Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dylemat- buty dziecięce?


pony

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat dotyczący butow dziecięcych,młodziezowych. Mianowicie czy 10 letnie dziecko powinno jezdzic wyłacznie w butach dzieciecych (młodzieżowych), czy rowniez moze jeżdzic w normalnych butach dla dorosłych. Ma taka długość stopy ze jego rozmiar wystepuje w butach dzieciecych,ale jest i równiez w butach dla dorośłych. Buty dla dorosłych posiadaja w zasadzie taka sama długość skorup ,tylko cholewa jest odrobine wyzsza,oraz posiadaja cztery klamry(mozna je lepiej spasowac do nogi).Chodzi mi czy ta dłuzsza cholewka, w jakis sposób nie bedzie przeszkadzac "malolatowi",on sam twierdzi przy mierzeniu ze jest ok.(zreszta to tak wyglada).Pozdrawiam wszystkich(aktywnych i tych mniej aktywnych) uzytkowników forum,widac ze zima coraz bliżej bo ruch zaczyna sie tu robic coraz wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dylemat- buty dziecięce?

Nadmienie jeszcze, ze oczywiście buty juniorskie sa mimo wszystko troche lżejsze i czy to tez ma jakis istotny wpływ? Byłbym wdzieczny zeby ktos zajmujacy sie szkoleniem młodziezy(obecnie czy w przeszłosci) odpowiedział mi w kilku słowach.Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dylemat- buty dziecięce?

Szkoleniem młodzieży się nie zajmuję , ale rozmawiałem kilkakrotnie na ten temat z ludźmi , którzy robili to zawodowo i wszyscy twierdzili , że nieprzypadkowo dziecięce buty mają niższą cholewkę . Chodzi o mniejsze obciążenie kolan . Zresztą dotyczy to też wagi butów . Również narty powinny być relatywnie krótsze niż w przypadku osób dorosłych .

Wydaje się to całkiem logiczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dylemat- buty dziecięce?

mam takie samo zdanie. szanujmy zdrowie małolatów bo za jakis czas wykosztujemy sie na leczenie ich nóg. tak samo nie ma co szalec i kupowac dla nich twardych nart zawodniczych tylko dlatego ze ładniej wygladaja i rowiesnicy mają. jesli nie sa to żadni zawodnicy jezdzacy w klubach to dla dziecka styka zwykły sprzęt dziecięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...