Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic sl9 dobór Pomocy!!


Matey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 186cm wzrostu i waże 80kg,w weekend kupuje sl9, powiedzcie prosze jaka wysokosc wybrac, w sklepach radzą mi 160, ale do tej pory nigdy nie jezdzilem na tak krutkich nartachm sam chcialbym kupic 170 ale juz sam niewiem, jeżdze już od około 9lat, a od 3 lat carvingowo. Nie mam zupelnie pomyslu co robic, licze na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

Z moich doświadczeń wynika że Ci dobrze radzą, ja jak 7 lat temu przesiadałem się z Polsporta 200 cm. też wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na 160 cm. jednak nie posłuchałem kupiłem 190 cm. po 1 sesonie menczarni przesiadłem się na 180 cm. chociarz wszyscy znawcy tematu twierdzili że 160 dla mnie będzie optymalna znowu przewalczyłem 1 sezon i dopiero w 3 podejściu "poszedłem na całość" i kupiłem właśnie SL9 160 cm.(mam 182 cm wzrostu)

Aktualnie jeżdżę na Fischer RC4 SC 160 cm, wiedz o tym że SL9 jest nartą bardzo popularną ale jest dość twarda,mnie jeździło się na niej dobrze dopuki nie przejechałoem się na RC4.

Proponuję abyś najpiew wypożyczył konkretny model zanim go kupisz i go przetestował.

pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

A ja mam w takim razie przy tej okazji pytanko. Rozwazam kupno nart i takze wsrod propozycji przewija sie SL9. Jezdze raczej niedlugo, powiedzmy jakis 3 rok, ale raczej miano poczatkujacego juz mam za soba i radze sobie calkiem obiecujaco ;) Chcialem sie dowiedziec co sadzicie w takim razie o takich nartach w moim przypadku? Za dobre? Moze powinienem rozwazyc jakis inny model? Moze jakies inne porownywalne (np. Elany SL?) Jednak nie chcialbym tez na narty wydac fortuny, a i tak nie bylbym w stanie wykorzystac wszystkich atutow takiej narty...

Z gory dzieki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

Do Bulluk: No i tu się prawdy nie dowiesz bo jak ktoś napisze że np. narta xxxx jest dobra to ktoś inny odpisze że narta xxxx jest do d.... a on ma narty yyyy i to one są super i tym sposobem larmo na forum mamy pewne, więc jeszcze raz polecam: przed zakupem testy konkretnego modelu.

Podpowiem jeszcze że w MAXIE można pożyczyć narty do testów chyba nawet bezpłatnie jak pamiętam, wymagany zastaw kaucyjny w kwocie odpowiadający wartości detalicznej danedo modelu nart.

Co do SL9 wydaje mi się że skoro jeździsz od 3 sezonów będzie ona dla Ciebie za trudna.

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

No wlasnie tego sie spodziewalem, ze nie bedzie jednoznacznej odpowiedzi... Co do testow to bardzo chetnie, ale po pierwsze chcialbym wiedziec co w moim przypadku warto 'przetestowac' no i wlasnie gdzie jest taka mozliwosc. Jezeli jest tak jak mowisz w MAXIE to byloby idealnie - a z ciekawosci co oni robia z taka narta po 'testach' - czy mozna ja np kupic, ale nie tak jak za nowa ale uzywana? No i czy sa jakies inne miejsca gdzie mozna kupic narty po testach (np. po 1 wyjezdzie) czyli o wiele taniej?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

najlepiej iść do wypożyczalni na stoku gdzie chcesz jeździć i pojeździć na nartach różnych przez cały dzień, przy pożyczaniu lepszych nart możesz w cenie wymieniać je przez cały dzień bez dopłaty (w wiśle 50zł za dzień i zmaiana nart ile razych chcesz i na co chcesz), a jeśli jeździsz dosyć dobrze to z sl9 ni będziesz maiał problemu bo jest dosyć łatwa, ale przy większej wadze lub przy większej sile narta się poddaje, popróbuj i się przekonaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

Myslalem wlasnie o SL9 bo tez slyszalem ze nie sa to jeszcze narty zawodnicze, tak wiec nadaja sie nawet dla sredniozaawansowanych narciarzy. Jezdze tak jak mowilem 3 sezony, ale instruktor powiedzial ze szybko sie ucze, tak wiec zaczalem sie zastanawiac nad ta narta. Co do wagi to waze 75 kg, tak wiec raczej nie naleze do 'gigantow', czyli ten problem mnie nie dotyczy. Przy wzroscie 190 cm powinienem probowac 170 cm czy jako ze nie jestem jeszcze zaawansowany zaczac od 160?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

Uważam że to dużo, jestes w stanie kupic nowe sl9 za 1450, ja osobiście wyleczyłem sie już z używanego sprzętu. Nie ma to jak kupić raz nowe poządne i cieszyc sie tym latami.

Wracając do mojego dylematu, wczesniej pisałem że mam 186cm wzrostu i waże 75kg, widze wy tez polecacie mi 160cm ale jakos nie mam przekonania, co do testów to specjalnie nie mam takiej możliwości ponieważ za tydzień wyjeżdzam na ferie i potrzebne mi juz bede narty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

Atomic mają kiepskie ślizgi do serwisowania - 3,4 większe ostrzenia krawędzi z zebraniem ślizgów i po nartach. Więc lepiej unikaj używanych chyba, że masz pewność że były używane jeden dzień. Przy wzroście 190 160 to trochę za mało min 170.

Jeździłem na SL 9 i na RC 4 i moim zdaniem Fischer RC4 SC jest zdecydowanie lepszy od SL 9 ale sam wolę salomon streetracer 8

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

Rozumiem ze mowisz o RC4 Race SC (nie o World Cupach)? Sa one porownywalne z SL9? tzn. czy jezdzac calkiem niezle, ale nie bedac jeszcze bardzo zaawansowanym narciarzem bedzie mozna 'opanowac' ta narte, czy jest ona przeznaczona raczej juz tylko dla wytrawnych narciarzy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

kup sobie 165 i bedziesz mial po dylemacie;)

Tez bym raczej wybral fischera

co do dlugosci-nie ma jednej optymalnej dla okreslonych gabarytow czlowieka.

O wiele wazniejsze jest to co chce sie jezdzic, po czym, jak i indywidualne preferencje

To nie jet tak, ze 160 zawsze jest lepsze niz 170 i odwrotnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic sl9 dobór Pomocy!!

darekl Przyzwyaczajony jestem do dłuższych nart, najkrutsze na jakich jezdzilem to 170cm byly to heady c130. Preferuje dynamiczny styl jazdy, dużo krutkich slalomywch zakretów, czasami jeżdze też na tyczce. Chyba zdecyduje sie na 170cm poza tym mam 17lat i jeszce troche urosne, wiec na przyszly sezon 160 moze byc za krutkie, zreszta tak jak powiedzialem to nie ma roznicy do wysokosci czlowieka itp ale od jego umiejetnosci. Chyba kupuje 170 ale nie wykluczam 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...