Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk ;)


eqiupe

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż szczeże mówiąc myślałem, że po zakończeniu problemów z własńością gruntów coś się w Szczyrku zmieni (ludzie tam trzeba tylko naśnieżać i ratrakować trasy tak jak to się dzieje w białce i kluszkowcach) ale niestety sie rozczarowałem. Pojawił się nowy problem zbyt małe opady śniegu no i te ciągłe odwilże oj.

A jak chciałem 4 razy zjechać sobie z golgoty to od razu 6 zł parking .....

Mam propozycje dla COS i GAT chętnie kupię od was te wyciągi( jak mi ktoś da kredyt w tym kraju :) )

Na zakończenie to napisze że koszty utrzymania wyciągu (prąd, ludzie itd) to ok 30 do 40 % a reszta to zysk

Serdecznie pozdrawiam

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk ;)

Witam,

Z początkową częścią twojej wypowiedzi się zgadzam.

Natomiast jakbyś mógł mi przedstawić w jaki sposób obliczyłeś te 30 - 40% kosztów to byłbym bardzo wdzięczny. Z palca to sobie można wysysać różne rzeczy. Może mi przedstawisz w miarę szczegółowo te obliczenia. Może mi chociażby powiesz w jaki sposób wygląda sprawa energii elektrycznej. Mogę cię tylko zapewnić, że nie jest to tak jak u ciebie w domu (ile zużyjesz za tyle płacisz).

Proszę o koszty sprzętu, paliwa, wynagrodzeń podatków i kupę innych rzeczy, o których pewnie ci się nie śni.

Zyski to oni na pewno mają - ale czy aby czasem nie przesadzasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk ;)

I tu moi drodzy klania się nam fontanna. Otóż fontanna jest im potrzebna żeby wychodzili na swoje- po prostu będą systematycznie odlawiać moniaki jakie dzieci wrzuca do zbiornika fontanny- i biznes się kręci!!! Nareszcie ktos w COS skonstruowal poważny, wizjonerski biznesplan dajacy staly dochod przy jednorazowej inwestycji (tak COS lubi najbardziej;)

Nie pomyśleli jednak o tym że pieniądze do fontanny wrzucają ludzie którzy bardzo chcieliby w dane miejsce kiedys wrocić. Po jednokrotnej wizycie w szczyrku moze być z tym różnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w Polsce nie inwestuje sie w narciarstwo ...

Nie generalizujmy sprawy. Szczyrk to nie tylko COS. Czyrna i solisko to GAT. I tak naprawde niewiele sie rózni, pod wzgledem zagospodarowania od innych ośrodków w beskidach, wiec z dwojga złego ja wolę halę pośrednią, golgotę, suwarniatę, czy (ale niestety bez naśnieżania :(( ) trasy do czyrnej z hali skrzyczeńskiej, niz Wisłę, czy Pilsko. Oczywiście ze serce sie kraje, kiedy człowiek sobie wyobraża jak mogłoby byc. Tam naprawde sa piekne gorki. Jest sporo urozmaiconych tras. Ale coż..ja tez nie wiem ....pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w Polsce nie inwestuje sie w narciarstwo ...

dodam cos od siebie bo w poniedziałek byłem I raz w zyciu w szczyrku i ogolnie skwituje ten wypad tak ze gdyby nie piwko byłaby masakra. Oznakowanie nie istnieje-trza celowac do woli w waskie uliczki z drogi. parkingi..pod krzesełkie na skrzyczne 3 tablice ale pierwsza to chyba pomylka bo wjechalismy na malutka działke gdzie ekipa dom budowała własnie . Druga tablica chcemy skrecac a tu ..Zakaz Parkowania!!!!!!?!

wjazd w 3 uliczke z ta tablica przy drodze przegonił nas gosc spod jakiegos baru i wysłał na koniec zabudowan gdzie kontenery ze smieciami stoja i od razu 10 skasował do wyciagu po błocie szlismy

Inna sprawa dalej z wyciagiem jedzie co 15 min dolne krzesło potem na gorze nie ma wystarczajaco wczesniej oznakowan gdzie dalej trasy numerem oznaczone ale nie opisane zadnej tablicy z mapa i charakterystyka no i tylko tam jedziesz gdzie widzisz jak jest za gorka to juz nie ma zadnego znaku ze tam akurat za gorka jest jeszcze jedna trasa...porazka.Nie wyjezdzilismy karnetu bo wyciag zamkneli przed czasem choc uprzedzalismy jadac wczesniej ze zaraz zjezdzamy i jeszcze raz zdazymy...wala...Powrot na nartach ze skrzycznego to była jazda po omacku na chybił trafił a im nizej tym jeszcze wiecej omijania lasem błota..ogolnie porazka na krzesełku na skrzycznejak na innych wyciagach nie wiem.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...