Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

NTN Refleksje


adam b

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż jestem po lekturze nowego NTN i jak na jubileuszowy numer muszę przyznać, że super się prezentuje.

Mam jednak pewne refleksje. Ostatnio kupiłem sobie nartki nordica ZXT 170 cm z fabryczną płytą 3 cm i wiązania marker full logic z tyłem rotomat, z przekonaniem że kupuję fun carvera. Dodam, że w sumie nie próbowałem za dużo fanu. Po lekturze NTN i obejrzeniu wymiarów tegorocznych fun carverów zastanawiam się czy moje nordici 170 cm są jeszcze fun carverami czy raczej slalomkami a może allrundami ? Może moje wymiary 187 cm i 93 kg dadzą radę zrobienia z nich Funów. Jakie są Wasze spostrzeżenia ? Czy długość 170 cm dyskwalifikuje moje nordici jako fun carvery. Gdzie jest ta magiczna granica przełożenia długości nart do wymiarów narciarza i przeznaczenia nart. Mam nadzieję, że kupując fun carvery o 170 cm długości nie popełniłem głupstwa i będę mógł je wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem. Czy Ktoś z Was używał takich nartek o wymiarach 170 cm. Wiem, że te wszystkie wątpliwości rozwieją się na stoku po pierwszej jeździe ale zanim to nastąpi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTN Refleksje

Nie martw się . Ja mimo 176 wzrostu i około 78-80 kg.wagi w tamtym sezonie kupiłem Atomic 9.12 . I chyba bardzo dobrze trafiłem - używam ich jako jedynych nart . W związku z tym przejadę na nich i slalom a i wyłożyć się na wysięg ( czyli fun ) też można . I to jak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTN Refleksje

Cześć, powiem tylko tyle w poprzednim sezonie zacząłem jeździć na Atomiku B Race 9.20 o dł. 190 cm, po kilku zjazdach postanowiłem odrzucić kije i pojeździć Fun. Powiem tylko tyle, że były to moje pierwsze próby z Fun wcześniej jeździłem na nartach o dł 205. Przy twoich gabarytach myślę,że narta 170 nie będzie za długa. Ja mam podobnny wzrost i 85kg przesiadłem się na Elana HCX 160cm.

Dama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...