Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Praca instruktora narciarskiego w Polsce...


ski-addicted

Rekomendowane odpowiedzi

czy uwazacie ze praca instruktora narciarskiego w Polsce jest w odpowiedni sposob wynagradzana? Czy placa jest proporcjonalna do kosztow jakie trzeba ponosic uczestniczac w roznych kursach (od KW do CKI), doszkoleniach, rozpoczeciach sezonow, unifikacjach itp??

Czy mozna taka prace nazywac rzeczywiscie praca czy traktowac ja bardziej jako zajecie hobbystyczne??

Czy w srodowiskach narciarskich obowiazuja jasne reguly zatrudniania instr., ewentualnego ich awansu, wynagradzania?? Czy tez dalej prym wioda roznego rodzaju uklady i ukladziki??

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji i polemiki na wyzej wymieniony temat...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca instruktora narciarskiego w Polsce...

Witam serdecznie. Śledzę to forum od dłuższego czasu ale jakoś nigdy nie miałem okazji zabrać głosu w dyskusji. Ta zapowiada się dość ciekawie więc ozwolę sobie zacząć.

Można by postawić pytanie o zawód lakarza, nauczyciela, prawnika i wszystkie zawarte aspekty zawarte w Twojej wypowiedzi/pytaniu. Ale przecież każdy wybierając swoją drogę wie, lub mniej- więcej przewiduje co go czeka... Według mnie nie ma zatem o co kruszyć kopii. Prawdą jest, że nie jest to sport/zawód dla biednych i jeżeli chcesz mieć "normalną" rodzinę, pracę i jeszcze to, to bez zaniedbywania pozostałych może okazać się, że doba jest za krótka, sezon zbyt długi a dzieci za szybko rosną... a może na odwrót...:)). Tak czy inaczej traktowałbym to jako dobry sposób połączenia przyjemnego z pożytecznym i dorobienia... do wyjazdu na zakończenie sezonu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca instruktora narciarskiego w Polsce...

Witam

Moim zdaniem pracę instruktora można traktować jedynie jako hobby, chyba , że prowadzisz kursy kadrowe w jednej z kilku najlepszych szkół narciarskich w tym kraju. Bo na wyjazdach zagraniczynych majątku nie zbijesz chociaż jest to napewno lepsza praca niż w szkołach narciarskich gdzie tyrasz od rana bez przerw na posiłek za śmieszną kasę ;) nawet nie masz czasu potraktować klienta jak człowieka tylko dawaj dawaj :(

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca instruktora narciarskiego w Polsce...

ja raczej mam problem z konkurencją typu "wyciągowy - instruktor", wuefista instruktor czy pan Mietek z za plota, ktory przeistacza się w instruktora na czas, kiedy nie sadzi pomidorów. No i tak to w moich okolicach powstają pseudoszkółki, gdzie szefem wyszkolenia zostaje każdy, kto potrafi bez względu na styl zjechać z góry. A dla potencjalnego turysty (czytaj kursanta z nizin) nie ma znaczenia, czy jest to szkoła z licencją PZN, czy miejscowa extrema w wykonaniu w/w "wykładowców" A jeśli ma - to i tak o tym nie wie, że gość który szkoli jego całą familię jest zwyczajnym oszustem z naszywka na plecach. Z regóły konkurencja bez uprawnień jest o parę zł tańsza, co ma odzwierciedlenie w tzw "braniu" Liczę, że powstaną kiedyś w naszym kraju odpowiednie ustawy, no i znajdzie się oczywiście ktoś, kto będzie chciał je egezkwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...