Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Plejsy - Słowacja


Keszelski

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się z rodziną od 25 lutego na Słowację. Mam zakwaterowanie w okolicy Starej Lubovni, rodzina będzie jeździć na dość łatwym stoku jaki jest w okolicy, a ja chciałbym poszukać nieco trudniejszego, ale niezbyt daleko. mój wybór padał na Plejsy - stąd moje pytanie -

czy był ktos tam w ostatnim czasie i jakie są rzeczywiste warunki. Na stronie internetowej tego osrodka podają, ze warunki b. dobre, ale uruchomione są tylko 5 wyciągów.

Jaka jest frekwencja tj ile czeka się w kolejkach?

Ewentualnie może ktoś poleca inny osrodek w okoliczy (do 100 km) z dobrymi warunkami sniegowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejsy - Słowacja

wybor nie jest zly ale ty masz blizej Strebske Pleso 66km a na Plejsy 100km a niema co porownywac warunkow sniegowych w tym roku na tych dwoch stokach.a jedziesz po feriach wiec nawet nie kombinuj..ty nawet na chopok masz 120km. oczywiscie wybor nalezy do ciebie ..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejsy - Słowacja

Ze Starej Lubovni do Plejsów to kawałek.

Bliżej do Vyżnych Ruzbachów.

W Plejsach - fajny stok, szeroki, dobrze ratrakowany, są armatki.

byłem bardzo zadowolony.

Wiekszość narciarzy to Węgrzy+ troche Polaków i oczywiście Słowaków.

Kilka barów na stokach, trasy; średnio trudne i łatwe.

W mieście ładny basen w szkole sportowej chyba 50 metrowy?

Taniej niż w Wysokich Tatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejsy - Słowacja

właśnie w Ruzbachach bedzie jeździc rodzina, a ja 1 -3 razy chcę chcę jechać na jednodniowe wypady do innych osrodków - najlepiej gdzie trasy są czerwone [moze czarne] no i przede wszystkicm jest aktualnie dobry śnieg. Z VR do Plejsów jest jakieś 70-80 km więc nie az tak daleko na jednodniowy wypad.

Co do Strbskiego Plesa, to stok - ten niżej też nie jest az tak trudny, natomiast nie wiem czy chodzi wyciąg wysoko - czerwona trasa?

Jakoś nie mam prz4ekonania do Strbskiego - miejscowość znany kurort - a tras i wyciągów nie za wiele - być może jestem w błędzie. Byłem tam kiedyś dawno. NaSłowacji jest wiele znacznie ciekawszych ośrodków narciarskich niż Strbskie i właśnie poszukuję takich w okolicy Lubovni - Ruzbachów (Niskie Zachodnie Tatry, Fatra chyba już za daleko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejsy - Słowacja

jesli pojedziesz w tygodniu na strebskie napewno nie bedziesz zawiedziony od tamtego roku jest nowe krzeselko 4 osobowe oczywiscie musisz sie rano upewnic czy chodzi (wiatr)http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/resorts/?id=838&vlift=1 masz jeszcze lysa przy drenicy tam jest jakas trudniejsza trasa . czarna trasa jest tez w regetowce ale niewiem czy bedzie otwarta tak samo w lewoczy fimik pulawy kiczera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejsy - Słowacja

no to Jawy88 dajesz mi do myślenia o tym czy jednak lepiej bedzie w Strbskim. Zaczynam się jednak głeboko zastanawiać nad Strbskim - mimo że dość drogo. Pytanie czy wiesz jak jest z frekwencją w tygodniu w Strbskim? Rozumię, że jak nie wieje to krzesło 2km chodzi, a trasy 1,2 (Soliski I i Esicko) są w b. dobrym stanie do jazdy?

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejsy - Słowacja

tylko strebskie daje ci gwarancje dobrych warunkow prawie caly dzien sa minusowe temperatury ferie koncza sie 25.02 jesli krzeselko bedzie czynne to naprawde warto.w czasie ferii jak nie bylo czynne krzeselko na gore byla tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejsy - Słowacja

Tak pytam z czystej ciekawości - w okolicy Starej Lubowni jest Litmanowa, a w niej ośrodek narciarski, nawet (wg. holidayinfo.sk z traską czarną). Kompletne ubocze, może nie dużo luda, a jeśli jest gdzie pojeździć? Czy znacie to miejsce? Kusi mnie, żeby je sprawdzić, ale trochę daleko żeby jechać całkiem w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...