Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Instruktor Włochy Austria - uprawnienia


valpi

Rekomendowane odpowiedzi

Instruktor Włochy Austria - uprawnienia

Znam Polaka, który zdobył papiery instruktora w Austrii. Jest to ciężka i długa droga. Dodatkowo bardzo kosztowna. Kursy, szkolenia i bardzo trudny egzamin. ...a i jeszcze jedno, musisz tez jeździć na desce i zdać szkolenie lawinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. dziękuję za info

Osobiście byłem na egzaminie na instruktora "landowego" w Tyrolu i widziałem na własne oczy jak wyglądał egzamin (kilkudniowy). Nic tu nie jest przesadzone. Gigant wyglądał jak zawody zaplecza austriackiej kadry narodowej, jazda terenowa była na takim stoku i w takim śniegu, że trzeba było niezłej pary i samozaparcia żeby zjechać.

Miałem też okazję ścigać się we Flachau z instruktorami austriackimi i wiem co potrafią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. dziękuję za info

Nie będe dyskutował "jak jest na prawdę" ;)

Może egzamin egzaminowi nie równy ?... a papierek ten sam :))))

Nie ma powodów nie wierzyć Tobie i podobnie Pawłowi.

Jego relację z całego kursu napisaną ( wg mnie) znakomicie i z humorem można przeczytać.

Natomiast ściganie się z instruktorami i na tej podstawie ocena co potrafią - wybacz - to nie ten temat.

Umiejętność jazdy do gówno a nie kwalifikacja do bycia instruktorem... bo instruktor ma uczyć a nie ścigać się.

Podstawa to zdolność do przekazania umiejętności jazdy, znajomość sposobów przekazywania tej wiedzy.

Umiejętność pomocy przy pokonywaniu barier psychicznych i likwidacja ograniczeń ruchowych u ucznia.

Umiejętność wychwytywania błędów i znajomość sposobów ich likwidacji .

Zgadza się ?... czy masz inne zdanie ? :)))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. dziękuję za info

Oczywiście Heli masz 100% racji!

Tylko, że Ci instruktorzy oprócz wiedzy merytorycznej i dydaktycznej posiadają wspaniałe umiejętności narciarskie, a bez tego nawet najlepszy teoretyk nie wiele zdziała na stoku.

A tak na marginesie opowiem Ci historyjkę z życia wziętą:

austriacki instruktor szkolił grupę zapatrzonych w siebie młodzieńców, jeden przez drugiego udowadniali mu jacy to są z nich narciarze, doszło do tego, że wyzwali instruktora na pojedynek ... na gigancie, instruktor i owszem zgodził się ale pod jednym warunkiem, że on pojedzie ... na jednej narcie, oczywiście został wyśmiany... ale tylko do momentu kiedy młodzi gniewni zobaczyli jego czas na tablicy wyników.

Nie musze dodawać, że był najszybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. dziękuję za info

Podzielam zdanie z JC jeżeli jesteś zawodnikiem w danej dyscypline np skok w dal to łatwiej jest zrobić Ci trenara z LA niż z hokeja, czy nart

Jednak nasz znakomity piłkarz Boniek - był słąbym trenerem

Zapytam z ciekawości jakie sa stawki dla instuktora w Austrii

Tutaj w Szczyrku były 50 - 60 zł za godz

pracuje w szkole i młodziez mówi mi, ze dobrze pływa, mając wyjazd na basen stwierdzam ,że młocą wodę, jak ktoś ma np karte pływacką tzn ,że coś pływa

Podobnie jest z nartami jak ktos zjedzie z Golgoty czy Pilska - to mozna rzec ,że umie jeździć

miłosnik carve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...