Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

!!!!Pomocy!!!!


ZaiX2407

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę wszystkich znawców tematu o pomoc!!!

W tym roku rozpocząłem swoją przygodę z nartami. Pouczyłem się trochę z instruktorem, potem pojeździłem kilka dni samodzielnie i oczywiście już świata poza nartami nie widzę.

Zamierzam jeszcze w tym sezonie spędzić kilka dni w górach, a w przyszłych latach stale już pracować nad swoimi narciarskimi umiejętnościami.

Po kilkudniowych poszukiwaniach odpowiednich nart dla mnie pozostał już tylko wybór między Volkl – model Volkl Unlimited S2 + Marker LT i Volkl Unlimited AC2 + Marker LT. Obie nartki są bardzo podobne, różnica polega tylko na delikatnej różnicy w talkowani, przez co nartka ta nadaje się również do jazdy w bardziej puszystym śniegu.

Moje pytanko to:

1. Co myślicie o firmie Volkl?

2. Czy te narty są odpowiednie do moich jeszcze słabych umiejętności i czy nadają się do ich rozwijania?

3. Jaki jest typ tych nart (Allround, cross itd.)

4. Który model wybralibyście?

W załączeniu przesyłam link do szronki o nartach i do opisu nartek:

http://www.twojenarty.pl/index.php?ps=oferta

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam ZaiX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!Pomocy!!!!

Witaj drogi ZaiXie:)

Nie odpowiem Ci na pytanie jakie to nartki, bo ich nie znam, ale mam tylko jedną uwagę:

nie talkowanie, nie taklowanie tylko TALIOWANIE (bo chyba o to Ci chodziło).

Z opisu na tej dziwnej stronce poleciłbym raczej AC2, ale na volklach to ja sie nie znam.

Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!Pomocy!!!!

Sposobów na jazdę na nartach jest dużo, ostatnio nauczyłem się nowego bardzo śmiesznego określenia rasowego "karwera na podbierak". Pierwsze pytanie to jak chcesz jeździć, co Cię kręci. Jeżeli to wiesz super idź do wyspecjalizowanego sklepu i pogadaj ze sprzedawcą na 100% coś wybierzesz. Ja słyszałem określenie, że zalety, główne cechy nart znają najlepiej początkujący i zawodnicy. Początkujący z opisu zawodnicy z praktyki :-). Nie chcę powiedzieć nic złego pod twoim adresem. Ja, kiedy kupowałem moje pierwsze narty znałem taliowanie i promień skrętu całej grupy allround (niemalże wszystkich producentów). Najlepiej sprawdzić gdzie możesz przetestować przy okazji szlifując Twoją technikę narty z najbardziej popularnych grup i wtedy zdecydować. Dobór nart to podobnie jak dobór butów - jest niezwykle ważny i trudny i nie należy podejmować decyzji pochopnie. Potem ciężko rozstawać się z deskami, za które zapłaciłeś 1500PLN za jakieś marne 300 - 400 tylko, dlatego że podjąłeś decyzję pochopnie. Niestety nie znam Volkl'a jeździłem tylko na gigantowych P40 (a te były zaj....ście szybkie:-)) Konkluzja: Jeżeli chodzi o narty to przetestuj gigantowe, slalomowe i jakieś allround'y i jak zobaczysz, jaka jest różnica wtedy wybierz. A co do uwagi kolegi „zimawojtek” to dodaj do edytora tekstu określenie taliowanie bo będzie Ci poprawiał na talkowanie za każdym razem (inaczej „pomocni koledzy” z forum zamiast pomóc wybrać narty będą wypominać Ci literówki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!Pomocy!!!!

Z nartami jet tak jak z samochodami jeden lubi Merca inny BMW,a inny Audi

Nie napisałeś ile wazysz, jaki masz wzrost, jaki te narty mają promień skrętu.czy lubisz szybką jazdę na krechę, czy jazde carvingową

jeżeli ktos ma firmę i jeżdzi non stop po całej Polsce czy Europie to potrzebuje extra wozu, jak kotoś jeżdzi tylko 5 km dziennie starczy mu maluch i Matiz. KOlega ma Volke P - 40 i jest zachwycony, ja mam Fischera na płycie i jestem z nich dumny

Marzę o Atomicu SL 9/12 jednak dla mnie mają one narzazie jedną wadę 1500 zł

Idealnie jest w dobrej wypożyczalni wżiąść nart na 2 godz. pojeździc na danym modelu nastepnie na innej firmie i dokonać wyboru

Napisz co wybrałeś

nauczyciel WF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!Pomocy!!!!

Jeszcze się nie zdecydowałem. Jazda na krechę raczej mnie nie interesuje, bardziej jazda na krawędziach, nie koniecznie w długich łukach, nie koniecznie w wąskich skrętach ale coś pośrodku. Jak wcześniej wspomniałem jestem raczej na początku drogi, która nazywa się narciarstwo, ale jestem ambitny, dlatego szukam narty, która posłuży mi ok. 3 sezonów i takiej na której będę mógł stale poprawiać swoje umiejętności i dobrze się bawić. W związku z powyższym wydaje mi się że narta Volkl S2 jest nartą dla mnie odpowiednią, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Mam 179 cm i ważę 74 kilogramy i jestem wysportowanym facetem.

Nartka, o której myślę to Volkl S2 o długości 163 cm taliowaniu 112_68_99

i promieniu 14,4 m.

Proszę napisać czy dobrze to sobie wykombinowałem.

Pozdrawiam.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!Pomocy!!!!

Cześć!

To zburze Ci troche koncepcje i powiem : jeżeli sie uczysz i masz takie "parametry" jak podałeś - pojeździj chociaż trochę na Atomic SL 9.12 ( 150-160 ze wskazaniem na 160 rcoś koło 12m, jeżdziłem na 160- jestem niższy (175), ale cięższy (90 kg) i 150 byly dla mnie mało stabilne) z jakiegokolwiek sezonu , byle nie wcześniej niż 3 lata wstecz. Wg mnie ta narta wiele wybaczy, a początkujących ale ambitnych może pozytywnie zaskoczyć -wystarczy ciekawośc i może troche teorii żeby odkrywać nowe obszary :-))) Nie jest to jakiś to jakiś top - sam jeżdz na SL 11, ale za każdym razem kiedy rozpoczynam sezon mam wielką ochotę kilka piewszych szusów zrobić na SL9. Wg mnie fajna decha a jak nie wiesz co cie kręci to może pokazać kierunek. Poza tym w dzisiejszej technice jazdy robi sie postepy dość szybko - trudno powiedzieć co ci sie spodoba kiedy naprawde "poczujesz " dechy - może spodoba ci sie race, może fun w związku z tym nie wiem czy juz teraz zakładać zakup dech na min. 3 lata . Generalnie polecam wypozyczalnie - są takie w których możesz sie dogadać i potestować przez dzionek kilka dech - ciekawe doświadczenie o ile stok pozwlaa a o to u nas trudno.... Co do Volkl nie mam niestety doświadczenia żeby coś ci poradzić.... (oprócz jeżedżenia kiedyś na P50 -fajnie, ale wole SL11, ale nie umiem tego odnieść do S2 niestety). Generalnie życze nowych i ciekawych doświadczeń ! Jak znajdziesz coś ok dla siebie napisz dwa słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...