Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Długość nart gigantowych?


fordark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość!

Mam 175cm wzrostu, 64kg i chciałbym kupić narty gigantowe, mam kilka pytań odnośnie tego sprzętu.

1. Zdecydowałem się na Atomic GS 12, co możecie mi powiedzieć o tej narcie, czy można dokonać lepszego wyboru? Sam jeżdże na Atomicach i jestem zadowolony, a teraz kieruje sie tylko World Ski Testem.

2. Długość, swoje wymiary już podałem, jaka długość nart byłaby idealna? Równa wzrostowi, te 5cm krótsze, czy może aż 180cm?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nart gigantowych?

A co myślisz o LT12 pb?

Jest miększa od GS 12 pb i przez to bardziej przyjazna, ale jak potrafisz dogiąć GS 12 , jak najbardziej ją polecam. Co do długości , to zależy od Twoich umiejętności , preferowanej jazdy ( np. dłuższa do szybszej jazdy) . Przed zakupem , jak możesz przetestuj kilka długości ( są wielkie różnice w tej samej narcie o róznej długości).

Pozdrówka Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nart gigantowych?

myśle, że z moim doświadczeniem, GS - 12 nie sprawi mi większych kłopotów, a jak nie będe miał możliwości testowania? (śniegu nie ma a ja chcę kupić narty jak najszybciej, żeby mieć je na początku sezonu)

chciaż w zasadzie, jak tak myśle, to ten mniejszy promień LT12 bardziej nadawałby się na polskei warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nart gigantowych?

Witaj! No ja za atomikiem nie przepadam miałem podobny problem jak Ty :) Mam 179cm i mniej waże :D:) i wybrałem Fischery Wc Rc 180 cm i jestem zadowolony. Wiec ja na na twojim miejscu tez wziąłbym 180 a co do promienia i twardosci to sam musisz sobie odpowiedziec czy startujesz w zawodach w ktorych promien 21m jest potrzebny czy lepiej miec ciutke minej a mniej sie męczyc.

Pzdr.

Homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nart gigantowych?

No jabym wziął LT12 w takim razie. Moja gigantka ma r=17 i jest wporządku nigdy za mało :). A co do twardzosci LT12 to nie wydaje mi sie zeby były dużo miększe od GS. Zadaj sobie jeszcze jedno ważne pytanie jak dużo czasu spędzasz na tej gigantce ??:>.

Pzdr.

Homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nart gigantowych?

Nie rozumiem tego wszytkiego.

Chłop jezdzi 10 sezonów jakies tam zawody zalicza a tu koledzy mu chca LT wcisnac , albo WC race.

Jak bedzie to twoja druga deska tylko iwyłącznie zgodnie z przeznaczeniem to bierz co fabryka najlepszego dała, a twoje umiejętnosci doświadczenie i powiedzmy waga zrobią reszte.

I co wy wszyscy z tym Atomikiem jakies promocje są ?

Żebym sie nie powtrzał to moze poszukaj np: Jakiego Dynastara naprawde SPOKO gigantka amatorka, i Rossi tez fajny.

Pozdr Adam

p.s "wcisnać" - źle napisane my tylko sugerujemy , doradzamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...