Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jest któś kto ma pojęcie o osprzęcie rowerowym?


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Tamte wydumy które zaproponowałeś w pierwszym poście bym odpuścił i zainteresuj się tymi propozycjami.

Przebijają sprzętowo o lata świetlne i chyba mieszczą się w zakładanym budżecie.

Fajne rowerki ścieżkowe nadającej się do szeroko pojętej turystyki i do dosyć ostrego wyrypu jeżeli będzie potrzeba.

Każdy z nich jest dostępny w różnych konfiguracjach, rose dodatkowo może skonfigurować dokładnie pod siebie.

Patrząc na to co wrzuciłeś wybrałbym Jeffsa w odrobinę lepszej wersji niż podstawowa:)

Najważniejsza w takim rowerze jest amortyzacja - celuj w podzespoły Rock Shoxa - Pike lub Yari z przodu, z tyłu Monarch najlepiej rc3 +

Przerzutki i reszta jest sprawą drugorzędną - w razie czego zmienisz sobie z biegiem czasu.

https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/610/sCategory/509

https://www.canyon.com/pl/mtb/spectral/2016/spectral-al-7-0-ex.html

https://www.rosebikes.pl/produkty/rowery/mtb/trail/

Przypomniałem sobie jeszcze o rowerze Giant Trance - ale to już poszukaj gdzieś w siecie. Wiem że przy zakupie Gianta na południu da się potargowac :)

Edytowane przez jaro323
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź na bieżąco w temacie.

PS.

Zdanie "lata świetlne" to tak na poważnie czy z własnego przekonania? :)

Własne doświadczenie. Cos tam jeździmy w górach (statystycznie częściej niż na nizinach), czasami zaliczam jakieś zawody enduro, znam ludzi z branży i wiem co działa a co nie. Sam używam typowego enduro czyli skok akurat w moim przypadku 170-160 mm ale Tobie podrzuciłem propozycje rowerów mniejszego kalibru których nie przymierzysz w sklepie ( sprzedawane są wysyłkowo) ale są to w tej chwili najlepiej wydane pieniądze gdyż omijasz całą sieć dystrybucyjną itd. Rose ma we Wrocławiu przedstawiciela - szukaj usera Paulsen kontakt do niego znajdziesz tutaj

http://endurotrophy.pl/forum/member.php?action=profile&uid=2599

Kupić roweru u niego nie kupisz ale przymierzyć się możesz

Na miejscu do testów mają następujące rowery

Uncle Jimbo 2 2016, enduro, 160 mm skoku, rozmiar M

Granite Chief 1 CM 2016, AM 150 mm skoku, rozmiar L

Root Miller 2, 29", 130 mm skoku rozmiar L

Rose Mr Big 2, wyścigowy hardtail, karbon, rozmiar L

A w Srebrnej Górze (masz niedaleko) przy ścieżkach jest centrum testowe Rometa.

NIe wiem jakie mają modele - na pewno sa tam Romety Tool-e tylko obawiam się że jest to za dużo roweru w rowerze - to coś jak polecanie komórkowej gigantki średniozawansowanemu narciarzowi turyście -potestować nie zaszkodzi tym bardziej że masz tam rzut beretem i do tego rewelacyjna okolica do pojeżdżenia.

Kolejna wypożyczalnie o której wiem jest w Bielsku na Błoniach - zaraz przy ścieżkach. Tam dostaniesz rowery Gianta.

W Kluszkowcach jest możliwość wypożyczenia Kellysów - z tym że tam też raczej cięższy kaliber czyli enduro +zjazdówki.

Spectrala ma mój kolega z którym razem jeździmy na tripy. Nie jest z niego (obecnie )zadowolony a to dlatego że przez dwa lata odkąd go posiada zmienił mu się teren w którym się porusza i zastosowanie roweru. Częściej jeździ w bardziej wymagającym terenie gdzie ten rower z racji geometrii typowo trailowej już sobie do końca nie radzi i częściej ujeżdżający go opuszcza strefę komfortu.

Czyli będzie to idealny rower dla Ciebie.

Tak jak pisałem z tego wszystkiego wybrałbym produkt YT Jeffs. Zmienna do tego bardzo fajna geometria, jest opcja ustawienia pod typowe trudne sekcje jak i do zwykłej turystyki.

Całkowitej blokady amortyzatorów potrzebujesz do jazdy po asfaltach - w takim układzie celuj w całkowicie inną grupe rowerów - jakiś sztywniak xc wystarczy.

Przednie amortyzatory ( te używane w terenie ) zazwyczaj nie posiadają blokady. Stłumisz go ( o ile jest taka potrzeba) regulując niską kompresję. Tylne amortyzatory posiadają zazwyczaj platformę eliminującą w jakiejś części pompowanie - jednakże nie jest to całkowita blokada -chyba że jest to Fox ctd to on posiada taką funkcjonalność. Niestety nie działa zbyt dobrze wtedy gdy tego najbardziej potrzebujemy czyli jadąc w dół po wertepach. Chyba był to najgorszy damper na jakim miałem okazję jeździć. Przelatywał przez skok, brakowało środka pasma a żeby nie dobijał tak łatwo to wymagał sporych ciśnień.

Generalnie Foxa nie polecam - podobno te nowe Fit4 na 2016 poprawiły sporo swoje działanie ale w wersjach Factory występują już w droższych modelach rowerów.

Podsumowując - napęd Shimano, hamulce Shimano od modelu Slx, amortyzacja Rock Shock, skok 130-max 150, sensowne geo, sztyca regulowana koniecznie uruchamiana na kierownicy - wersja z wajchą pod siodełkiem szybciej zmusi Ciebie do wizyty u ortopedy tudzież rehabilitanta.

Acha jeżeli chodzi o kulturę napędów 1x11 - naprawdę nic tym napędom nie brakuje. Problemy z pracą przerzutek występowały w hybrydach na bazie napędów 1x10 gdy stosowana była przerzutką 10 biegowa przy kasecie 11-36 rozbudowanej o zebatkę 42. W takim układzie przerzutka starej generacji z racje większego oddalenia od kasety powodowała złą pracę na małych zębatkach kasety.

Łańcuch spada dalej z 42 podczas pedałowania do tyłu ale nie ma to żadnego znaczenia przy normalnej eksploatacji. Jak Ci to mocno będzie przeszkadzało to zawsze możesz wrzucić taką korbę :)

https://www.facebook.com/280834298608414/videos/1212386238786544/

W moim rowerze przerzutka Shimano obsługuje kasetę Srama 10-44 i działa taki misz masz bez zastrzeżeń.

Edytowane przez jaro323
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz wheelera - jest super. Krótki, wysoki z niedziałającą poprawnie amortyzacją. ;)

Nie odbieram Ci dobrych intencji, wskoczyłeś w temat kompletnie nie czytając co się w nim dzieje-pisze! Dlatego taka moja uwaga, nic więcej.

PS

Nigdzie nie napisałem że ja jestem zainteresowany zakupem roweru, w tym tego Wheelera...co więcej, podzieliłem sie uwagą co to jego "wad". Ponawiam propozycję, poczytaj kilka postów do tyłu a zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...