Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Maria

Użytkownik forum
 • Zawartość

  871
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  14

Maria last won the day on 21 Sierpień 2010

Maria had the most liked content!

Reputacja

479 Excellent

O Maria

Informacje osobiste

 • Imię
  M
 • Miejscowość
  Dolinka w Beskidach

Sprzęt narciarski

 • Narty marka
  Head
 • Buty marka
  Lange

Umiejętności

 • Styl jazdy
  jak-się-tylko-da, j.w.
 • Poziom umiejętności
  1
 • Dni na nartach
  0

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ze wszystkim się zgadzam. Mam nadzieję, że do przejęcia nie dojdzie, bo obawiam się, że rozmach mógłby doprowadzić do dalszych kroków. A nie wyobrażam sobie np. zastąpienia orczyka z Dolin na Skrzyczne kanapą (właśnie orczyk ma tam sens jako alternatywa dla górnej kanapy, pozwalająca poruszać się szybko, sprawnie i bez tłumów; obsługuje górny odcinek FIS-u, którym też narciarz mający problem z orczykami jeździł nie będzie), mam też nadzieję, że trasy nie zostaną zepsute profilowaniem. Są wspaniałe i, jak napisałeś, ośrodek stanowi świetną alternatywę dla SMR-u dla bardziej wymagających narciarzy.
 2. Z tą kamerką piszesz pod niewłaściwym adresem. Posty czyta i komentuje ten kto chce, nikt nikogo nie zmusza. Z tym, że wymieniamy się też uwagami nt, ośrodków narciarskich, jak to na forum narciarskim. Uważam, że terminu "kanalie" nie należy używać, nie ma się czym chwalić. Protestowałam przeciw używaniu niewłaściwych w dyskusji słów, nie interesują mnie osobiste animozje osób piszących w tym wątku. Tyle na ten temat.
 3. Odpowiadam. W Szczyrku bywam parę razy w tygodniu (sezonówka), mieszkam około 10 km stamtąd. Pisałam wielokrotnie relacje o warunkach i doprawdy wychwalałam je, nawet gdy inni mieli pewne zastrzeżenia. Natomiast wyrażałam zaniepokojenie działaniami TMR-u nastawionymi na daleko posuniętą komercję, skutkującą postawieniem na ściąganie tłumów, żal że zlikwidowano stare orczyki i obawę, że mogą zostać zlikwidowane ostatnie istniejące (Czyrna); ogólnie obawę, że działania mogą pójść za daleko i ośrodek straci swój charakter i urok stając się czymś w rodzaju drugiej Białki. Zwracałam też uwag, że TMR powinien we własnym interesie zadbać o inną grupę klientów - narciarzy nieco bardziej wymagających. Nie są to żadne kłamstwa ani hejt, tylko osobiste opinie, bynajmniej nie odosobnione. Koledze, który użył słowa "kanalie", z kolei wszystko się w TMR podobało (choć, jak sam napisał, żadnej trasy nie zaliczył w całości, bo jeździł głównie poza nimi, napisał zresztą o dużej ilości ludzi, którzy jeżdżąc po trasach mogą sobie zrobić krzywdę) i tych, którzy mogliby być innego zdania, nazwał tym słowem. Takich słów po pierwsze, nie należy używać w dyskusji, po drugie, należy jasno pisać o co chodzi. Jeśli to kogoś przerasta, powinien się wstrzymać od pisania.
 4. Zgadzam się. To, że ktoś ma inne zdanie, nie może być powodem, by go obrażać. Jeśli ktoś nawet budzi w nas wstręt, nie znaczy, że jest kanalią. Nie wszystkie zmiany w TMR muszą się od razu wszystkim podobać; podciąganie wszelkiej krytyki pod pisanie nieprawdy jest nadużyciem. Świadczy też o marnym wychowaniu i kulturze logicznej. Doprawdy, nie czuję się kanalią, choć o kilku rzeczach wyraziłam się krytycznie. W każdym przypadku przytaczałam argumenty, nie każąc się nikomu zgadzać z moim zdaniem, każdy mógł z nimi polemizować. Nie nazywałam też polemistów obelżywymi słowami. Czuję się osobiście urażona słowami kolegi @przemo_narciarz.
 5. Maria

