Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!


firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie 20 listopada skrecilem kostke i niestety wsadzili mi noge w gips i mam go zdjac 12 grudnia. Co gorsza mialem wlasnie kupic nowy sprzet a tu taka wpadka pytam wiec czy i kiedy bede w stanie stanac na stoku i czy w ogole jest sens kupowania sprzetu na ten sezon. Pytam bo moze ktos mial juz taką sytuację ile trwa rehabilitacja po takim urazie. A 28 grudnia wyjezdzam na Chopoka na Słowacje na tydzień :( Tak poza tym to mysle ze akurat staw skokowy jest unieruchomiony w bucie narciarskim i nic nie powinno mu sie stac . Dzięki za jakies przemyślenia . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

No właśnie w tym sęk że stary sprzęt już popchnąłęm a zamierzam kupic atomici 9.18 z wiązaniami devica i do tego buty salomona evolution2 7.0 i nie wiem czy w moim stanie jest to dobry wybór a tak poza tym to jestem troszke przy kosci tzn 172 cm wzrostu i 82 kg wagi i martwie sie ze kostka moze nie wytrzymac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

To z tym niewytrzymaniem to niestety moze byc racja, ale jak nic nie masz to i tak w koncu cos kupisz wiec czemu nie teraz. Z butami na kostke to im twardsze tym lepsze, ale uraz kostki nie bedize wieczny - przynajmniej taka sie ma z reguly nadzieje wiec kup buty odpowiadajace Ci twardoscia.

Ja po 3 tygodniach od zwichniecia juz jezdzilem tylko ze w porzadnie twardych butach - sa duzo lepsze od gipsu.

pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

Czyli rekraacyjnie, spokojnie tego 1 stycznia mam szanse stanac na stoku i zjechac pare razy te buty salomona ktore mam odlozone maja wskażnik sztywności - flex-60/70 nie znam sie za bardzo ale ale to jedyne ktore mi pasuja a przymiezalem wiele, czy beda dobre ? I jeszcze co sadzisz o moim doborze sprzetu to beda moje poczatki carvingu ?

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

Co do butow to mialem tez salomony ale znacznie twardsze - wiec spisywaly sie niezle. Wiazania to wg. mnie do normalnej jazdy wsio ryba, byle wage twoja obejmowaly w zakresie z jakims zapasem. O nartach - zwlaszcza atomic 9.18 nic nie wiem, ale w dziale sprzet sie wiele osob rozpisywalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

Cze!

Jeżeli masz ją w gipsie, to podejrzewam, że jest zwichnięta, a nie skręcona.

To poważny uraz. Zwichnięcia stwarzają gorsze problemy niż złamania.

Złamanie bez powikłań po zagojeniu i rehabilitacji może nie dawć problemów.

W twoim przypadku sytuacja może się powtarzać. Uszkodzony staw nie ma już takiej wartości jak wcześniej. Trzeba będzie na niego już zawsze uważać. Zabespieczać go np. specjalnymi ściągaczami.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ostrożnej rehabilitacji - skutecznej

Pozdrawiam anba

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

Spoko

w zeszłym roku miałem podobny problem , i po dwóch tygodniach byłem z powrotem na śniegu . Nie jest to zbyt rozsądne , ale ściagacz plus oszczędzanie nogi w każdej innej sytuacji pozwoliłe przetrwać do końca sezonu bez większych reperkusji.

Jedynie to gdzie mocna czułem tą kostkę to były taki poprzeczne , zmrożone ślady po ratraku .

Waga podobna do twojej , sprzęt atomiki 9.18 i salomony evolution .8. :-))))

To oczywiście twoja decyzja , a napisałem to tylko dlatego żebyś wiedział ,że się da jak sie jest maniakiem .

cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

Dwa lata temu miałem dość poważny uraz stawu skokowego (w szegóły nie będe się wdawał). Lekarz kazał mi minimum tydzień leżeć lub siedzieć z nogą w górze i jakimiś okładami. Nie chodzić, nie obciążać ... itd.. itp. Następnego dnia spadł piękny świeży śnieg ... kostka była mocno spuchnięta, więc żeby ją wcisnąć do buta narciarskiego dwóch kolegów musiało pomagac przy rozginaniu buta:) .. ale jak już wlazła i bucik ją otulił ... było jak w domciu ... czasem coś zabolało, ale ogólnie było ok. Małe problemy pojawiły się przy ściąganiu buta (zdecydowanie mniej przyjemne niż zakładanie brrr..). Poza tym jak mawia nadworny lekarz awf w warszawie ... na każdą kontuzję - altacet i rozchodzić:)

Więc do boju płonący lisie.

Pozdrawiam.

.::SKI2DIE::.

Leski.

Ps. nie napisałem tego dla zgrywu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

Wkladanie kostki w gips przy skreceniu i wylewie krwi do torebki stawowej (zazwyczaj jest przy silnym skreceniu) jest standardem, wiec nie masz sie chyba o co martwic. Szczerze mowiac, mozna to nawet "przechodzic" bez wizyty u jakiegos konowala (oprocz paru lekarzy sportowych i ortopedow, i tak nikt Ci w Polsce za wiele nie pomoze) - ale gips przyspiesza powrot do formy. Po 3 tygodniach nie powinienno juz nawet bolec przy chodzeniu, a bucik narciarski jest lepszy od kazdego sciagacze na kostke - wiec tylko czekac na snieg!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem Pomocy !!

Wg mojej wiedzy, to dziś jest 6 grudnia, więc jeżeli nie musisz to nie zdejmuj gipsu przed terminem, a jak musisz to zdejmij - w końcu to tylko ścięgna.

Nie chodź za dużo i nie ściskaj stopy. Jeżeli chcesz się wybrać gdziekolwiek, załóż dobrą opaskę, którą ściągnij natychmiast jak wrócisz do domu.

Ja bym jeździł, w końcu dobry but to też gips :).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...