Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczotkowanie.


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tym szczotkowaniem ślizgu przy smarowaniu na gorąco?

Czy to ma być po smarowaniu i zdjęciu nadmiaru parafiny?

A jak tak to jaką szczotką? Widziałem bardzo różne: z „włosem” z tworzywa, z miedzi itd.

W jedynej publikacji jaką znalazłem do tej pory była mowa że na koniec należy wypolerować szmatką i tak robiłem. Ale ostatnio słyszę coraz częściej o jakimś szczotkowaniu i strukturze.

Co to daje?

Oczekujący odpowiedzi

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotkowanie.

Na slizgu narty jest struktura, ktora odprowadz wode/zapobiega przyklejeniu sie narty do sniegu. Po nasmarowaniu nart, trzenba ja pdtworzyc, zeby narta nie byla jak lustro (bo wtedy tracimy zalety struktury), stosuje sie do tego szczotki, rozne. Nie pytaj mnie jakie kiedy i w jakiej kolejnosc (jak jestes bardzo zainteresowany to dopadnij Demo, jak sie pojawi na forum).

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotkowanie.

Masz racje ! folklor czasami budzi silniejsze emocje niz konkretne odpowiedzi na konkretne pytania.

Co do szczotkowania to w jednym z archiwalnych NTN-ów ( wydanym dwa albo trzy lata temu) był dość dokładny artykuł na tenmat szczotkowania smarowania itp ze zdjeciami faceta chyba z serwisu Rossi. Można przeczytać ale dla mnie to było jak alchemia i produkcja kamienia fiolozoficznego, ja smaruję na gorąco żelazkiem ze dwa razy, ściągam cykliną ;) czyli zaadaptowana linijką i przetrę szczotką nylonową ze sklepu ;) ale to chyba profanacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotkowanie.

Gruba [biała (toko)] nylonowa szczota po smarowaniu na gorąco i zcyklinowaniu ślizgów. Potem drobna [czarna(toko)] do depolaryzacji ładunków na ślizgu.

Miedziana szczotka po obróbce mechanicznej ślizgu. (nigdy po smarowaniu)

Pozdrawiam. kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szczotkowanie.

Przepis do biegówek, ale zjazdówy tez obsłuży:)

1. smarowanie

2. cyklinka (linijka może być:)

3. szczotka/ki miedziane (nylonowych używa się do ściągania proszków)

4. szmatka na szczotkę i gładzić na maxa

Co do struktury to robi się ją po nasmarowaniu i jest różna na różne temperatury, ale teraz zapomniałem jaka na ciepło a jaka na zimno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...