Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Maria

Użytkownik forum
 • Zawartość

  940
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  14

Maria last won the day on 21 Sierpień 2010

Maria had the most liked content!

Reputacja

607 Excellent

O Maria

 • Ranga
  Stary wyjadacz
 • Urodziny 31.08.1917

Informacje osobiste

 • Imię
  M
 • Miejscowość
  Dolinka w Beskidach

Sprzęt narciarski

 • Narty marka
  Head
 • Buty marka
  Lange

Umiejętności

 • Styl jazdy
  jak-się-tylko-da, j.w.
 • Poziom umiejętności
  1
 • Dni na nartach
  0

Ostatnio na profilu byli

12247 wyświetleń profilu
 1. Szczerze mówiąc, miałam mieszane uczucia co do kupna sezonówki na 2019/20. Od paru lat kupowałam sezonówki i byłam zadowolona, w tym roku jednak zniechęcił mnie SMR. Trzeba było stale kalkulować, czy w dany dzień warto się tam wybrać. Jazda w weekendy przez praktycznie całą zimę i w ferie śląskie (a i inne w wielkich aglomeracjach) jeśli nawet możliwa, to pozbawiona wielkiej przyjemności. I chyba nie tylko tłumy (a za tymi zdecydowanie nie przepadam) mnie zniechęciły. Miejsce po prostu zbrzydło. Hala Skrzyczeńska, na której dawniej trasy wiodły wśród drzew, stała się gołym, wielkim placem. Trasy wyrównane, znacznie mniej ciekawe niż przedtem. Ot, człowiek nie czuje się już jak w górach, a jak w wielkim parku rozrywki. Sytuację ratował jednak COS, choć i tam bywało sporo ludzi. Zachowała się jednak dawna atmosfera, tłumy też zdecydowanie były mniejsze. Polubiłam również BSA na krótkie wyskoki. Biorąc to wszystko pod uwagę, chyba jednak zdecyduję się na sezonówkę na przyszły sezon. COS i BSA nadal będą na swoich miejscach i będzie tam można dobrze pojeździć (oby COS pozostał taki, jaki jest, niepokoją mnie pogłoski o oddaniu go w dzierżawę TMR-owi, które ostatnio jakoś ucichły - mam nadzieję, że do tego nie dojdzie...). Mimo wszystko Szczyrk mam bardzo blisko - to jedyne miejsce, do którego można się wybrać dysponując dosłownie paroma wolnymi godzinami. A cena jest zaskakująco niska, właściwie nie żal będzie w bardziej obleganych terminach odpuścić i wybrać się w inne miejsca. Może i dlatego tak ją skalkulowano - żeby zapaleńcy nie odwrócili się do końca od Szczyrku?
 2. I właściwie zawsze będzie, gdyż zależy bardzo silnie od niewielkich zmian, które trudno przewidzieć - tzw. "efekt motyla". Rozwiązania równań różniczkowych (bardzo skomplikowanych i rozwiązywanych właściwie wyłącznie numerycznie) opisujących ruch mas powietrza zależą bardzo silnie od niewielkich zmian warunków brzegowych - obrazowo, jeśli motyl zatrzepocze gdzieś skrzydełkami, tysiące kilometrów dalej pogoda może się zmienić radykalnie. Oczywiście to obraz przesadny, ale przedstawiający pewną właściwość zjawisk. Przewidywanie jest więc zawsze obarczone dużą niepewnością.
 3. Dziś od rana COS - cudo! Jeden z najpiękniejszych dni narciarskich w tym sezonie. Dosypało około 10 cm świeżego śniegu, warunki doskonałe. Nic nie miękło do 13, czyli do końca kiedy tam byłam. Grzebień otwarty, zamknięta jak ciągle ostatnio prawa strona Dolin - rozstawiony gigant. Wpadłam też na chwilę do SMR, tam podobne warunki. Na awarie nie trafiłam, S-ka w doskonałym stanie, Bieńkula niewyratrakowana, ale ok. Miękko na dole przy dojeźdie do gondoli, ale to już drobny mankament i pewnie nie do uniknięcia. Ludzi trochę, ale bez przeraźliwych tłumów (na S prawie pusto) - tak, że da się spokojnie pojeździć, a zamknięcie nie grozi raczej, bo na pewno dochód jest odpowiedni. Gdyby tak zawsze było...
 4. Żaden z moich postów nie zawierał jednoznacznej tezy. Polecam uważne czytanie zanim się odpowie lub wciśnie "downwote".
 5. Drogi Fredku, piszę, ponieważ nie mam informacji i mogę tylko wyrażać przypuszczenia. Logika pozwala w takiej sytuacji jedynie na nie. Tenże fakt podkreślałam użyciem cytowanych przez Ciebie wyrazów. Tak się zawsze czyni pisząc o hipotezach; czy to w życiu codziennym, czy w nauce. To są wątpliwości nasuwające się w tym przypadku. Jeśli znasz jakieś konkrety, podziel się nimi.
 6. To chyba nie wymaga zatrzymania orczyków na około miesiąca? Powinny zostać przeprowadzone badania techniczne, czy orczyk może funkcjonować, a to doprawdy nie jest skomplikowane. Tym bardziej, jeśli komuś już postawiono zarzut, to na jakiejś konkretnej podstawie, związanej z wynikiem przeprowadzonego wcześniej badania, czy było to zaniedbanie wymogów bezpieczeństwa - więc dpowiednie badanie już zapewne miało miejsce i coś powinno być wiadomo.
 7. Niestety prawda. A cóż to za straszliwe przestępstwo tam miało miejsce? Jeśli coś wiesz, oświeć nas, proszę. No i zastanawiam się, czemu te orczyki nie mogą ruszyć? Jeśli nawet było jakieś przestępstwo, to przecież nie badają ich chyba do tej pory? Toż to konstrukcja prosta jak budowa cepa!
 8. I ja się dziś nie zwlekłam (wróciłam z podróży o 1 w nocy). A być później niż parę minut przed 8 (chciałam na COS) nie było sensu. Ciekawe, co będzie jutro (z tłumami, nie zwlekaniem się z wyra).
 9. Byłam tam we wtorek, więc info sprzed 2 dni. Mżył lekki deszczyk, ale nie odbijało się to jakoś specjalnie na warunkach śniegowych, te były dobre. Śniegu jest zresztą sporo i w dobrym stanie. Niestety miało inny skutek, mianowicie pewnie z tego powodu rozbolało mnie gardło i uciekł mi piękny dzień narciarski w środę... Ale dziś to sobie odbiłam na Skrzycznem Myślę, że tu może być dylemat. Dziś było dość dużo ludzi, więc w weekend może być tłum na SMR - możliwe, że BSA byłoby jednak lepszym wyborem. Może wypowiedzą się ci, którzy często jeżdżą wieczorami w weekendy (ja nie, wykupiłam wieczorną jazdę, ale prawie z niej nie korzystałam do tej pory).
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018
×
×
 • Utwórz nowe...