  Polska warunki narciarskie 18/19

  Ja dziś dla odmiany wybrałam się do SON-u. Ludzi jak na to miejsce mało, jak na mój gust trochę za dużo. Ale jazda na jedynce bardzo przyjemna. Stare orczyki super, nie traci się czasu na dojazd do gondoli. Pewnie jednak lepiej było się wybrać do COS-u. Nie chciało mi się wcześnie wstawać, tuż przed 10 tłum aut, parkingi przy gondoli zajęte. Za to w Czyrnej prawie puste.
 6. Maria

  Polska warunki narciarskie 18/19

  Zamknięta, około 20 cm świeżego śniegu. Fajnie.
 7. To szykowanie to wygląda tak, że trasa po prostu jest sobie, puściutka, i śnieg na nią pada. Dziś tam byłam, przynajmniej 20 cm świeżego śniegu (w południe już porządnie rozjeżdżony). Z rzadka ktoś tamtędy zjeżdża. Nie czuję się za pewnie w takich warunkach, więc jechałam bardzo asekurancko i po kawałeczku. Ale wygląda na to, że będzie okazja jeszcze to poćwiczyć
 8. Nie popadajmy w przesadę. Na pewno wielokrotnie więcej niż 200. I też nie bywających na nartach parę dni w roku, a kilkadziesiąt. Niby dlaczego taka grupa miałaby powodować straty? Jest grupą, o którą warto zadbać. Zwłaszcza że będzie się rozrastała.
 9. Nie jestem pewna, czy mi się to wszystko podoba. oczywiście, rozwiązanie problemów komunikacyjnych Szczyrku jest konieczne. Nowe trasy - świetnie. Co do wymiany orczyków - szkoda mi ich, poza tym są niezawodne. MS - tu niech się wypowiadają fachowcy. Ale obawiam się, że przejmując COS TMR-owcy zepsują istniejące tam trasy. Wyrównają, przeprofilują, usuną to, co dla niektórych mogło być niewygodą, ale np. dla mnie jest właśnie ich urokiem - naturalne, urozmaicone ukształtowanie terenu. Za to stworzą kolejne równie pochyłe, w zasadzie wszystkie takie same. I jeszcze jedna obawa. W zeszłym roku COS działał dłużej niż SMR, który został zamknięty gdy zniknęły dochodowe tłumy. Gdy SMR będzie zarządzał całością, jedynym kryterium będzie zyskowność.
 10. Maria

  Polska warunki narciarskie 18/19

  A ja też dziś tradycyjnie zaliczyłam też COSik. Co tu dużo gadać, tak jeszcze w tym roku nie było. Świetne warunki, przepięknie. Wszystko otwarte z wyjątkiem FIS-u od łącznika do Dolin, nie wiedzieć czemu i wszędzie doskonała jazda. Zimno, zimno, brr...
 11. Maria

  Wypadek na nartach

  Posługujesz się takowym w jeździe na nartach? Poprawia to Twój styl i technikę? W takim razie ja niewątpliwie jeżdżę gorzej, nie mając takiej możliwości...
 12. Maria

  Wypadek na nartach

  Ten post w całości kompromituje autora. Kompromituje też miejsce, w którym taka wypowiedź mogła paść. W związku z tym proszę Admina o jego usunięcie i wyciągnięcie konsekwencji wobec autora, Proszę też o moderację serii niesmacznych żarcików na temat kobiet, jakie w związku z nim nastąpiły. Pisząc na tym forum mam nadzieję, że jest to miejsce dyskusji ludzi kulturalnych.
 13. Maria

  Stacje Narciarskie "widma"

  Ten wyciąg bardzo mi przypomina wyciąg w Jastrzębi koło Ciężkowic - blisko od Berestu, tylko kawałek na południe. Podobna konfiguracja terenu (całkiem przyzwoicie nachylona górka, z podobnym fajnym uskokiem na dole i innym pośrodku stoku). Jastrzębia jest chyba trochę większa. Podobnego typu wyciąg. Bardzo fajne i mało znane miejsce. Przez parę lat nie działali, ale teraz od paru sezonów otwierają, mają naśnieżanie i oświetlenie. Oświetlenie zresztą już było, kiedyś jeździłam tam wieczorem sama i czekali z zamknięciem aż mi się znudzi! Będę się musiała tam wybrać. Długo nie zaglądałam, bo teraz mam tam daleko. Ale z Krakowa już bliżej i dobrą drogą .
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018
×