Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla laika - używki


andreedk

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku się przywitam - dzień dobry. 

 

Czytam forum i nie wiem czy bardziej mądrzeje czy głupieje. 

 

40 letni facet, 184 cm wzrostu, 82 kg wagi. Poziom umiejętności wg klasyfikacji forum 6. 

Bardzo długo jeździłem na starych, nietaliowanych nartach. Jak kilka lat temu oddałem je do serwisu (przed pierwszym w życiu wyjazdem w Alpy) serwisant się zdziwił, że ktoś na takich jeszcze jeździ 😂 

Na giełdzie w Katowicach poradzili mi redster g7. W Istebnej nie rozumiałem po co mam się przesiadać, nie czułem różnicy, ale po wyjeździe do Włoch zrozumiałem. Pokochałem te narty. Pewność przy prędkości, które mozna tam rozwinąć. 

Jednak na gorszych trasach, z dużą ilością ludzi, muld i miękkiego śniegu bardzo mnie męczyły. 

Po 2 sezonach, po radach tego samego sprzedawcy na giełdzie kupiłem narty Fischer rc4 WC SC długość 160 cm. 

Narty cudowne. Skrętne. Ale wydają mi się nerwowe przy większych prędkościach (dla mnie większa prędkość to ponad 60 km/h)Nie wiem czy to kwestia moich umiejętności czy np tego, że z tego co czytam na tym forum dostałem za krótkie narty. 

Narty dla mnie mocno wymagające, ale dające dużo frajdy. Uwielbiam to uczucie jak oddają energię przy wyjściu z zakrętu.

Jezdze 2-3 razy w sezonie w Austrii/Włoszech - wyjazdy 4-5 dniowe. Ale przez cały dzień (od otwarcia wyciągów do zamknięcia).

Pytanie dla bardziej doświadczonych narciarzy. Zmieniać narty na dłuższe? Zostawic skoro mam na nich radoche? 

Jeśli zmieniać to na jakie? 

Nie wiem czy koniecznie muszą to być slalomowki, rozwazam też narty typu cross. Nie rozwijam dużych prędkości (mam radoche przy ok 40-50 km/h)

Zastanawiam się czy te Fischery nie są zbyt wymagające jak na moje umiejętności i czy nie powinienem kupić raczej coś co bardziej wybacza braki w technice.

Podsumowujac: zostawić, zmienić na takie same tylko dłuższe, zmienić na inny model tolerujący gorszą technikę?

Rozważam tylko używki, więc jeśli poradzicie zmianę to chętnie przyjmę propozycje kilku porównywalnych modeli żebym mógł coś znaleźć na olx czy też allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.


Jeśli dobrze jeździ Ci się na SL, to kupuj na długość 165 cm.
Pamiętaj, że narty nie męczą i dlatego godzina lub dwie  z instruktorem z pewnością się przyda, aby ustawił Ci ćwiczenia na poprawę techniki jazdy.
Bardzo dobrze sprawdzają się narty typu FrontRace, można na nich jechać zarówno krótkim, średnim, jak i dłuższym promieniem skrętu, długość - najdłuższe z możliwych.
Przykładowo:
https://www.skionline.pl/sprzet/narty,07-08,nordica,dobermann-spitfire,2531.html

Na całe dnie, bardzo przyjemne są narty typu AllMountain, które też najlepiej kupować najdłuższe z możliwych, ale to już kwestia naszego objeżdżenia i jak sobie ogólnie radzimy na nartach. Tego typu narty są szersze pod butem i jazda na nich przez cały dzień, dostarcza mnóstwo przyjemności i radości.
Przykładowo:
https://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,kastle,mx88-the-expert,8560.html

Przy zakupie nart używanych, sprawdź zdjęcia i zwróć uwagę na szerokość krawędzi, czy wiązania są dedykowane do danego modelu, jakość ślizgu, tutaj cała prawda wychodzi przy smarowaniu.
Najbardziej opłaca się kupować używki od osób prywatnych.



Serdecznie pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...