść temu Race...coś tam..:-)) szkoda gadać

2. Bobic - daj spokój................................................................ortografii :-)) nie każdy miał dobry start do wiedzy :-))

3. Podstawową różnicą, między nartami damskimi fiszra i innych firm jest nie tylko przesunięcie środka ciężkości - w końcu inne firmy też zaczęły to robić ale to że mają specjalnie miększe dzioby i twardsze tyły - każda kobieta z racji budowy dociąża tyły nart więć muszą być twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nartki dla drobnej Kobiety ?

Klamka zapadła. Kupiłem Fischer Ivory 145 cm. O zakupie tej narty zadecydowała

informacja "Japońskiego" o budowie podporządkowanej wymaganiom płci pięknej...

Wiązania mają też fajną funkcję regulacji środka, co pozwala zmieniać ich przesunięcie do przodu w zależności od postępów na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...